Od września 2019 r. ZS-P w Mielżynie wraz ze szkołami: z Serbii, Czech i Słowacji realizuje projekt “CLIL ponad granicami – baw się i ucz”  w ramach programu Erasmus Plus. Potrwa on do sierpnia 2022 r. Projekt powstał w wyniku wcześniejszej współpracy między naszymi szkołami-zarówno w projektach eTwinning jak i Erasmus+. 

     Dnia 27 września 2021 r. rozpoczęło się międzynarodowe spotkanie w Polsce, które potrwa tydzień. W poniedziałkowy poranek miała miejsce część oficjalna oraz warsztaty muzyczne  w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, tanecznych oraz uczyli się śpiewać piosenkę „Szła dzieweczka”. W kolejnych dniach uczniowie  naszej szkoły wraz z uczniami z zagranicy wezmą udział w warsztatach historycznych w Grzybowie i Ostrowie Lednickim oraz warsztatach IT w Poznaniu, warsztatach w Rogalowym Muzeum  oraz spędzą  Dzień Sportu w Gnieźnie. W piątek  odbędzie się oficjalne podsumowanie projektu, natomiast wieczorem dla wszystkich uczestników zaplanowano wspólną dyskotekę. 

Link do zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/1E4vyJLs14mchpGvjiFJXrH83J1hvsLsC?usp=sharing