Mijający rok szkolny był dla Szkolnego Klubu Wolontariatu czasem intensywnej pracy, wielkich serc i bezinteresownej pomocy. Kierując się empatią oraz chęcią niesienia wsparcia, nasi wolontariusze aktywnie angażowali się w liczne akcje charytatywne, zbiórki. Działalność klubu nie tylko przyniosła realną pomoc potrzebującym, ale również stała się dla uczniów doskonałą lekcją odpowiedzialności, współpracy i wrażliwości społecznej. Najważniejsze działania, które udało nam się wspólnie zrealizować: zbiórka karmy dla Schroniska w Katarzynowie; wizyta w Schronisku; Mikołajki jak z bajki: zbiórka artykułów plastycznych dla dzieci z oddziału onkologicznego; konkurs plastyczny: Mój sposób na pomaganie innym; zbiórka odzieży używanej; Książki bez recepty: zbiórka książek dla dzieci i dorosłych przebywających w szpitalach. W ramach podziękowania za pracę oraz w celu wzmocnienia więzi w zespole, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu brali udział w wyjazdach i spotkaniach integracyjnych. Wspólne wyjście zacieśniło relacje między uczniami z różnych klas, co z pewnością przełoży się na jeszcze lepszą współpracę w nadchodzącym roku. Dziękujemy każdemu wolontariuszowi z osobna za czas, trud i piękny dowód na to, że pomaganie ma ogromną moc.

Fotorelacja:

https://docs.google.com/document/d/1kJEy3yuh0AVirykwoM1tMpWK0rfr8ZPOFMtDqerTexc/edit?usp=sharing