PODSUMOWANIE II PÓŁROCZA ROK SZKOLNY 2013/2014

PODSUMOWANIE II PÓŁROCZA

ROK SZKOLNY 2013/2014

26.06.2014 r. odbyło się podsumowanie II półrocza roku szkolego 2013/14, podczas którego Pani Dyrektor wręczyła uczniom nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w naszej galerii.

VII PIKNIK RODZINNY

1 czerwca 2014 r. odbył się już VII Piknik Rodzinny.

Na szkolnym boisku zgromadziło się wiele rodzin. Podobnie jak w poprzednich latach piknik upłynął przede wszystkim pod hasłem dobrej zabawy oraz dużej ilości rozrywki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, głównymi nagrodami były rowery. Organizatorzy dostarczyli wiele atrakcji, między innymi dmuchane zamki, pokaz przygotowany przez straż pożarną z Mielżyna oraz wiele ciekawych konkurencji sportowych. Jak co roku na pikniku wystąpili uczniowie z naszej szkoły m.in.: Grupa Pomysłowego Radomira i Zespół „Bez Grosza”. Wystąpiły też uczennice z klasy VI SP i IG, które tańczyły do utworu „My Słowianie” oraz dzieci z przedszkola (oddz.I). Wystąpiła także grupa taneczna z Witkowa.

Tak wspaniałą i niezapomnianą zabawę zawdzięczamy organizatorom: Dyrektorowi, Radzie Rodziców, pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie oraz sponsorom, którym serdecznie dziękujemy za ufundowanie wspaniałych nagród.

Wkrótce w naszej galerii zostaną umieszczone zdjęcia z VII Pikniku Rodzinnego.

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2014/2015
KLASA 2 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Die Bremer Stadtmusikanten als Märchen der anderen Art
Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie w roku szkolnym 2013/2014 w ramach programu eTwinning realizowali również projekt pt. :"Bremer Stadtmusikanten, als Märchen der anderen Art - Bremeńscy muzykańci, jako bajka innego rodzaju". Projekt ten realizowały wspólnie trzy kraje: Austria, Niemcy i Polska. Znana bajka Braci Grimm została podzielona przez partnerów projektu na trzy części.Zadaniem naszych uczniów było przedstawienie trzeciej części bajki.
Trzy części łącznie ukażą się na początku roku szkolnego 2014/2015, a teraz zapraszamy do obejrzenia nagranej przez nas części.

STRAŻACKI RAJD ROWEROWY

25.05.2014 r. po raz kolejny odbył się STRAŻACKI RAJD ROWEROWY. W tym roku udział w rajdzie wzięło ponad 500 uczestników. Tegoroczną atrakcją był postój na Lotnisku w Powidzu oraz możliwość zwiedzenia go. Głównymi nagrodami loterii były rowery, które ufundował burmistrz GiM Witkowo, Bank Spółdzielczy (Witkowo) oraz Sołtys wsi Mielżyn.

Images: RAJD.JPG

BEZPIECZNE WAKACJE 2014
Images: bezpieczne_wakacje_360_300.jpg

UCZNIOWIE Z TURCJI W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W MIELŻYNIE

UCZNIOWIE Z TURCJI  W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W MIELŻYNIE

W dniach od szóstego do dziewiątego czerwca Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mielżynie gości ł uczniów, wraz z ich opiekunami ze szkoły TOKİ Şehit Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi w Turcji, którzy na własny koszt wybrali się do mielżyńskiej szkoły, w ramach projektu  eTwinning „Kunst hat keine Grenzen – Sztuka nie ma granic”, realizowanego wraz  ze szkołami z Austrii, Niemiec, Włoch, Holandii oraz Węgier od września 2013r. Organizacją przyjazdu ze strony tureckiej zajął się Pan Emre Yilmaz, a ze strony polskiej Pani Małgorzata Walczykiewicz. Uczniowie szkoły w Mielżynie mogli towarzyszyć swoim koleżankom i kolegom z Turcji dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza MiG w Witkowie oraz Rady Rodziców przy ZS-P w Mielżynie, resztę kosztów pokryli rodzice uczniów. Grupę turecką przywitał Burmistrz GiM Witkowa  Krzysztof Szkudlarek, Wiceburmistrz Marian Gadziński oraz Dyrektor  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie, Urszula Potaś. Opiekunowie na ręce Pana Burmistrza oraz Pani Dyrektor złożyli pamiątkowe talerze z hymnem ich szkoły, fragmentem flagi oraz innymi, znaczącymi dla Turcji symbolami, a od uczniów ZS-P otrzymali karty do gry z wieloma, ważnymi  zabytkami Polski oraz polskie słodycze. Pieniążki na kupno upominków  uczniowie klasy I gimnazjum zebrali  podczas aukcji,  na VII Pikniku Rodzinnym  w Mielżynie, na której sprzedawali  obrazy, samodzielnie wykonane w ramach projektu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu autorstwa Jagody Juchacz

WYCIECZKA DO FRANCJI

Uczniowie naszej szkoły oraz szkół z Powidza i Strzałkowa spędzili sześć dni w przepięknym Paryżu i okolicach. W planie wycieczki było między innymi przejście obok Łuku Triumfalnego, wejście na wieżę Eiffla, wyjazd do Wersalu oraz Luwru, zwiedzanie Katedry Notre Dame, wieczorny rejs po Sekwanie oraz cały dzień spędzony w Disneylandzie. W najbliższym czasie w naszej galerii zostaną umieszczone zdjęcia z wycieczki. Warto dodać, że uczniowie zobaczyli takie arcydzieła jak Mona Liza i Wenus z Milo.

Images: FRANCJA.jpg

POWIATOWY FINAŁ PROJEKTU STĄD JESTEM, TU MOJA MAŁA OJCZYZNA

15.05.2014r. w Niechanowie odbył się finał projektu, w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum. Projekt polegał na zrealizowaniu 5 zadań obowiązkowych oraz 2 dodatkowych. Wśród prac, które wykonali uczniowie naszego gimnazjum znalazły się prezentacje, prace plastyczne oraz film o Mielżynie. Po zakończeniu finału uczestnicy otrzymali certyfikat o ukończeniu projektu. Opiekunem grupy był P. Roman Organiściak.

Images: PROJEKT.JPG

STUDENCI Z UNIWERSYTETU ADAMA MICKIEWICZA

09.05.2014r. odwiedzili nas studenci z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu razem z Panią prof. Anną Brzezińską. W każdej z klas  zostały przeprowadzone lekcje na temat między innymi emocji, mnemotechniki oraz stron internetowych. Prof. Anna Brzezińska specjalizuję się w psychologii społecznej.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS   FOTOGRAFICZNY

W dniach  8.05.-15.05.2014 r. obchodzimy
XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W związku z tym  nasza szkolna biblioteka  ogłosiła konkurs fotograficzny pod hasłem  "Najpiękniejsze zakątki Mielżyna i okolic". Do  konkursu  zgłosili się uczniowie klas: 4-6 SP oraz I  G. Wkrótce  zostaną ogłoszone wyniki.
Wystawę zdjęć można oglądać  na szkolnym korytarzu oraz na stronie internetowej.
Zapraszamy do galerii.