W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania „CodeWeek”w naszej szkole uczniowie w dniach 10-14.10.2022 na lekcjach informatyki i zajęć komputerowych będą programowali roboty Photon.

Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów – w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu, ubiegły rok zakończyliśmy z wynikiem ponad 15 tysięcy inicjatyw i trzecim miejscem na podium.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

CodeWeek to:

  • świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: codeweek.eu/add
  • wiele ogólnodostępnych, bezpłatnych wydarzeń, w których możesz wziąć udział – klikając w link do konkretnego webinaru, który znajdziesz w wydarzeniu na Facebooku lub na w kalendarzu wydarzeń lub po prostu wchodząc na codeweek/pl/live.