Dziś w świecie niemalże bez granic, poznawanie  innych narodów jest częstsze niż dotychczas i nieodzowne. Innowacja pozwoli uczniom z jednej strony zdobywać wiedzę, rozwijać zainteresowania i swoje pasje, z drugiej zaś, poznać mapę Europy, nauczyć się nazw kontynentów, wzbogaci wiedzę na temat wybranych państw występujących na kontynencie europejskim. 
   Od września uczniowie klas I i III w szkole w Mielżynie rozpoczęli realizację innowacji pedagogicznej  od zwiedzania Niemiec i Polski. Obejrzeli film o ciekawych miejscach i kulturze krajów, poznali historię II wojny światowej. Na warsztatach plastycznych wykonali kotyliony biało-czerwone oraz śpiewniki, które wykorzystali podczas apelu listopadowego.
   W październiku obchodzono Światowy Dzień Muzyki i przenieśliśmy się do Austrii. Uczniowie utrwalili wiadomości na temat nut i dźwięków, rozpoczęli naukę gry na dzwonkach. Poznali sylwetkę i twórczość J.Straussa. Na zajęciach metodą Batti Strauss wysłuchali  Marsza Tureckiego- W.A.Mozarta. Na zakończenie muzycznej wędrówki odbyły się warsztaty muzyczne z absolwentem naszej szkoły Norbertem Wróblem, członkiem Słupeckiej Orkiestry Dętej. Przybliżył on uczniom wiadomości na temat instrumentów dętych, zorganizował konkurs „Jaka to melodia” wygrywając na saksofonie znane utwory z dziecięcych bajek i filmów.
  W listopadzie z okazji Święta bajek przypomnieliśmy bajki czeskie, niemieckie i duńskie za sprawą braci Grimm, Andersena oraz dobranocek z Krecikiem i Rumcajscem. W teatrzyku Kamisibaj obejrzeliśmy bajkę o Dorotce zwracając uwagę na dobro i piękno innych ludzi.
   Grudzień to czas przedświąteczny. Za sprawą dzieci z Bullerbyn wędrowaliśmy do Szwecji. Uczniowie obejrzeli film o ciekawych miejscach , wysłuchali opowiadania pt:”Gwiazdka z Bullerbyn. Poznane wiadomości zweryfikowali podczas rozwiązywania krzyżówek oraz quizu. Na zakończenie odbyły się warsztaty zdobienia porcelanowych pierników. A w styczniu – jedziemy do Danii i poznamy historię klocków lego!

Fotorelacja:

https://docs.google.com/document/d/13YQ9rh5mULxXge0sWNONG52-E9loJuj3dynRVsPePIo/edit?usp=sharing