INNOWACJA PEDAGOGICZNA

programowo-metodyczna

Temat innowacji:

“Teatrzyk Kamishibai w języku polskim, angielskim, niemieckim - rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kreatywności oraz kompetencji językowych”.

Program innowacji programowo-metodycznej wspomagającej rozwój intelektualny dziecka, kompetencje językowe, wzbogacenie słownictwa i kreatywność poprzez wykorzystanie teatrzyku kamishibai, technik plastycznych lub technologii komputerowej.

Termin realizacji: październik 2021 - czerwiec 2022 r. z możliwością jej kontynuowania w następnym roku lub następnych latach.

Zajęcia innowacyjne odbywać się będą w ramach zajęć obowiązkowych (z języka angielskiego, niemieckiego, edukacji polonistycznej, edukacji plastycznej, plastyki, koła informatyczno …

Czytaj więcej Innowacja Kamishibai

Dnia 20.03.2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mieżynie wybrani uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę nauczycieli i zaprezentowali swoje umiejętności, zdobyte w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Tym razem nauczyciele naszej szkoły mogli poszerzać swoją wiedzę i umiejętności dzięki uczniom.

https://youtu.be/3bzubyrkCc0

Czytaj więcej #LaboratoriaPrzyszłości – Uczniowie szkolili nauczycieli

17 marca obchodzimy Dzień Św. Patryka - patrona Irlandii. Z tego powodu korytarze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie przybrały barwy zieleni. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Irlandii. Zgodnie z legendą Św. Patryk używał trójlistnej koniczyny do tłumaczenia istoty Trójcy Świętej, co później stało się symbolem i początkiem chrystianizacji Irlandii. Chcąc uczcić pamięć swojego patrona, Irlandczycy w każdą rocznicę jego śmierci organizują liczne festyny oraz parady, w których króluje kolor zielony- narodowy kolor Irlandii, związany z jej trawiastym krajobrazem.

Nauczyciele języka angielskiego chcąc przybliżyć uczniom tematykę święta organizują …

Czytaj więcej Obchody Dnia Św. Patryka w ZS-P w Mielżynie

Dnia 17 marca 2023 r. uczniowie z klas 6 brali udział w Dniu Św. Patryka organizowanym przez ZSP w Powidzu. Podczas tego wydarzenia wszyscy uczestnicy obejrzeli prezentację o ZSP w Powidzu oraz prezentację o Irlandii i Św. Patryku. Wraz z żołnierzami amerykańskimi rozwiązywali quizy kahoot o Polsce i Stanach Zjednoczonych. Po zakończonych quizach odbył się konkurs na przebranie Leprechauna. Reprezentująca naszą szkołę Maria Marciniak z klasy 6a zajęła I miejsce. Brawo!

Następnie odbywały się warsztaty mydełkowe z żołnierzami amerykańskimi w których wzięły udział Klara Szymańska i Maria Marciniak z klasy 6a. Jednocześnie odbył …

Czytaj więcej Dzień Św. Patryka w ZSP w Powidzu