Dnia 17 października 2023 r. uczestniczyliśmy w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwieWydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Celem było  pokazanie uczniom, że czytanie może być zabawą i sprawiać przyjemność. Dla uczniów nieczytających stworzono „strefy czytania”. W bibliotece szkolnej powstała fotobudka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. W naszej szkole tego dnia w akcji uczestniczyły 143 osoby.

Zaprosiliśmy do wspólnego bicia rekordu szkołę z Salerno (z Włoch), z którą współpracowaliśmy w ramach projektu międzynarodowego Erasmus+. Czekamy na relację naszych partnerów. Czy uda nam się pobić zeszłoroczny rekord? 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu.

Organizatorki akcji: E. Wasiewicz, M. Czarnecka-Schelenz

Więcej zdjęć z tego wydarzenia.

https://drive.google.com/drive/folders/1B4lAIZMch9LQe8Qqmy6CClI6izNAb4Zo