17 marca 2022 r. uczniowie i nauczyciele świętowali Dzień Świętego Patryka. W całej szkole królował zielony kolor. Ucząc się języka angielskiego jesteśmy zobowiązani do poszerzania naszej wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych. Dlatego też uczniowie poznali historię św. Patryka oraz jego zasługi dla Irlandii. Podczas lekcji wszyscy uczniowie z zapałem odpowiadali na pytania quizu. Uczniowie klas 1-3 poznali piosenkę „I’m a Little Leprechaun” a także oglądali relacje z parady organizowanej w Dublinie. Dużo radości wywołały próby odwzorowania tańca irlandzkiego. Celem zajęć języka angielskiego było zainteresowanie uczniów Irlandią i jej tradycjami, propagowanie wiedzy o krajach anglojęzycznych i ich kulturze, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia, propagowanie zdolności plastycznych. W ramach obchodów tego święta uczniowie klas:

1-3 –  brali udział w klasowym konkursie wiedzy o Irlandii i Dniu św. Patryka

4-5 oraz 7-8 – na zajęciach z języka angielskiego rozwiązywali interaktywne quizy dot. tego święta

7-8 – brali udział w konkursie na najciekawsze nakrycie głowy związane z Dniem Świętego Patryka. Najciekawsze nakrycie głowy przygotowały Kornelia i Wiktoria z klasy 8a. Dziewczyny w ramach nagrody w dniu 21.03.2022 pojadą do ZSP w Powidzu wraz z stworzonym przez siebie nakryciem głowy, które będzie brało udział w konkursie a nasze uczennice wezmą udział w warsztatach artystycznych. Gratulujemy!

Fotorelacja: https://drive.google.com/drive/folders/1k_0M2aeYwOxyCOc1tT5xBaQjRCnDiWtB?usp=sharing

Elwira Wasiewicz, Karolina Kwiatkowska