Europejski Tydzień Sportu jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, pochodzenia społecznego czy poziomu sprawności. Musimy być aktywni regularnie – w pomieszczeniach i na zewnątrz – przez cały rok, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne oraz wspierać integrację społeczną.

Zainaugurowany w 2015 roku Europejski Tydzień Sportu powstał w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys braku aktywności. . Nawet niewielki wzrost regularnej aktywności fizycznej może mieć głęboki wpływ na nasze długotrwałe zdrowie. 
Uczniowie wszystkich klas od 1- 8 oraz przedszkolacy przyłączyły się do akcji promującej aktywność fizyczną. Uczestniczyli w zabawach, zawodach, biegach oraz podchodach . Młodsi bawili się z Akademią Krokieta i Lamy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zapraszamy do galerii.