Szanowni Rodzice, 

nasza szkoła bierze udział w programie szkoleniowym online EduAkcji pt.: „Wprowadzenie do neurodydaktyki”. Z programu korzystają nauczyciele naszej placówki. Jednak jego częścią jest także fragment specjalnie przygotowany dla rodziców. Dostęp do niego jest dla Państwa bezpłatny i trwa 12 miesięcy, tj. do końca września 2023. Aby skorzystać z materiału wideo, należy jedynie podać kod dostępu. Mogą Państwo wracać do materiałów w ciągu całego roku dowolną ilość razy, o wybranej przez Państwa porze dnia i w dogodnym miejscu, dysponując urządzeniem z dostępem do Internetu. 

Kod dostępu dla naszej placówki to: zsp1wt
Zapraszam na stronę: TUTAJ 

Kilka słów o poradniku

Przyglądamy się zagadnieniom, które pozwolą rodzicom zrozumieć, jak wielki wpływ na funkcjonowanie dziecka, nastolatka i dorosłego mają procesy zachodzące w ich mózgach. Patrzymy na dzieci oraz ich funkcjonowanie w szkole i w domu z perspektywy neurobiologicznej. Prezentujemy osiągnięcia neuronauk, które pozwalają lepiej zrozumieć młodych ludzi, to w jaki sposób się uczą i czego od nas, dorosłych, potrzebują. 

Ten dodatkowy moduł dla rodziców i opiekunów dzieci w różnym wieku to wybrane fragmenty szkolenia – kluczowe dla znalezienia odpowiedzi na pytania: Jak działa mózg? Co dzieje się w naszych mózgach zanim przyjdziemy na świat? Jak rozwija się mózg w okresie dziecięcym, nastoletnim i jakie ma to skutki? W jaki sposób uczą się nasze mózgi i co sprawia, że zapamiętują informację? 

Dzięki uczestnictwu: 
poznają Państwo najistotniejsze i najbardziej użyteczne w dydaktyce odkrycia neurobiologii, które sprawdziły się w praktyce. Zrozumieją, że wiedza o działaniu ludzkiego mózgu jest niezbędna, aby być świadomym rodzicem. Poznają skrajne przypadki neurobiologicznej przebudowy mózgu dziecka, nastolatka i dorosłego. Poznają pojęcia i ogólne zasady działania mechanizmów lustrzanych i pamięci.
Polecam obejrzenie materiału wideo. Dla każdego rodzica będzie na pewno inspiracją i pomocą w codziennym kontakcie ze swoim dzieckiem.