INNOWACJA PEDAGOGICZNA

programowo-metodyczna

Temat innowacji:

“Teatrzyk Kamishibai w języku polskim, angielskim, niemieckim - rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kreatywności oraz kompetencji językowych”.

Program innowacji programowo-metodycznej wspomagającej rozwój intelektualny dziecka, kompetencje językowe, wzbogacenie słownictwa i kreatywność poprzez wykorzystanie teatrzyku kamishibai, technik plastycznych lub technologii komputerowej.

Termin realizacji: październik 2021 - czerwiec 2022 r. z możliwością jej kontynuowania w następnym roku lub następnych latach.

Zajęcia innowacyjne odbywać się będą w ramach zajęć obowiązkowych (z języka angielskiego, niemieckiego, edukacji polonistycznej, edukacji plastycznej, plastyki, koła informatyczno …

Czytaj więcej Innowacja Kamishibai

Dnia 9 lutego 2024 r. uczniowie naszej szkoły z inicjatywy p.E.Popek i p.E.Zawodnej  wzięli udział w uroczystości Święta Patrona w szkole im. Powstańców Wielkopolskich w Fałkowie. Na początku uczestniczyli w obchodach pod pomnikiem bohaterów a następnie w przeglądzie pieśni i piosenek. Na scenie wystąpiła uczennica klasy II - Zuzanna Tyczka z pieśnią" Przybyli ułani". Wystąpił również zespół wokalny Mielżyniacy z pieśnią " Hej ułani". Piękne stroje i śpiew, podniosły nastrój sprawiły, że wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.  

Czytaj więcej I Międzyszkolny Przegląd Pieśni i Piosenek Powstania Wielkopolskiego

6 lutego 2024 r. obchodziliśmy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Głównym celem tego dnia jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych, bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo. W klasach młodszych odbyło się wiele działań dotyczących bezpieczeństwa w sieci: rozmowy, pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz dobre i złe strony Internetu. Dzieci wykonały lapbooki, rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki. 

Fotorelacja:

https://docs.google.com/document/d/1upOGeDY13oHV3MKPc9OPIk3Belxi_iLdS466bHt07EI/edit?usp=sharing

Czytaj więcej Luty miesiącem bezpiecznego Internetu. Zajęcia w klasach młodszych

W czwartek , 8 lutego, odbył się długo wyczekiwany przez uczniów klas 1 – 3 – bal karnawałowy. W tym dniu sala zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną postaci z bajek, filmów i ulubionych bohaterów. Przy dźwiękach muzyki można było podziwiać żywiołowe tańce i pląsy. Pięknie przebrani uczniowie chętnie brali udział w zabawach i konkursach. Nie zabrakło również okazji do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. To była wyjątkowa zabawa, której w każdej sekundzie towarzyszyła spontaniczna aktywność dzieci, radość i śmiech, a cały bal przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

https://docs.google.com/document/d/1pS-xklWTobMQUV5LQtk78HhHC0EsIiUmIPN69iYbXLk/edit?usp=sharing