W dniu 29.11.2022 r. odwiedziło naszą szkołę Mobilne Laboratorium Przyszłości. Odbyło się 6 lekcji z zakresu programowania 3D oraz sztucznej inteligencji. W spotkaniu wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie. Uczniami opiekowały się Pani Hanna Kasprzak oraz Pani Marta Pawłowska. Przed zajęciami w ramach Mobilnego Laboratorium Przyszłości nasi goście ze szkół w Witkowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez uczniów naszej szkoły: programowali obiekty 3D w programie Tinkercad oraz FlashPrint, następnie je drukowali w drukarce 3D, budowali i programowali za pomocą zestawu Lego Spike, Abilix, robotów Photon, Scottie Go, zestawów BeCreo. Szyli również na maszynach do szycia, szydełkowali, wykorzystywali wiertarko-wkrętarki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć