Start
O szkole
Organizacja

Dzień Sportu 2012/2013

DZIEŃ SPORTU!

25 czerwca nauczyciele Wf-u ( P. Grażyna Grzybowska i P. Roman Organiściak) zorganizowali nam (wszystkim uczniom) Dzień Sportu. Impreza odbyła się na szkolnej hali gimnastycznej. Każdą imprezę trzeba jakoś rozpocząć, my zrobiliśmy to w bardzo oryginalny sposób.

Dzień Sportu rozpoczeliśmy naszym ulubionym tańcem COUNTRY.  Tego dnia rozgrywane były różne konkurencje sportowe m.in. bieg sztafetowy, skoki dodawane oraz gra zespołowa „ dwa ognie”.  Dzień Sportu byłby nieudany dla I i II gimnazjum, szczegółnie dla chłopaków, gdyby nie zagrali meczu piłki nożnej. W tym samym czasie nasi absolwenci przedstawiali różnego rodzaju doświadczenia chemiczne dla klas 4-6.

Z niecierpliwością czekamy na następny wspaniały Dzień Sportu!!!

Opracowała:

Jagoda Juchacz z kl. I gimnazjum


ZAKOŃCZENIE III KLASY GIMNAZJUM

„Ostatni raz z moją klasą”

Czyli zakończenie III klasy gimnazjum.

Niestety w życiu bywa tak, że jedni odchodzą, a drudzy przychodzą, taka jest już kolej rzeczy.

21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III gimnazjum.

Na początku odbyła się Msza Święta, a następnie absolwenci, wychowawca, nauczyciele oraz delegacje z klasy I i II gimnajum przeszli na salę OSP w Mielżynie. Tam absolwenci zatańczyli nasz narodowy taniec - Polonez oraz przedstawili krótką część artystyczną.  Po zakończeniu części artystycznej uczniowie rozpoczęli zabawę, następnie dołączyli do nich  nauczyciele.

Zabawa trwała do późnego wieczoru.

Oczywiście każdy pamietał o tragicznej śmierci naszego kolegi Dominika Kaczmarka, dlatego uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście uczcili to minutą ciszy.

Wszyscy mamy nadzieję, że nasi koledzy będą nas pamiętać i od czasu do czasu odzwiedzać starą szkołę!


Moja szkoła jak majowy dzień

Czasem słońce
Czasem chwile złe
Pierwsza miłość
Pierwsze smutku łzy
Nigdy tego nie zapomnę

Ostatni raz z moją klasą
Już pożegnać czas
Mych przyjaciół
Dzisiaj każdy ma
Swój dorosły świat”

Autor artykułu:

Jagoda Juchacz, kl I gimnazjum


Kopciuszek w wykonaniu klasy szóstej

KOPCIUSZEK W NASZEJ SZKOLE!

21 czerwca w naszej szkole odbyło się przedstawienie. Uczniowie klasy VI wystawili "Kopciuszka". Było to dla nich bardzo stresujące, ponieważ na widowni zasiadło mnóstwo małych znawców bajek i baśni, mowa o naszych przedszkolakach. Uczestnicy kółka teatralnego pod czujnym okiem Pani Hanny Gulińskiej ćwiczyli cały rok szkolny, aby zaprezantować się z jak najlepszej strony. Młodzi aktorzy zachwycili wszystkich swoimi strojami oraz dekoracjami. Myślę, że wszystkim zgromadzonym przedszkolakom, nauczycielom i Pani Dyrektor bardzo się podobało, gdyż wszyscy nagrodzili aktorów ogromnymi brawami.

Czekamy na następne przedstawienia!

Jagoda Juchacz

uczennica kl. I gimnazjum


Dzień Języków Obcych

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.  Imprezę przygotowywały nasze Panie nauczycielki – P. Małogorzata Walczykiewicz oraz P. Elwira Wasiewicz. W tym wspaniałym dniu nie mogło także zabraknąć moich kolegów, którzy zaprezentowali się ze strony wokalnej, zarecytowali wiersze, oraz podzielili się swoim talentem plastycznym i swoją wiedzą.  Razem ze starszymi kolegami i koleżankami przedstawiliśmy trzy prezentacje dotyczące projektów, które realizujemy (wymiana e-mailów z nowo poznanymi kolegami z Holandii i Włoch).  W konkursie na najładniej zaśpiewaną piosenkę wygrała Natalia Patrzek ( IIG), na najlepiej zarecytowany wiersz wygrała Oliwia Sybilska (II G. Zwycięzców wyłoniła nasza komisja w składzie: P. Beata Bil-Gurzęda, P. Roman Organiściak oraz przedstawiciel samorządu uczniowskiego ( Magdalena Marciniak).

W Konkursie Plastycznym  pierwsze miejsce zajęła Martyna Grabowska ( IG), drugie miejsce przypadło Natalii Patrzek ( II G), trzecie miejsce równolegle zajął duet Jagoda Juchacz i Łukasz Kubacki ( I G.) oraz Wiktoria Franczak ( VI). W Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pierwsze miejsce na poziomie gimnazjum zajęła Anna Płatek ( II G), natomiast na poziomie szkoły podstawowej Ewelina Nowacka. Pierwsze miejsce z wiedzy o krajach anglojęzycznych  zajął Szymon Słowiński ( I G) . Na zakończenie apelu wystąpili uczniowie z II gimnazjum, którzy zaprezentowli swój talent aktorski. Przedstawili historię Jasia i Małgosi w jezyku niemieckim. Aktorami byli: Dawid Błaszczyk, Natalia Patrzek, Oliwia Sybilska, Mateusz Włodarczyk, Marcelina Rogacka oraz Marika Mikołajczyk.

Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało!

Opracowała: Jagoda Juchacz, uczennica kl. I gimnazjum


BEZPIECZNE WAKACJE

Images: bezpieczne_wakacje_360_300.jpg
"BezpieczneWakacje.pl - to mogą być wakacje Twojego życia"

UCZNIOWIE GIMNAZJUM KORESPONDUJĄ Z WŁOCHAMI I HOLENDRAMI

UCZNIOWIE KLAS I-III GIMNAZJUM POZNALI NOWYCH KOLEGÓW!

Od pewnego czasu uczestniczymy w pewnym projekcie.

Projekt ten ma na celu, zapoznanie się z  uczniami z zagranicy, w tym przypadku Holandii oraz Włoch i posługiwanie się, w rzeczywistych sytuacjach, językami, których się uczymy.

Poznaliśmy już swoich nowych kolegów, teraz jesteśmy na etapie zadawania sobie pytań dotyczących szkoły, zainteresowań, zwyczajów świątecznych oraz miejscowości i państw, w których żyjemy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy  uczestniczyć w tak ciekawym doświadczeniu, utrwalając i poszerzając  przy okazji umiejętność posługiwania się j. niemieckim oraz j. angielskim.

Opracowała: Jagoda Juchacz, uczennica kl. I gimnazjum


VI PIKNIK RODZINNY Z ANNĄ MATLEWSKĄ

VI PIKNIK RODZINNY Z ANNĄ MATLEWSKĄ!

2 czerwca 2013r. odbył się już VI Piknik Rodzinny. Na szkolnym boisku zgromadziło się wiele rodzin.

Jak co roku Mielżyn dostarczył mieszkańcom dużo rozrywki, a szczęśliwców obdarzył nagrodami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, głównymi nagrodami były dwa rowery.

Organizatorzy dostarczyli wiele atrakcji m.in.:  dmuchane zamki, trampolina bungee, kule wodne i wiele więcej. Piknik nie byłby udany, gdyby nie wystąpili na nim nasi zdolni uczniowie. Na scenie zaprezentowała się m.in.: Grupa Pomysłowego Radomira.  Jedną z największych atrakcji była z pewnością Anna Matlewska, finalistka VII edycji programu „YOU CAN DANCE”, która na specjalne zaproszenie uczniów naszego gimnazjum odwiedziła Mielżyn. Ania zaprezentowała się ze strony wokalnej, uczyła chętnych choreografii, a nastepnie na sali gimnastycznej pokazała swój talent i zatańczyła.  Ania obdarowała chętnych swoimi autografami.

Tak wspaniałą i niezapomnianą zabawę zawdzięczamy organizatorom: Dyrektorowi, Radzie Rodziców, pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie oraz sponsorom, którym serdecznie dziękujemy za ufundowanie wspaniałych nagród.

Autor artykułu: Jagoda Juchacz, uczennica kl. I gimnazjum


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/2014 - PRZEDSZKOLE, SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA PRZEDSZKOLA

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA II KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA III KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA IV KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA V KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA VI KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA I KLASY GIMNAZJUM
Prezentacja rezultatów projektu SWOI
Opis projektu SWOI (kliknij, aby pobrać dokument Word)

Jednym z wielu zadań uczniów było wykonanie prac, reklamujących projekt SWOI, w którym uczniowie brali udział. Poniżej zostały zaprezentowane rezultaty ich pracy. Prace te wzięły udział w konkursie na reklamę i w okresie realizacji projektu były prezentowane na stronie http://e-swoi.pl/

PRACA JAKUBA KOKOTTA

Images: Jakub_Kokott_reklama.png
Kliknij poniżej w czytaj więcej, aby obejrzec pozostałe prace.

Rekrutacja do Przedszkola na rok szkolny 2013/2014

Uwaga Rodzice !!!

Dyrektor ZS-P w Mielżynie informuje , że wszystkie dzieci 6 letnie (rocznik 2007), 5 letnie (rocznik 2008) ,

4 letnie ( rocznik 2009), których rodzice złożyli kartę zgłoszenia , zostały przyjęte do przedszkola na rok szkolny 2013/2014 .

O rekrutacji dzieci 3 letnich (rocznik 2010) udzielamy informacji

pod nr tel. 61 4775004 w godz. 7 00 – 15 00 lub osobiście w sekretariacie szkoły.


Festiwal Uczniowskiej Nauki

Uczniowie ZS-P w Mielżynie na Festiwalu Uczniowskiej Nauki

w Poznaniu

7 kwietnia 2013r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w II edycji Wojewódzkiego Festiwalu Uczniowskiej Nauki, który odbył się w Hotelu Sheraton w Poznaniu. Było to spotkanie podsumowujące pracę w ramach programu Akademia Uczniowska, realizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tym razem uczniowie klasy drugiej zaprezentowali projekt edukacyjny dotyczący kwasów nieorganicznych, nad przebiegiem którego czuwała pani Irena Nowak. I tak jak w poprzednim roku ich starsi koledzy odważyli się zaprezentować swoją pracę nie tylko przy stoisku ekspozycyjnym, ale również i na scenie.

BIP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców