Dnia 3 listopada 2022 r. włączyliśmy się w międzynarodową akcję Outdoor Classroom Day (#OutdoorClassroomDay). Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami języka angielskiego p. Karoliną Kwiatkowską i p. Elwirą Wasiewicz po raz kolejny aktywnie uczestniczyły w realizacji jej misji, aby zrozumieć, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest równie ważne dla rozwoju dzieci, jak nauka języków obcych. Podczas lekcji języka angielskiego zadaniem klasy 3 było wymyślenie ciekawej fotografii przedstawiającej różne pory roku. Uczniowie utrwalili w ten sposób nazwy pór roku, warunki pogodowe oraz dobierali właściwy ubiór. Po wykonaniu tego zadania uczniowie grali w berka – Tag, you’re it. W akcji uczestniczyli również uczniowie klasy 5, którzy narysowali na chodniku swoje dłonie i wpisali w nie słowa kojarzące się z jesienią. Stworzyli tym samym słówkowe pary pisząc na jednej dłoni słówko angielskie, a na drugiej jego znaczenie. Natomiast uczniowie klasy 8a rysowali w grupach ogromne wykreślanki. Po zakończeniu zadania drużyny zamieniły się miejscami i odszukiwały ukryte słowa. W ten sposób uczniowie utrwalili słownictwo związane z edukacją.

Zapraszamy do galerii.

https://drive.google.com/drive/folders/17av61C1WZw2EYf7xFt6wPfbFMpXq6aN_?usp=share_link