Pin on facebookDzień Świętego Patryka

Cele:

-zainteresowanie uczniów Irlandią i jej tradycjami
-propagowanie wiedzy o krajach anglojęzycznych i ich kulturze
-rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia
-propagowanie zdolności plastycznych

Szczegóły:

1. Dzień Świętego Patryka  jest organizowany w naszej szkole w dniu 14 marca 2023.
  2. Zachęcamy uczniów (jak i nauczycieli), aby założyli w tym dniu do szkoły ubranie w kolorze zielonym.
  3. W ramach obchodów tego święta uczniowie klas:

1-3 –  będą brali udział w konkursie na wystrój sali nawiązujący do Dnia Św. Patryka ( punkty za pomysłowość, estetykę i ilość dekoracji)

4-5 – na zajęciach z języka angielskiego będą rozwiązywać quizy, krzyżówki dot. tego święta

6-8

1. biorą udział w konkursie na na plakat związany z Dniem Świętego Patryka (wymagania: pracę konkursową wykonujemy w parach,
    musi być zrobiona własnoręcznie, powinna zawierać elementy charakterystyczne dla Irlandii oraz jej tradycji, powinna być oryginalna i ciekawa)
  2. biorą udział w szkolnym etapie konkursu wiedzy o Irlandii i Św. Patryku, który odbędzie się 13.03.2023 na 3 godz. lekcyjnej.

Uwaga!!!

Autorzy zwycięskiego plakatu oraz szkolnego etapu konkursu wiedzy wezmą udział w Dniu Św. Patryka w ZSP w Powidzu w dniu 17.03.2023 r.

Podpisane  plakaty można przynosić do 14 marca do pokoju nauczycielskiego.
Karolina Kwiatkowska, Elwira Wasiewicz