Dziś uczestniczyliśmy w międzynarodowej akcji #OutdoorClassroomDay . Uczniowie naszej szkoły spędzili lekcje języka angielskiego w tym dniu na dworze. To wydarzenie było świetną okazją do powtórki słownictwa w klasach 1-3. Dzieci zagrały w zmodyfikowane wersje tradycyjnych gier: kolory, klasy, kolanko, skakały na skakance a także wybrały się na poszukiwania owadów ukrytych w szkolnych terenach zielonych. Uczniowie klas 4-8 rozwiązywali quiz o Polsce. Ich zadaniem było odszukać pytania ukryte w różnych miejscach na boisku szkolnym i odpowiedzieć na nie. Pogoda sprzyjała naszym zabawom na świeżym powietrzu.
12 marca 2022 r. odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty w szkołach w całej Polsce. Nasza szkoła szkoła również uczestniczyła w tym wydarzeniu. Trzecioklasiści rozwiązywali zadania z j. polskiego, matematyki oraz przyrody. Sprawdzian odbył się bez przeszkód, powodzenia życzyły uczniom dyrektor szkoły Urszula Potaś oraz wychowawca - Ewa Popek Do wytrwałej pracy zachęcił uczniów Bratek - bohater wydawnictwa Operon.
Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu. W 2022 roku w tygodniu dobrych uczynków dla lasu organizujemy ogólnopolską kampanię PRZYTUL się do DRZEWA. Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Zachęcamy wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do włączenia się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA! Pokażmy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.
5 maja obchodziliśmy w naszej szkole Majowe święta. Uczniowie klasy 5a - M.Marciniak, J.Grylewicz, M.Wewiór, W.Mecler i K.Szymańska przedstawili w formie prezentacji, rys historyczny dotyczący świąt majowych. J.Szcześniak, B.Wędkowski, D.Gadziński także z kl.5a recytowali wiersze. Nauczyciel historii p. R.Organiściak wręczył nagrody laureatom konkursu historycznego "Ciąg zdarzeń". W drugiej części uroczystości burmistrz G i M Witkowo, p. Marian Gadziński wręczył uczniom stypendia za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Wyróżnieni to: z klasy 7b - Tymon Tupurins, z klasy 8b - Wanessa Sybilska, Karolina Nowacka, Martyna Serdyńska, Wiktoria Adamczyk, Bartosz Jankowski , Agata Wędkowska .