Jak co roku tak i w tym nasza szkoła przyłączyła się do XI akcji ŚDTM, która jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw przez cały tydzień trwały przygotowania, uczniowie  wykonywali plakaty, napisy .Przypominali sobie tabliczkę  w czasie zabaw z Pussami, odpytywanek, gry w Bingo oraz Domino.  1 października odbyło się sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy „podczas egzaminu. Uczniowie walczyli o tytuł mistrza działań pisemnych w konkursie matematycznym, inni rozwiązywali  mini zadania na kartkach. Z klasy 5a mistrzami zostali – Jakub Grylewicz i Jakub Szcześniak, z klasy 5b – Maria Larus i Oliwia Zwolińska. Z klasy 8b Karolina Nowacka i Anastazja Łysiak. Do akcji przyłączyli się wszyscy uczniowie klas 4-8 a także trzecioklasiści oraz nauczyciele matematyki.