Start
O szkole
Organizacja

Gimnazjalny Projekt Edukacyjny z Chemii

GIMNAZJALNY PROJEKT EDUKACYJNY  Z CHEMII

„POZNAJEMY KWASY NIEORGANICZNE”

Dnia 14 lutego 2013r. w naszej szkole odbyła się prezentacja realizowanego przez uczniów klasy II gimnazjum  projektu edukacyjnego „ Poznajemy kwasy nieorganiczne”. W podsumowaniu pracy uczestniczyli uczniowie klasy I gimnazjum , rodzice, pani dyrektor i nauczyciele.

Kwasy, grupa A, fragment prezentacji PowerPoint


Sport i aktywność fizyczna jako doskonały sposób na prowadzenie dobrego i zdrowego stylu życia
Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mielżynie wzięli udział w Programie „Sport
i aktywność fizyczna jako doskonały sposób na prowadzenie dobrego i zdrowego stylu życia”. Program realizowany był w okresie od kwietnia do grudnia 2012r. Zostali nim objęci uczniowie klas IV, V,  VI Szkoły Podstawowej, tj. 60 uczniów, a w roku szkolnym 2012/2013 klas V, VI Szkoły Podstawowej oraz klasy I Gimnazjum tj. 61 uczniów.
Celem projektu było:
 • Rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań dzieci sportem, a zwłaszcza pływaniem i marszem.
 • Zagospodarowanie wolnego czasu.
 • Promocja zdrowia psychicznego i fizycznego.
 • Profilaktyka uzależnienia od alkoholu, narkotyków i nikotyny poprzez uprawianie sportu i współzawodnictwo.
 • Rozwijanie umiejętności interpersonalnych.
 • Zapobieganie, zmniejszanie szkód w związku z sięganiem po substancje uzależniające.
 • Promocja zdrowia i rozwijanie zdolności do prowadzenia zdrowego stylu życia.
 • Nauczanie pozytywnych zachowań oraz właściwego postrzegania i rozumienia ludzi.


Niecodzienna lekcja chemii, 23.10.2012r.

„Niecodzienna lekcja chemii w ZS-P w Mielżynie”

23 października 2012r. uczniowie gimnazjum mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat ropy naftowej na zajęciach pt.: „Lekcja chemii - Orlen”. Zostały one przeprowadzone w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego w szkołach gimnazjalnych przy współpracy PKN ORLEN i agencji reklamowej NANO.

Prowadzący zajęcia w atrakcyjny i intrygujący sposób przybliżyli młodzieży zagadnienia dotyczące pochodzenia, wydobycia i zastosowania ropy naftowej. Uczniowie:

- z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali opowieści komiksowego bohatera o imieniu Petro dotyczącej pochodzenia, wydobycia i zastosowania tzw. „czarnego złota”;

- wzięli udział w doświadczeniu chemicznym, obrazującym proces destylacji frakcyjnej, który stanowi podstawę przerobu ropy naftowej na poszczególne składniki, m.in. benzynę, naftę, oleje napędowe;

- obejrzeli przykładowe przedmioty codziennego użytku, wytworzone z ropy naftowej lub jej pochodnych (m.in. leki, kauczuk syntetyczny, tworzywa sztuczne). Prezentacja niektórych przykładowych produktów wykonanych             z tego surowca okazała się dla uczniów zaskakująca.

Gimnazjaliści chętnie uczestniczyli w lekcji, a najbardziej aktywni zostali nagrodzeni płytą z filmem pt.: ”Skąd się wzięła ropa naftowa?”.

Dzięki udziałowi w tego typu zajęciach młodzież miała okazję przeżyć ciekawą przygodę i poczuć chemię do … chemii.

Aby obejrzyj zdjecia z tej lekcji, kliknij tutaj Opracowała: Irena Nowak


REALIZACJA PROJEKTU SWOI - STRATEGIA WOLNYCH I OTWARTYCH IMPLEMENTACJI
W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła będzie realizowała projekt SWOI - Strategia Wolnych
i Otwartych Implementacji.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorem projektu jest Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania.

Trzeciego października, członkowie zespołu pracowali nad sworzeniem własnego Awatara oraz labiryntu za pomoca programu INKSCAPE. Stworzone obiekty będą mogli wykorzystać podczas tworzenia włanej gry, na siódmych zajęciach, które odbęda się 07.11.2012r.

Dziś, czyli 10.10.2012 roku odbyły się trzecie zajęcia, organizowane w ramach projektu SWOI. Kliknij tutaj, aby obejrzeć zdjęcia.

Na czwartych zajęciach, które miały miejsce 17.10.2012r. członkowie koła pracowali w programie FreeMind. Kliknij tutaj, aby obejrzeć zdjęcia.

24.10.2012r.  uczniowie uczestniczyli w piątych zajęciach, pracując nad animacją, grą logiczną oraz zgadywanką w programie Scratch.

31.10.2012r. - szóste zajęcia, na których uczniowie uczyli się sortować dane za pomocą programu Scratch. Zdjecia z tych zajęć, kliknij.

DZIEŃ NAUKI
Dnia 28.06.2012r. w ZS-P w Mielżynie odbył się po raz kolejny Dzień Nauki. Gimnazjaliści z Kółka Fizyczno – Chemicznego pod opieką
p. I. Nowak przedstawili uczniom kl. IV – VI szkoły podstawowej następujące doświadczenia: „Latający korek”, „Tajemniczy liścik”, „Herbata z balonu”,  „Fontanna z coli”, „Woda a linijka”, „Zasysanie wody”, „Przetykaczki”, „Ciecz nienewtonowska”, „Balony odporne na działanie siły”, „Znikający styropian”, „Chemiczne jojo”, „Krążek Newtona”, „Ciśnienie atmosferyczne”, „Lustro”, „Aluminiowy płomień”, „Gorący napis” i „Płonąca ręka”. Młodsi uczestnicy pokazu z zaciekawieniem przyglądali się eksperymentom, byli i tacy, którzy odważyli się wziąć płomień do ręki. Duże wrażenie wywarło również doświadczenie z cieczą nienewtonowską. Zdziwienie wywarł fakt, że balon przebijany wykałaczką nie pęka. Wiele radości sprawiło zaparzanie herbaty przy użyciu balonu. Mamy nadzieję, że Dzień Nauki dostarczył wielu emocji i zachęcił do zgłębiania tajników chemii i fizyki.

WOJEWÓDZKI FESTIWAL UCZNIOWSKIEJ NAUKI
Dnia 20.05.2012r. gimnazjaliści z kl. II uczestniczyli w Wojewódzkim Festiwalu Uczniowskiej Nauki, który odbył się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Było to spotkanie podsumowujące dotychczasową pracę uczniów w ramach programu Akademia Uczniowska, realizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.
W festiwalu wzięło udział kilkanaście szkół z województwa wielkopolskiego. Nasi uczniowie  przedstawili  szerokiej publiczności projekt edukacyjny pt.: „Powietrze i jego tajemnice”, który realizowali pod kierunkiem pani Ireny Nowak. Gimnazjaliści, wykorzystując przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną oraz przeprowadzając doświadczenia, pokazali przed ekspertami oraz kolegami i koleżankami z innych szkół, na stoisku w sali ekspozycyjnej oraz w sali widowiskowej, w jaki sposób rozwiązali problemy związane ze składnikami powietrza. Drugoklasiści po raz pierwszy wystąpili przed tak dużą publicznością. Zdobyli nowe doświadczenia i poznali ciekawe pomysły rozwiązywania problemów badawczych.


INNOWACJA PEDAGOGICZNA
Od września 2011r.  do czerwca 2012r. w naszej szkole przeprowadzono innowację pedagogiczną - „Co wiemy o populacji ludności Mielżyna?”. Jej głównym celem było rozwijanie i pogłębianie wiedzy na temat wsi Mielżyn. Innowację opracowały panie M. Gadzińska i I. Nowak.  8 uczniów z kl. V SP i 6 uczniów z kl. VI SP pracowało metodą projektu. Zbierali dane dotyczące:
- liczby ludności z podziałem na wiek i płeć,
- liczby rodzin,
- ilości gospodarstw indywidualnych,
- uczniów naszej szkoły,
- szkół wybieranych przez naszych absolwentów.
Prezentacja multimedialna, tablica informacyjna, folder oraz makieta Mielżyna to efekty całorocznej pracy uczniów.PODZIĘKOWANIE ZA UŚWIETNIENIE V PIKNIKU RODZINNEGO
Dyrektor, Rada Rodziców, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mielżynie serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia V Pikniku Rodzinnego  i pomogli w jego organizacji. Szczególne podziękowania składamy niżej wymienionym sponsorom:


- Firma handlowa BEK-PASZ Witkowo Andrzej Bethke
- Ewelina Nowacka  SALON GABI Witkowo
- Sylwia Dańkowska TO i OWO Witkowo
- Ewelina Rokietnicka SALON Fryzjerski Słupca
- Centrum Ogrodnicze GARDEN – Mateusz Dzieciuchowicz Witkowo
- Sklep Firmowy Śnieżka Relax Witkowo
- Sklep Branży Przemysłowej Tomasz Mizerski
- Gabinet kosmetyczny GRACJA – Justyna Nawrocka – Witkowo
- Pizzeria TORTTUGA – Artur Święciochowski – Witkowo
- Gabriela Szeszycka – Mielżyn
- Janusz Mroziński – Mielżyn
- Auto-Szałek-Serwis – Gniezno
- Sylwia i Grzegorz Bondalscy – Węgierki
- MAJSTERPOL – systemy ociepleń
- Dorota i Paweł Kukulscy – Ruchocin
- Karol Sobański  - Gniezno
- Łukasz Skrzypczak Solarium „Solar turbo” - Witkowo
- Bernadeta i Waldemar Kosmalowie
- Paweł i Krystyna Lisiakowie
- Iwona i Zbigniew Możejko
- Emilia Kupaj
- Honorata Glanc
- Eugeniusz Przybyła
- Joanna Wiśniewska
- Teresa i Radosław Słowińscy
- OKSiR Witkowo
- Maria Żurawska
- Wiesława i Zbigniew Zawodni
- Stanisław Chmiel
- Ochotnicza Straż Pożarna w Mielżynie


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012
W dniu 29.06.2012r. w naszej szkole  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Podczas tego święta najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody z rąk Pani Dyrektor i Przewodniczącej Rady Rodziców.
Szczególne gratulacje należą się Ewelinie Nowackiej z kl. IV SP, która została „Uczennicą Roku” oraz Natalii Patrzek z kl. I G, która została „Gimnazjalistką Roku”. W trakcie uroczystości pan Marian Gadziński, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo, wręczył stypendia naukowe Natalii Patrzek z kl. I G i Wojciechowi Kupajowi z kl. III G. Pan Marian Gadziński i pani Urszula Potaś pogratulowali stypendystom i podziękowali ich rodzicom.
W związku z rozpoczynającymi się wakacjami życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Images: zakoNczenie1.JPG


Images: zakoNczenie2 (1).JPG


03.06.12r. V PIKNIK RODZINNY W MIELŻYNIE
3 czerwca 2012r. odbył się już V Piknik Rodzinny w Mielżynie.
Było wiele atrakcji m.in.:
- pokaz iluzjonisty,
- pokaz tańca,
- motory żużlowe,
- motocykle,
- pokaz jazdy,
- loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami,
- zamek dmuchany,
- zjeżdzalnia dmuchana,
- basen z kulkami dla najmłodszych,
- kule wodne,
- trampoliny,
- trampolina bungee,
- malowanie twarzy,
- wóz strażacki i wiele więcej.

Tak wspaniałą zabawę zawdzięczamy organizatorom: Dyrektorowi, Radzie Rodziców, pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie oraz
sponsorom, którym serdecznie  dziękujemy za ufundowanie wspaniałych nagród.

SPONSORZY V PIKNIKU RODZINNEGO W MIELŻYNIE:

- Firma handlowa BEK-PASZ Witkowo Andrzej Bethke

- Ewelina Nowacka SALON GABI Witkowo

- Sylwia Dańkowska TO i OWO Witkowo

- Ewelina Rokietnicka SALON Fryzjerski Słupca

- Centrum Ogrodnicze GARDEN – Mateusz Dzieciuchowicz Witkowo

- Sklep Firmowy Śnieżka Relax Witkowo

- Sklep Branży Przemysłowej Tomasz Mizerski

- Gabinet kosmetyczny GRACJA – Justyna Nawrocka – Witkowo

- Pizzeria TORTTUGA – Artur Święciochowski – Witkowo

- Gabriela Szeszycka – Mielżyn

- Janusz Mroziński – Mielżyn

- Auto-Szałek-Serwis – Gniezno

- Sylwia i Grzegorz Bondalscy – Węgierki

- MAJSTERPOL – systemy ociepleń

- Dorota i Paweł Kukulscy – Ruchocin

- Karol Sobański

- Łukasz Skrzypczak Solarium „Solar turbo” , Witkowo

- Bernadeta i Waldemar Kosmalowie

- Paweł i Krystyna Lisiakowie

- Iwona i Zbigniew Możejko

- Emilia Kupaj

- Honorata Glanc

- Eugeniusz Przybyła

- Joanna Wiśniewska

- Teresa i Radosław Słowińscy

- OKSiR Witkowo

- Maria Żurawska

- Zbigniew Zawodny - MielżynNOWE ZDJĘCIA KLAS
Zdjęcia klas zostały zaktualizowane:BIP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców