4 września Mszą Świętą społeczność szkolna w Mielżynie rozpoczęła nowy rok szkolny. Po mszy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice spotkali się w sali gimnastycznej. Przywitała wszystkich dyrektor szkoły pani Urszula Potaś. Zaszczycili swoją obecnością ksiądz proboszcz parafii mielżyńskiej, przedstawiciel UGiM w Witkowie pani Alicja Wentland oraz Radomir Kowalik przewodniczący Rady Rodziców. Uroczyście powitano pierwszoklasistów z wychowawczynią panią Ewą Malawko. Odbyło się ślubowanie pierwszaków  oraz symboliczne pasowanie ołówkiem przez dyrektor szkoły. Za 40 lecie pracy w zawodzie nauczyciela podziękowano odchodzącym na emeryturę pedagogom – p.Danucie Tyborowskiej oraz pani Grażynie Grzybowskiej. Na zakończenie dyrektor szkoły p.Urszula Potaś przekazała informacje wraz z życzeniami na nowy rok szkolny 2023/2024.