Start
O szkole
Organizacja

ERASMUS PLUS - MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE W CZECHACH
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo

Wyjazd do Czech 28.05.-03.06.2017r.

W ramach projektu Erasmus Plus ,,Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success" siedmioro uczniów z naszej szkoły: Patryk Pławski, Marek Szczepański, Szymon Jaroszewski, Julia Ćwiklińska, Hanna Kiełczewska, Łukasz Staniszewski, Joachim Jalowski wyjechało na piąte spotkanie międzynarodowe do Czech, by tam reprezentować naszą szkołę.

Wyjechaliśmy 28.05.2017r. o godz 1:25 z dworca PKP w Gnieźnie, a o godz.6:18 byliśmy we Wrocławiu. Z Wrocławia busem pojechaliśmy do Pragi, gdzie wraz z przewodnikiem podziwialiśmy jej uroki. W Pradze byliśmy od godz. 11:00 do godz. 15:00. Do miejscowości Horsovsky Tyn dotarliśmy o godz. 16:30. Jako drudzy dojechaliśmy na miejsce. Po nas przyjeżdżały kolejne grupy. Stopniowo się poznawaliśmy.

Kolejnego dnia (29.05.2017 r.) po zjedzeniu śniadania o 9:15 udaliśmy się do szkoły. W szkole odbyło się oficjalne powitanie oraz śpiewanie naszego hymnu Erasmus. Później wszystkie grupy udały się na wspólne zwiedzanie ruin zamku oraz krótki spacer po pięknej miejscowości Primda. Po obiedzie wszyscy zajęli się warsztatami szkolnymi. O 16:30 zakończyły się warsztaty i udaliśmy się na pobliski basen. Mieliśmy również różne aktywności sportowe. Po tak udanym dniu wróciliśmy do hotelu.KONKURS "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

We wtorek-23 maja w szkolnej bibliotece odbył się konkurs dla klas 2-3 szkoły podstawowej,który wyłonił Mistrza Pięknego Czytania. Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów, ktorzy zmierzyli się z wylosowanymi przez siebie tekstami. Komisja w składzie: Monika Czarnecka-Schelenz i Ewa Popek przysłuchiwała się wykonawcom i biorąc pod uwagę wyznaczone kryteria, wyłoniły zwycięzców.
Mistrzem Pięknego Czytania zostala Adrianna Dobrychłop z kl.3 b, II miejsce zajął Igor Mayuszak z kl.2 b a III miejsce zdobył Bartosz Jankowski z kl. 3 b.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy do galerii zdjęć!Święta Majowe
05.05.2017r. w naszej szkole odbył się apel upamiętaniający Majowe Święta. Uczniom i zaproszonym gościom zaprezentowane zostały prezentacje multimedialne o wydarzeniach, które miały miejsce w maju. Uczennice klasy I gimnazjum zarecytowały wiersz ,,Polak Mały". W trakcie apelu Burmistrz MiG Witkowo pan Marian Gadziński wręczył stypendia naukowe najlepszym uczennicom: Hannie Kiełczewskiej z klasy I gimnazjum, Wiktorii Franczak z klasy III gimnazjum i Ewelinie Nowackiej z klasy III gimnazjum.

E.N

Rozmowa przez Skype w ramach projektu Erasmus Plus
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo
Sześcioro uczniów naszej szkoły (Weronika Pawlak, Ola Płatek, Samuel Walczykiewicz, Wiktor Ulanowski, Kamil Kąpiela, Jakub Kosmala) 09.05.2017r. uczestniczyło w konferencji prowadzonej przez Skype. Miała ona na celu podsumowanie i ocenę czwartego spotkania międzynarodowego w Czechach, którego tematem była kultura i historia Turcji. Uczniowie odpowiadali na pytania młodzieży z Turcji. Wszyscy wsominali warsztaty prowadzone przez grupę turecką (marbling, gotowanie potraw tureckich, taniec Halay, mozaika, Henna-Night). Uczniowie z entuzjazmem wspominali warsztaty. Uważali, że wszystkie z nich były bardzo ciekawe. Młodzież z Turcji śpiewała, a uczniowie z Polski i Czech tańczyli taniec Halay, którego nauczyli się podczas spotkania w Czechach.


Warsztaty profilaktyczne

SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH

RODZICÓW

NA WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W DN.17.05.2017r,O GODZ.16.00,SALA nr.32

TEMAT WARSZTATÓW:

„KARY I NAGRODY W WYCHOWANIU”

Prowadzący : Piotr Józwiak-(psychopedagog,interwent kryzysowy)


Pedagog szkolny-Patrycja K.


Erasmu Plus - czwarte międzynarodowe spotkanie w Czechach poświęcone kulturze i historii tureckiej

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo

Wyjazd do Czech 23-29.04. 2017r.


W ramach projektu Erasmus Plus ,,Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success" sześcioro uczniów z naszej szkoły: Weronika Pawlak, Ola Płatek, Samuel Walczykiewicz, Wiktor Ulanowski, Kamil Kąpiela, Jakub Kosmala wyjechało na czwarte spotkanie międzynarodowe do Czech, by tam reprezentować naszą szkołę. Tematem spotkania była kultura i historia Turcji.


Wyjechaliśmy 23.04.2017r. o godz 2:13 z dworca PKP w Gnieźnie o godz. 7:00 byliśmy we Wrocławiu. Z Wrocławia busem pojechaliśmy do Pragi, gdzie wraz z przewodnikiem podziwialiśmy jej uroki. W Pradze byliśmy od godz. 11:30 do godz. 15:30. Do miejscowości Horsovsky Tyn dotarliśmy o godz. 17:30. Jako pierwsi byliśmy na miejscu. Po nas przyjeżdżały kolejne grupy. Stopniowo się poznawaliśmy.


Kolejnego dnia (24.04.2017r.) o godzinie 8:30 wyjechaliśmy z hotelu na  oficjalne powitanie w szkole. Na miejscu, przed wejściem do hali,  grupa z Turcji witając nas, częstowała czekoladkami i tak, jak u nich w zwyczaju, zdezynfekowała nasze dłonie perfumami cytrynowymi. Następnie rozpoczęło się wielkie powitanie. Nasi przyjaciele zaprezentowali nam informacje na temat ich kraju, zwyczajów, szkoły. Przedstawili tańce ludowe i regionalną muzykę.

Później podzielono wszystkich na grupy. Najpierw uczniowie z Turcji pokazali nam sztukę malowania, tak zwany - Marbling, a następnie każdy z nas mógł spróbować własnych sił. Każda praca była inna, wyjątkowa. Kto chciał, mógł efekty swojej pracy zabrać do domu. Następnie poszliśmy na obiad. W tym dniu podano nam gulasz na słodko z knedliczkami oraz kompot i deser do wyboru. Następnie udaliśmy się do pracowni ceramicznej, gdzie mogliśmy wykonać z gliny wszystko, co nam przyszło do głowy. Dobrze się przy tym bawiliśmy. Po bardzo miło spędzonym czasie w szkole wróciliśmy do hotelu. Później poszliśmy do sklepu, gdzie zakupiliśmy jedzenie i słodycze.


Kliknij poniżej w czytaj więcej!

Marbling 1 - Ola

Marbling 2 - Ola

Marbling3 - Ola

Marbling 1 - Kuba

Marbling 2 - Kuba

Marbling 1 - Wiktor

Marbling - Samuel

Taniec Halay w wykonaniu grupy tureckiej

Taniec Halay - Weroniki grupa

Taniec Halay - Oli grupa

Taniec Halay - Samuela grupa

Taniec Halay - Kamila grupa

Taniec Halay - grupa Wiktora

Taniec Halay - grupa Kuby

Halay w wykonaniu całej grupy międzynarodowej

Henna Night

Obejrzyj zdjęciaUdział w projekcie EuroWeek
Znalezione obrazy dla zapytania euroweek

Program Euroweek Szkoła Liderów jest prowadzony wspólnie przez dwie organizacje:

  • Fundację Euroweek
  • Stowarzyszenie Euroweek Szkoła Liderów

EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

Dziesięcioro uczniłów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie wzięło udział w warsztatach językowych w ramach projektu EuroWeek. Warsztaty odbywały się w miejscowości Różnka nieopodal Bystrzycy Kłodzkiej w dniach od 1-5.04.2017r.
Uczestnicy z gimnazjum:
Wiktor Ulanowski,
Jakub Kosmala,
Samuel Walczykiewicz.
Uczestnicy ze szkoły podstawowej:
Amelia Matuszczyk,
Michalina Bondalska,
Katarzyna Kupaj,
Amelia Wawrzyniak,
Aleksandra Zawodna,
Szymon Indrzejczak,
Jakub Kowalski.
Uczniami opiekowały się: P. Ewelina Zawodna i P. Małgorzata Walczykiewicz.

Dzień Babci i Dziadka w klasie III b

„Przeszłość jest fundamentem teraźniejszości”


„…Pretekstem do dzisiejszego spotkania jest kultywowanie przeszłości, gdyż przeszłość jest fundamentem teraźniejszości. Obecni tutaj goście, czyli Państwo, jesteście wiarygodnym i niezastąpionym źródłem wiedzy na temat historii rodzinnej, lokalnej i polskiej. Dzisiejszy wieczór będzie możliwością wypowiedzenia się na temat tego co obecne i co poza nami…”    – tymi słowami 10 marca 2017r . wychowawczyni klasy III b z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mielżynie – Barbara Nowakowska, powitała zaproszonych  na spotkanie dziadków i babcie uczniów.

Babcie i dziadkowie, ku uciesze wszystkich wnuków, bardzo licznie przybyli na to spotkanie. Dzieci zaprezentowały piosenki, teatr cieni oraz spektakl „U babuni i dziadunia”. Występy zostały  nagrodzone gromkimi brawami.

Dziadkowie otrzymali prezenty, wykonane przez dzieci. Po występie goście przybyli do klasy, gdzie mieli okazję zobaczyć w jakich warunkach uczą się ich wnuki. Zaproszeni goście, przy słodkim poczęstunku i kawie, opowiadali o swoich przodkach, bohaterach naszej społeczności lokalnej. Wspólnie z dziećmi śpiewali  piosenki:  ”Hej, sokoły”, „Marianna”, „Góralu, czy ci nie żal” ,”Głęboka studzienka”, „Szła dzieweczka do laseczka”, „Upływa szybko życie”. Na hollu babcie i dziadkowie mieli okazję zobaczyć drzewa genealogiczne .

Atmosfera spotkania była jednocześnie uroczysta i kameralna, a jego uczestnicy doświadczyli wielu wzruszeń, podczas dzielenia się swoimi wspomnieniami. Wszyscy obecni na spotkaniu zgodnie potwierdzą pamiętne słowa: "Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie" George Santayana …


Opracowała

Barbara Nowakowska

Obejrzyj zdjęcia!


REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

Drogi Rodzicu!

Szukasz przedszkola dla swojego dziecka?

Zapraszamy

w poniedziałek 10 kwietnia 2017 roku

do Przedszkola w Mielżynie

na Dzień Otwarty w godzinach 9.30 – 11.30.

Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach grupowych.

Przyjdź i zobacz.

Wszystko zaczyna się od przedszkola...

Dyrekcja

ZS-P w Mielżynie


KORZYSTANIE Z INTERNETU
MINNISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ W SPRAWIE KORZYSTANIA Z INTERNETU - CYBERPRZEMOC

Dzień otwarty w przedszkolu
Drogi Rodzicu!
 
Szukasz przedszkola dla swojego dziecka?
 
Zapraszamy
 
w piątek 24 marca 2017 roku
do Przedszkola w Mielżynie
na Dzień Otwarty w godzinach 10.30 – 11.30.
Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach grupowych.
Przyjdź i zobacz.
Wszystko zaczyna się od przedszkola...
 
                                                                        Dyrekcja
                                                                ZS-P w Mielżynie 
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców