W tym roku szkolnym święto przypadło na 15 września .Inicjatorem jest amerykański  pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.  Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Jak co roku nasza szkoła również świętowała w tym dniu. Pomysłom dzieci nie było końca. Uczniowie klas 2-3 tworzyli kropkowane prace, wykonali  wielkie, kolorowe hasło. Obejrzeli filmiki edukacyjne, ubrali strój w kropki. Niektórzy samodzielnie wykonali kropkowane bluzki.  Rozwiązywali matematyczne łamigłówki i fotografowali w Kropkowym okienku. Dzień ten nie powstał by bez zaangażowania i wsparcia nauczycieli – p.M.Wróbel, M.Grześkowiak, I.Król, E.Popek i E.Malawko.