SPOTKANIE Z EWĄ NOWAK

06.05.2014r. odbyło się spotkanie klas gimnazjalnych z pisarką i publicystką P. Ewą Nowak. Uczniowie podaczas tego spotkania mogli dowiedzieć się, jakie książki pisze i czym inspiruję się pisarka. Przypomnijmy, że Pani Nowak odwiedziła już naszą szkołę 14 maja 2012r. Zdjęcia z poprzednigo spotakania można znaleźć w naszej galerii na stronie 10. Zapraszamy.

APEL Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA

KONSTYTUCJA 3 MAJA

30.04.2014r. odbył się apel upamiętniający

uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji ucznowie szkoły podstawowej przedstawili prezentację multimedialne dotyczące m.in. uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Gimnazjaliści natomiast recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni dotyczące tego święta.

V Strażacki Rowerowy Rajd Rodzinny

Gminny turniej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych

07.04.2014r. w Witkowie odbył się turniej piłkarski między drużynami Witkowa i Mielżyna. Niestety nasze uczennice i nasi uczniowe musieli pogodzić się z przegraną.

Trzymamy jednak kciuki, aby następny wygrany turniej należał do Was.

WIERZYMY W WAS!

Coca-Cola Cup

COCA-COLA CUP

Turniej w Trzemesznie

03.04.2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju COCA-COLA CUP. Niestety musieli pogodzić się z wygraną rywali. Ostatecznie turniej wygrali uczniowie z gimnazjum w Witkowie.

Projekt

W marcu 2014 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu pod hasłem: „ Szkoła dobrze wychowana”. Projekt realizowany jest przez Fundację Solidarności Obywatelskiej.

Skupia się on na opracowaniu i dostarczeniu do zainteresowanych szkół: konkursów oraz konspektów godzin wychowawczych(scenariuszy lekcji),
które odpowiadają współczesnym problemom społecznym
oraz zmieniającym się w szybkim tempie czasom.

W projekcie wzięła udział klasa 4 naszej szkoły. Zrealizowane zostały już 2 lekcje wychowawcze zgodnie z otrzymanymi scenariuszami zajęć.

I lekcja dotyczyła zagadnienia: Pesymista czy optymista?-oto jest pytanie!

II lekcja została zorganizowana w formie zajęć otwartych-04.04.2014r., na którą zostali zaproszeni:  p. dyrektor, nauczyciele oraz rodzice kl. IV. Tematyka dotyczyła zagadnienia: Pozytywne krzesło- przyjmowanie komplementów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

MISTRZOSTWA GMINY AMATORÓW W TENISIE STOŁOWYM

29.03.2014r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Gminy Amatorów w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa odbyły się w Witkowie. W swoich kategoriach I miejsca zajęli Juia Ćwiklińska i Łukasz Staniszewski z kl. IV SP. II miejsce zajął Jakub Kosmala z kl. IV SP, a III miejsce Aleksandra Płatek z kl. V SP. Miejsca IV zajęli Jakub Woźniak z kl. VI SP i Magdalena Piechocka z kl. II Gim.

Gratulujemy!

J.J.

Hallo! Ich bin...von Beruf.

Hallo! Ich binvon Beruf.

27.03.2014r. podczas lekcji j.niemieckiego w klasie IIG można było spotkać takie osoby jak fryzjerkę, kucharza adwokata, piłkarza, lekarza, pielęgniarkę i jeszcze wiele innych. Tymi osobami byli uczniowie klasy IIG, którzy przedstawili swoim kolegom zawód, który  w przyszłości chcieliby wykonywać. Zadaniem każdego ucznia było przygotowanie opisu (wybranego zawodu) oraz zaprezentowanie stroju, charakterystycznego dla danego zawodu.

W najbliższym czasie w naszej galerii zostaną umieszczone zdjęcia z tej lekcji, ZAPRASZAMY! ;)

NANOSZENIE ZMIAN
Rodzice, uczniowie, nauczyciele!

1. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w Szkolnym Programie      Wychowawczym oraz Szkolnym Programie Profilaktycznym.
2. Propozycje zmian w Szkolnym Programie Wychowawczym oraz Szkolnym Programie Profilaktycznym proszę zgłaszać do wychowawcy klasowego lub pedagoga szkolnego do końca kwietnia 2014r.

PRZEDSZKOLE W RUCHU

Nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji –Przedszkola w  Ruchu ogłoszonej przez MEN w r. 2013-2014 ph.”Ćwiczyć każdy może”w ramach Roku-Przedszkola w Ruchu.

Realizowano zadania w zakresie edukacji ruchowej z dziećmi w sali przedszkolnej, na powietrzu i na hali sportowej.

Działania przdszkola dotyczą realizacji  zadań w ramach obowiązkowej Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego  zakresu edukacji ruchowej, zdrowotnej poprzez udział w zajęciach zorganizowanych, zabawach, ćwiczeniach ruchowych, działalności sportowej, zdrowym stylu życia.Przedszkole organizuje  także czynne ruchowo spotknia z rodzicami.

Ruch w przedszkolu- realizacja zadań.

Obszar 1 – Zajęcia zorganizowane w ramach realizacji podstawy programowej.

Dzieci w przedszkolu bardzo chetnie uczestniczą w zajęciach ruchowych i sportowych. Wykonują różnorodne ćwiczenia rozwijając sprawność całego ciała. Nauczyciel stara się uatrakcyjniać zajęcia stosujące różne metody i środki. Wykorzystywano woreczki, gazety, balony i sprzęt sportowy. Często  towarzyszy podczas zajęć także muzyka.Odbyły się zajęcia ph:

- Zabawy karnawałowe z balonami.

-  Ruch to zdrowie.

- Baw się gazetą.

- Zabawy z kołem.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Wiosna - cieplejszy wieje wiatr…

W piątek 21.03.2014r. nasza szkoła obchodziła Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji uczniowie przygotowali apel, podczas którego przedstawione były scenki ukazujące lekcje chemii, j.polskiego oraz lekcji freestyle’a. Klasa IIIG przedstawiła także lekcje j.niemieckiego w postaci przedstawienia. Dwukrotnie wystąpił również zespół taneczny „DANCE”. Uczennice klasy VI i IG zaprezentowały swój układ choreograficzny do piosenki „My Słowianie”. Wystąpiła też Grupa Pomysłowego Radomira, kwintet „Ad Libitum” oraz chórek

P. Michała Bocheńskiego.

W przygotowaniu apelu uczniom pomagali: P. Dorota Feręc, P.Małgorzata Walczykiewicz oraz P. Michał Bocheński.  Występy taneczne przygotowała P. Ewa Popek oraz P. Grażyna Grzybowska.