W ramach wspólnie realizowanych projetów eTwinning „Unicef-Puppen auf Europareise” oraz „Teatrzyk Kamishibai z elementami języka łacińskiego” grupa 20 osób (18 uczniów i 2 opiekunów) z Czech przyjechała do nasej szkoły. W dniach od 29.05. do 3.06.2023 uczniowie naszej szkoły (kl. 6a, kl. 6b) oraz grupa z Czech uczestniczyli w aktywnościach zorganizowanych z tej okazji. Podczas powitania grupy przedstawiły siebie i swoje miejsce zamieszkania za pomocą teatrzyku kamishibai. W ramach spotkania odwiedzili Temy Maltańskie, Park Linowy „Pyrland”, Jankowo Dolne (gdzie firma Smile Travel zorganizowała zabawy integracyjne oraz ognisko). Uczestnicy brali udział w trzydniowym biwaku zorganizowanym w szkole oraz w warsztatach, podczas których tworzyli lalki, układali do nich historie, śpiewali (studencką pieśń hymniczą w języku łacińskim „Gaudeamus” oraz „Stokrotkę”, „Hej Sokoły”).

Na koniec zaprezentowali lalki oraz historie powiązane z nimi, za pomocą teatrzyku kamishibai.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania