Start
O szkole
Organizacja

SPOTKANIE Z EWĄ NOWAK

SPOTKANIE Z EWĄ NOWAK

06.05.2014r. odbyło się spotkanie klas gimnazjalnych z pisarką i publicystką P. Ewą Nowak. Uczniowie podaczas tego spotkania mogli dowiedzieć się, jakie książki pisze i czym inspiruję się pisarka. Przypomnijmy, że Pani Nowak odwiedziła już naszą szkołę 14 maja 2012r. Zdjęcia z poprzednigo spotakania można znaleźć w naszej galerii na stronie 10. Zapraszamy.

J.J.


APEL Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA

KONSTYTUCJA 3 MAJA

30.04.2014r. odbył się apel upamiętniający

uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji ucznowie szkoły podstawowej przedstawili prezentację multimedialne dotyczące m.in. uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Gimnazjaliści natomiast recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni dotyczące tego święta.

J.J.


V Strażacki Rowerowy Rajd Rodzinny


Gminny turniej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych

Gminny turniej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych

07.04.2014r. w Witkowie odbył się turniej piłkarski między drużynami Witkowa i Mielżyna. Niestety nasze uczennice i nasi uczniowe musieli pogodzić się z przegraną.

Trzymamy jednak kciuki, aby następny wygrany turniej należał do Was.

WIERZYMY W WAS!

J.J.


Coca-Cola Cup

COCA-COLA CUP

Turniej w Trzemesznie

03.04.2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju COCA-COLA CUP. Niestety musieli pogodzić się z wygraną rywali. Ostatecznie turniej wygrali uczniowie z gimnazjum w Witkowie.

J.J.


Projekt

 

W marcu 2014 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu pod hasłem: „ Szkoła dobrze wychowana”. Projekt realizowany jest przez Fundację Solidarności Obywatelskiej.

Skupia się on na opracowaniu i dostarczeniu do zainteresowanych szkół: konkursów oraz konspektów godzin wychowawczych(scenariuszy lekcji),
które odpowiadają współczesnym problemom społecznym
oraz zmieniającym się w szybkim tempie czasom.

W projekcie wzięła udział klasa 4 naszej szkoły. Zrealizowane zostały już 2 lekcje wychowawcze zgodnie z otrzymanymi scenariuszami zajęć.

I lekcja dotyczyła zagadnienia: Pesymista czy optymista?-oto jest pytanie!

II lekcja została zorganizowana w formie zajęć otwartych-04.04.2014r., na którą zostali zaproszeni:  p. dyrektor, nauczyciele oraz rodzice kl. IV. Tematyka dotyczyła zagadnienia: Pozytywne krzesło- przyjmowanie komplementów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

 


MISTRZOSTWA GMINY AMATORÓW W TENISIE STOŁOWYM

29.03.2014r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Gminy Amatorów w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa odbyły się w Witkowie. W swoich kategoriach I miejsca zajęli Juia Ćwiklińska i Łukasz Staniszewski z kl. IV SP. II miejsce zajął Jakub Kosmala z kl. IV SP, a III miejsce Aleksandra Płatek z kl. V SP. Miejsca IV zajęli Jakub Woźniak z kl. VI SP i Magdalena Piechocka z kl. II Gim.

Gratulujemy!

 

J.J.


Hallo! Ich bin...von Beruf.

Hallo! Ich binvon Beruf.

27.03.2014r. podczas lekcji j.niemieckiego w klasie IIG można było spotkać takie osoby jak fryzjerkę, kucharza adwokata, piłkarza, lekarza, pielęgniarkę i jeszcze wiele innych. Tymi osobami byli uczniowie klasy IIG, którzy przedstawili swoim kolegom zawód, który  w przyszłości chcieliby wykonywać. Zadaniem każdego ucznia było przygotowanie opisu (wybranego zawodu) oraz zaprezentowanie stroju, charakterystycznego dla danego zawodu.

W najbliższym czasie w naszej galerii zostaną umieszczone zdjęcia z tej lekcji, ZAPRASZAMY! ;)

 

J.J.


NANOSZENIE ZMIAN
Rodzice, uczniowie, nauczyciele!

1. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w Szkolnym Programie      Wychowawczym oraz Szkolnym Programie Profilaktycznym.
2. Propozycje zmian w Szkolnym Programie Wychowawczym oraz Szkolnym Programie Profilaktycznym proszę zgłaszać do wychowawcy klasowego lub pedagoga szkolnego do końca kwietnia 2014r.


PRZEDSZKOLE W RUCHU

Nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji –Przedszkola w  Ruchu ogłoszonej przez MEN w r. 2013-2014 ph.”Ćwiczyć każdy może”w ramach Roku-Przedszkola w Ruchu.

Realizowano zadania w zakresie edukacji ruchowej z dziećmi w sali przedszkolnej, na powietrzu i na hali sportowej.

Działania przdszkola dotyczą realizacji  zadań w ramach obowiązkowej Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego  zakresu edukacji ruchowej, zdrowotnej poprzez udział w zajęciach zorganizowanych, zabawach, ćwiczeniach ruchowych, działalności sportowej, zdrowym stylu życia.Przedszkole organizuje  także czynne ruchowo spotknia z rodzicami.

Ruch w przedszkolu- realizacja zadań.

Obszar 1 – Zajęcia zorganizowane w ramach realizacji podstawy programowej.

Dzieci w przedszkolu bardzo chetnie uczestniczą w zajęciach ruchowych i sportowych. Wykonują różnorodne ćwiczenia rozwijając sprawność całego ciała. Nauczyciel stara się uatrakcyjniać zajęcia stosujące różne metody i środki. Wykorzystywano woreczki, gazety, balony i sprzęt sportowy. Często  towarzyszy podczas zajęć także muzyka.Odbyły się zajęcia ph:

- Zabawy karnawałowe z balonami.

-  Ruch to zdrowie.

- Baw się gazetą.

- Zabawy z kołem.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Wiosna - cieplejszy wieje wiatr…

W piątek 21.03.2014r. nasza szkoła obchodziła Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji uczniowie przygotowali apel, podczas którego przedstawione były scenki ukazujące lekcje chemii, j.polskiego oraz lekcji freestyle’a. Klasa IIIG przedstawiła także lekcje j.niemieckiego w postaci przedstawienia. Dwukrotnie wystąpił również zespół taneczny „DANCE”. Uczennice klasy VI i IG zaprezentowały swój układ choreograficzny do piosenki „My Słowianie”. Wystąpiła też Grupa Pomysłowego Radomira, kwintet „Ad Libitum” oraz chórek

P. Michała Bocheńskiego.

W przygotowaniu apelu uczniom pomagali: P. Dorota Feręc, P.Małgorzata Walczykiewicz oraz P. Michał Bocheński.  Występy taneczne przygotowała P. Ewa Popek oraz P. Grażyna Grzybowska.

J.J.

BIP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców