Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Święto Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. W klasach pojawiły się gazetki upamiętniające to wydarzenie, na godzinach z wychowawcą omawiano znaczenie tego święta. Odbywały się zajęcia plastyczne, na których uczniowie wykonali  kotyliony i śpiewniki. Przedszkolacy bawili się w kodowanie. Powstało piękne biało – czerwone serce. Poznali tradycje naszej małej ojczyzny Wielkopolski – Święto rogala marcińskiego. Trzecioklasiści wzięli udział w projekcie Tydzień dla Niepodległej. Poznali najdawniejszą historię Polski. Wykonali makietę grodu oraz lalkę – Słowiankę. 

Już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele, 10 listopada – dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się  we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada odbył się uroczysty apel ph: ”Śpiewniki w dłoń i w ton!”.Uczennice klasy 3 i 5a wraz z całą społecznością szkolną  poprzez śpiew i recytację uczcili ten ważny dzień dla Polski.

11 listopada poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę w obchodach święta Odzyskania przez Polskę niepodległości pod pomnikiem w Witkowie.