eTwinning to społeczność szkół w Europie.

eTwinning oferuje platformę współpracy dla kadry szkolnej (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i – mówiąc krótko – czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie. eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), oferując szkołom wsparcie, narzędzia oraz usługi. Nauczycielom eTwinning udostępnia też inne bezpłatne możliwości oraz stały rozwój zawodowy realizowany online.

Nasza szkoła od 2013 r. realizuje projekty eTwinning. W tym roku będziemy współpracować ze szkołami z Niemiec, Czech, Włoch, Turcji i Polski. W projekcie „Gemeinsam in Europa und darüber hinaus – Wspólnie w Europie i poza nią” chodzi o to, by umożliwić kontakt młodym ludziom, którzy posługują się językiem niemieckim jako ojczystym z tymi, którzy uczą się go jako języka obcego. Będą mogli dzielić się informacjami związanymi z otaczającym ich światem, walorami turystycznymi i okolicznymi zabytkami . Na początku młodzież przedstawi kraje, w których żyje, ich zabytki, język i kulturę. Na podsumowanie projektu powstanie produkt, który będzie przypominał wspólną pracę. Projekt rozpoczął się we wrześniu 2021 r. i z naszej szkoły będzie w nim brała udział tegoroczna klasa 8b.