Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Powstańców Wlkp w Mielżynie. Obchodziła 18.12.2020 r.niezwykły jubileusz 50 lat temu otrzymała imię Powstańców Wlkp..

Obchody jubileuszu to okazja, by wrócić pamięcią do tamtych dni i okazać wdzięczność wszystkim osobom, dzięki którym szkoła nosi zaszczytne imię Powstańców Wlkp.

Ze względu na panującą pandemię, cała uroczystość odbyła się online.

Na wstępie Pani Dyrektor Urszula Potaś przywitała serdecznie naszego gościa specjalnego Panią Janinę Fałdzińską, oraz wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców.

Pani Janina Fałdzińska przypomniała nam wydarzenia sprzed pół wieku kiedy to ona była dyrektorem naszej szkoły.

Z kolei nauczycielki naszej szkoły przygotowały akademię online , i tak mogliśmy zobaczyć krótki filmik na temat historii naszej szkoły, wystawę plastyczną pt: “Nasza Szkoła”, występy naszych przedszkolaków, odśpiewaliśmy wspólnie hymn szkoły oraz hymn państwowy Na koniec szkoła otrzymała gorące życzenia od uczniów oraz absolwentów naszej szkoły. Uczniowie naszej szkoły mogli także sprawdzić swoją wiedzę w internetowych quizach i wybrać się na wirtualny spacer po szkole w przygotowanym dla nich escape roomie.

Po akademii zostały wręczone przez Pana Burmistrza i Panią Dyrektor stypendia uczniom z najlepszymi wynikami w nauce.

Wyróżnieni uczniowie to: Dominika Szczepańska (kl.8) i Michał Tyczka (kl. 8). Link do zdjęć.