Dnia 2.03.2020 uczniowie klas: 6b, 7, 8 w ramach projektu Erasmus Plus „Od Barteru do Bitcoina – Handel Kołem się Toczy” wyruszyli do Gniezna. Odwiedzili tam okolicznych rzemieślników. Pierwszym zakładem był Auto Szałek – mechanik samochodowy, a zarazem Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Następnie byli w Klimacie Orlikowskim. Firma ta już od 1990 roku zajmuje się sprzedażą i montażem najróżniejszych urządzeń służących do schładzania i klimatyzacji oraz wentylacji.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Cechowej Szkole Rzemieślniczej, jej siedziba mieści się w Instytucie Kultury Europejskiej UAM. Uczniowie zostali zapoznani ze strukturą działania tej szkoły oraz wzięli udział w warsztatach kulinarnych, prowadzonych przez uczniów, kształcących się na kucharzy.

Warsztaty odbyły się w siedzibie Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości, przy ulicy Tumskiej. Tam spotkali się ze Starszym Cechu, Panem Stefanem Pokładeckim, który przybliżył uczestnikom projektu historię cechu w Gnieźnie.