Dnia 10 listopada w pieśni i piosence upamiętniono Święto Niepodległości. Uczniowie kl.6a i 1 oraz Średniaki z przedszkola z nauczycielami p.E.Popek, M, Grześkowiak i A.Kowalik przygotowali uroczysty apel. W pierwszej części dzięki scenerii oraz atmosferze wszyscy zebrani przenieśli się do starej klasy z dawnych lat. W niej uczniowie uczestniczący w lekcji recytowali  wiersze . W drugiej części ze śpiewnikiem w dłoni wszyscy zebranymi na uroczystości, pięknie zaśpiewali pieśni:”Warszawianka”, „Przybyli ułani”, „Serce w plecaku”,”My pierwsza brygada”, „Białe róże” Upamiętnili w ten sposób wszystkich walczących o niepodległą Polskę. Na zakończenie przedszkolacy wykonali wesoły taniec  Po przedstawieniu  w-ce  prezes  Zgrupowania Historycznego Kompania Witkowska p.Gabriela Szeszycka  przypomniała o obchodach VII Dni Cichociemnych. W dniach 30 września – 2 października odbywały się one  w Witkowie.  Była to okazja do uczczenia 80. rocznicy zrzutu dwóch „Cichociemnych” pochodzących z Witkowa: kpt. Adama Borysa ps. „Pług” i ppor. Tadeusza Jaworskiego ps. „Gont”. W tej uroczystości wzięli udział uczniowie klas 6a i 6b z nauczycielami p.E.Zawodną i p.Romanem Organiściakiem. Wszystkim uczestnikom biorącym udział  w tym wydarzeniu  wręczyła  pamiątkowe certyfikaty. Przekazała także książkę o „Cichociemnych”  do biblioteki szkolnej. Zapraszamy do galerii.