Dnia 23 maja 2024r. klasa 4 i 5 brały udział w międzynarodowej akcji Outdoor Classroom Day (#OutdoorClassroomDay). Jej głównym celem było pokazanie uczniom, że spędzanie czasu na zewnątrz jest ważne dla ich rozwoju. Na zajęciach z języka angielskiego uczniowie wybrali się na „Piknik u królowej”, który ze względu na deszcz odbył się w szkolnej sali gimnastyczniej. Podczas pikniku uczniowie ćwiczyli propozycje i prośby oraz opisywali swój strój na tej uroczystości. Następnie grali w kolory. Uczniowie skorzystali z poprawy pogody i na boisku szkolnym zagrali w grę drużynową, podczas której powtórzyli słownictwo z kategorii t.j. zwierzęta, części ciała, zawody, pomieszczenia i przedmioty w domu.