W dniach 11-15 marca po raz drugi nauczyciele matematyki i przedmiotów przyrodniczych zorganizowali Tydzień Matematyczno-Przyrodniczy. W poniedziałek uczniowie kl. 1 – 5 wykonywali puzzle pod hasłem: “Z czym kojarzy mi się przyroda?”, a uczniowie kl. 6 – 7 “Z czym kojarzy mi się matematyka?”. We wtorek i środę przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w pokazach eksperymentów przygotowanych przez klasę 7a. Ponadto podczas przerw rozwiązywali rebusy przyrodnicze, czy kodowanki matematyczne. W Międzynarodowym Dniu Liczby Pi grupa przedszkolna Misie wykonała panoramę miasta Pi nocą, kl. 1 – 3 grały w planszówki, a uczniowie kl. 1 – 7 wyznaczyli doświadczalnie liczbę Pi. Poza tym w klasie 2 odbył się konkurs matematyczny “Rachmistrz”. Tytuł mistrza uzyskała Magdalena Górczewska i Mikołaj Jerzak. Piątek był dniem, w którym odbyło się uroczyste podsumowanie akcji i nagrodzenie wszystkich uczniów słodkim upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.

Dziękujemy za zaangażowanie w realizację zaproponowanych zadań i do zobaczenia za rok!

Pozostałe zdjęcia z wydarzenia:

https://drive.google.com/drive/folders/1ILX2BqaMnkiJ57BvKfI1-MCslMhFw-Ox?usp=drive_link