W roku szkolnym 2023/2024 ponownie wzięliśmy udział w akcji charytatywnej Kredkobranie, której głównym organizatorem jest krakowska Fundacja Ignatianum. Zbieraliśmy przybory szkolne oraz artykuły plastyczne dla ubogich dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia mieszkających na Kresach. W naszej szkole Kredkobranie koordynowało Szkolne Koło Wolontariatu. Paczka z zebranymi przyborami została wysłana do Fundacji Ignatianum w Krakowie. Udało nam się zebrać karton pełen różnych artykułów szkolnych, a wśród nich m.in.: zeszyty, kredki ołówkowe i świecowe, bloki rysunkowe, kleje, plasteliny, ołówki, długopisy, flamastry i farby. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim innym osobom, które przyłączyły się do akcji i przekazały dary dla potrzebujących dzieci! Dzięki Waszemu zaangażowaniu na pewno na niejednej twarzy zagości uśmiech. Dziękujemy!