Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Organizatorzy zapraszają uczniów do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

Tydzień  Matematyki w naszej szkole trwał od 12 – 18 marca. Uczniowie klas 1-8 układali Tangramy, , rozwiązywali krzyżówki matematyczne, kodowanki oraz zagadki logiczne. W klasach piątych odbył się konkurs wiedzy „Zostań mistrzem matematyki”. Uczestnicy  w nagrodę otrzymali zakładki matematyczne oraz przybory do geometrii. W dniu poprzedzającym obchody uczniowie klasy 8b przygotowali plansze oraz zadania dla klas młodszych. Trzecioklasiści rywalizowali w znajomości tabliczki mnożenia do 50. Nad prawidłowym przebiegiem święta  czuwali nauczyciele matematyki I.Nowak, E.Popek, U.Potaś oraz wychowawca klasy 2- E.Malawko.