Europejskie Forum Młodzieży
Dodane przez m.walczykiewicz dnia Październik 30 2013 21:33:48

Europejskie Forum Młodzieży

Uczniowie naszej szkoły Paula Wiącek, Dawid Patrzek, Natalia Patrzek, Dawid Błaszczyk pod opieką p.Ewy Malawko byli uczestnikami specjalnego obozu edukacyjnego EuroWeek –Szkoła liderów w Długopolu Dolnym w dniach 13-17.102013r.

Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży opartego na metodach stosowanych w Unii Europejskiej. W trakcie trwania szkolenia wszyscy uczestnicy zapoznali się z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego, projektów dotyczących Ameryki  Południowej, Środkowej, Afryki. Azji, jak również międzynarodowych wymian  młodzieży. Każdy uczestnik szkolenia miał możliwość konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i tańców z krajów wolontariuszy. Program zajęć obozu był bardzo atrakcyjny, zajęcia zaczynały się o godzinie 9:30 a ończyły o 21:00. Każdy dzień to inny kraj, inne zadanie, nowe doświadczenie.

W trakcie obozu uczniowie odbyli również wycieczkę do Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej, zwiedzali przepiękne miasto Kłodzko, podziwiali przepiękne górskie widoki. Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat Uczestnictwa,  Nasza Szkoła podziękowanie za współorganizacje obozu. 

Opracowała: Ewa Malawko


Zdjęcia z Europejskiego Forum Mlodzieży