Dynia, bo o niej mowa, odgrywała główną rolę podczas zajęć w ostatnim tygodniu października. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele udowodnili , że jedna z najważniejszych umiejętności XXI wieku, czyli umiejętność pracy w grupie, nie jest im obca. Na prośbę pani Aliny Kowalik każda klasa, wraz z wychowawcą, przygotowała plakat promujący dynię zgodnie z mottem „Dynia zdrowa jest, trzeba ją jeść”. Wszystkie plakaty zostały wywieszone na korytarzach, co wprowadziło niesamowicie dyniowy klimat w naszej szkole. Pani Marika Wróbel przygotowała prezentację zachwalająca odżywcze właściwości dyni.

                W czwartek, wraz z panią Karoliną Kwiatkowską i panią Iwoną Król, uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w lekcjach kulturowych z języka angielskiego. Dowiedzieli się, że święto Halloween pochodzi od Celtów, którzy wierzyli, że w wigilię Wszystkich Świętych duchy schodzą na ziemię, by znaleźć osobę, w której „zamieszkają” przez następny rok. Aby ułaskawić duchy i odstraszyć je od siebie, na grobach i przed domami stawiano jedzenie oraz zakładano na siebie straszne maski i kostiumy. Stąd tez wzięła się tradycja „trick or treat-cukierek albo psikus”. Nasi uczniowie wiedzą już, że udział w zabawie biorą tylko udekorowane domy. Klasy 1 i 2 wzięły udział w dwugodzinnej pracy grupowej. Uczniowie obejrzeli krótkie video „This is Britain-Halloween” prezentujące, jak obchodzone jest święto Halloween w Wielkiej Brytanii. Ponadto, nauczyli się tekstu oraz gestów do piosenki „Hello, my friends” Super Simple Songs, zapoznali się z podstawowym słownictwem związanym ze świętem Halloween, wysłuchali książeczki „Pumpkin, what do you see?” oraz wykonali plakaty utrwalające wiedzę.

                Klasy 5 uczestniczyły w konkursie wiedzy o Halloween przygotowanym przez  panią Elwirą Wasiewicz. W klasie 5a  pierwsze miejsce zdobył Wojtek Witkowicz, miejsce drugie zajął Dawid Gadziński, a miejsce trzecie – Klara Szymańska. Natomiast w klasie 5b – pierwsze miejsce zajęła Lena Wiącek, miejsce drugie Michał Brzeziński a miejsce trzecie Maria Larus. Gratulacje! Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

                Dodatkową atrakcją był konkurs pumpKING na najciekawszą dynię. Wzięło w nim udział aż 21 uczniów klas 1-4. Cała społeczność szkolna była pod wrażeniem kreatywności oraz staranności wykonanych prac. Zwyczajne dynie zamieniły się w niezwykłego lwa, pająka, klowna, diabła czy też przepiękną damę. Pomysłów nie było końca. Dlatego też jury w składzie: Karolina Kwiatkowska, Iwona Król oraz Ewelina Zawodna zdecydowało, że wszyscy uczniowie zostaną jednakowo nagrodzeni dyplomem, książką oraz słodkościami za włożenie serca w wykonanie swojej dyni.

                W piątek, 29 października odbyło się „Święto dyni”. Dzieci i nauczyciele zostali poproszeni o ubranie się tego dnia na pomarańczowo. Każdy, kto postanowił wziąć udział w zabawie otrzymał słodki upominek. W stołówce szkolnej serwowano kompot z dyni, a rozkoszne przedszkolaki upiekły dyniowe babeczki. Hmmm…Czy tylko mnie burczy w brzuchu? Jednak to nie koniec atrakcji w przedszkolu. Dzieci wraz z paniami wykonały także eksperyment „Wulkan z dyni”.

                Po pracowitym tygodniu nadszedł czas na trzydniowy odpoczynek. Dlatego tez wszystkim uczniom, ich rodzinom oraz pracownikom szkoły życzymy spokojnego długiego weekendu.

Karolina Kwiatkowska