7 października w naszej szkole kolejny raz świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to dzień symboliczny mający na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Znajomość tabliczki mnożenia jest jedną z podstawowych umiejętności każdego ucznia.

   Nauczycielki matematyki p. I. Nowak, U. Potaś oraz E. Popek zadbały, aby ten dzień dla uczniów był ciekawy i twórczy. Czwartoklasiści zmierzyli się ze znajomością tabliczki w klasowym konkursie “Mistrz tabliczki mnożenia”. Rozwiązywali piramidki matematyczne, krzyżówki oraz zadania z treścią. Mistrzami zostali Michał Sałamacha i Lucjan Szwat. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. W pozostałych klasach uczniowie rozwiązywali losy (tabliczka mnożenia do 100), których poprawność sprawdzały m.in. Komisje Konkursowe. Wśród atrakcji pojawiła się zabawa “Matematyczne muchy”, która sprawiła mnóstwo radości. Poza tym szóstoklasistki uczyły swoich rówieśników tabliczki mnożenia na palcach. 

Dziękujemy za tegoroczny udział w tym wydarzeniu, gratulujemy szczególnie MISTRZOM

i zapraszamy za rok!