I. „ROZWIJANIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH PODCZAS  REALIZACJI PROJEKTU W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ OD WRZEŚNIA 2018 DO LISTOPADA 2019”

W październiku 2018r. chętni uczniowie zebrali informacje o tym, w jaki sposób rozwijają kompetencje kluczowe podczas realizacji projektu Erasmus +. Efekty swojej pracy przedstawili na:

• forum klas VII – VIII (kl. VII – 20.11.2018r.; kl. VIII – 19.11.2018r.);
  • spotkaniu dyrektorów szkół powiatu gnieźnieńskiego z wizytatorkami Kuratorium Oświaty w Poznaniu p. Sławą Mrożek oraz p. Arletą Nowak (22.11.2018r.);
  • zebraniu z rodzicami uczniów kl. VII -VIII (28.11.2018r.).

Prezentacja multimedialna:

KOMPETENCJE KLUCZOWE

II. „MALOWANIE EKOLOGICZNYCH TOREB”

W październiku dziesięcioro uczniów naszej szkoły brało udział w międzynarodowym spotkaniu na Słowacji, gdzie podczas jednych z warsztatów uczyło się malować ekologiczne torby. W listopadzie i grudniu zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami podzielili się z koleżankami i kolegami ze swoich klas. Uczniowie kl. VII-VIII na 100 torbach z lnu wymalowali symbole o tematyce przyrodniczej  i bożonarodzeniowej. Zostały one wręczone zaproszonym gościom podczas Święta Patrona Szkoły (07.12.2018r.) oraz pracownikom szkoły podczas Szkolnych Jasełek (21.12.2018r.).

30 listopada 2018r. p. Róbert Borbély koordynator projektu/dyrektor szkoły ze Słowacji brał udział warsztatach upowszechniających powyższe działanie.​​​

Opiekę nad uczniami podczas tych działań sprawowały pani Małgorzata Gadzińska i pani Irena Nowak.