Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Święto Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. W klasach pojawiły się gazetki upamiętniające to wydarzenie, na godzinach z wychowawcą omawiano znaczenie tego święta. Odbywały się zajęcia plastyczne, na których uczniowie wykonali kotyliony i śpiewniki. Przedszkolacy bawili się w kodowanie. Powstało piękne biało – czerwone serce. Poznali tradycje naszej małej ojczyzny Wielkopolski – Święto rogala marcińskiego. Trzecioklasiści wzięli udział w projekcie Tydzień dla Niepodległej. Poznali najdawniejszą historię Polski. Wykonali makietę grodu oraz lalkę – Słowiankę.
Już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele, 10 listopada - dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W …
Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy". Dziś uczniowie biorący udział w drugiej mobilności wzięli udział w warsztatach z robotyki, networkingu i arduino. Następnie odwiedzili wytwórnię miodu.
10.11.2021 r.Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy". Dziś wspólnie z Grekami, Bułgarami i Hiszpanami odwiedziliśmy Akropol - Partenon (Świątynia ku czci Ateny Partenos, dziewiczej opiekunce Aten, uważana jest za doskonały przykład klasycznej architektury, arcydzieło sztuki rzeźbiarskiej). Następnie zwiedziliśmy Agorę ateńską i Muzeum Agory.
9.11.2021 r. uczniowie w ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy" odwiedzili Park Kulturowy Keratea (niedaleko Aten), gdzie podczas warsztatów zostali zapoznani ze starymi greckimi zawodami. Następnie odwiedzili Świątynię Posejdona.