Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W ramach tego programu i nasza szkoła otrzymała dofinansowanie, dzięki któremu zakupiła: drukarkę 3D oraz filamenty, zestaw robotów Photon, 5 zestawów Be creo, stację lutowniczą, zestaw Abilix – kurs programowania robotów krypton, 4 tablety, 3 zestawy Scottie go, sprzęt do nagrań (aparat fotograficzny, zestaw do przeprowadzania wywiadów i robienia profesjonalnych zdjęć), 2 zestawy Lego Spike oraz sprzęt wspierający zajęcia techniczne.