W dniu 13.12.2022 r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wyruszyli do Wrocławia. Wycieczka była dofinansowana przez Rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, koordynowana przez nasz organ prowadzący Gminę i Miasto Witkowo. W wycieczce wzięło udział 45 uczniów oraz 4 opiekunów. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Panoramy Racławickiej, Muzeum Hydropolis oraz Afrykarium we wrocławskim Zoo. W muzeum Panoramy Racławickiej uczniowie podziwiali dzieło J. Kossaka i poznali historię bitwy pod Racławicami. W muzeum Hydropolis uczestnicy odkryli związane z wodą zjawiska, dotyczyły one takich przedmiotów jak: biologia ( ciekawostki z życia fauny i flory), geografia. W drodze powrotnej odwiedziliśmy restaurację, gdzie z apetytem zjedliśmy obiad.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć