Start
O szkole
Organizacja

Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Gniezna
Znalezione obrazy dla zapytania: logo erasmus plus co funded by
Dnia 2.03.2020 uczniowie klas: 6b, 7, 8 w ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy" wyruszyli do Gniezna. Odwiedzili tam okolicznych rzemieślników. Pierwszym zakładem był Auto Szałek - mechanik samochodowy, a zarazem Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Następnie byli w Klimacie Orlikowskim. Firma ta już od 1990 roku zajmuje się sprzedażą i montażem najróżniejszych urządzeń służących do schładzania i klimatyzacji oraz wentylacji.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Cechowej Szkole Rzemieślniczej, jej siedziba miesci się w Instytucie Kultury Europejskiej UAM. Uczniowie zostali zapoznani ze strukturą działania tej szkoły oraz wzięli udział w warsztatach kulinarnych, prowadzonych przez uczniów, kształcących się na kucharzy.

Warsztaty odbyły się w siedzibie Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczośli, przy ulicy Tumskiej. Tam spotkali się ze Starszym Cechu, Panem Stefanem Pokładeckim, który przybliżył uczestnikom projektu historię cechu w Gnieźnie.


Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Bydgoszczy.
Znalezione obrazy dla zapytania: logo erasmus plus co funded by
Dnia 28.02.2020 r. uczniowie klasy 6, 7, 8 wzięli udział w wyjeździe do Bydgoszczy w ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy". Odwiedzili Europejskie Centrum Pieniądza, gdzie mieli okazję zobaczyć "Skarb Bydgoski" oraz wybić własnoręcznie monetę. Następnie złozyli wizytę "Bydgoskim Partaczą", u których poznali historię związaną z rzemieślnikami, handlem oraz uczestniczyli w warsztatach flisaczych. W trakcie ich trwania wykonali drewniane tratwy. Po obiedzie zwiedzili najważniejsze miejsca w Bydgoszczy w towarzystwie przewodnika.

Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Poznania i Sadów pod Poznaniem
Znalezione obrazy dla zapytania: logo erasmus plus co funded by

W dniu 14.02.2020 r. w ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy" odwiedziliśmy Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu - Gardenia. Na terenie targów zobaczyliśmy również wystawę malarską impresjonistów i postimpresjonistów w 3D.
Następnei udaliśmy się do centrum Logistycznego e-Commerce Amazon, Muzeum Wag i Miar oraz Zakładu Obróbki Metali GUSMA w Sadach, niedaleko Poznania.

Erasmus Plus "Handel" - konferencja ewaluacyjna przez Skype
Znalezione obrazy dla zapytania: logo projektu erasmus plus fundet

Dnia 24.01.2020 r. odbyła się konferencja uczniów mająca na celu podsumowanie i poddanie ewaluacji Pierwszego Miedzynarodowego Spotkania Młodzieży, poświęconego wzajemnemu uczeniu się, które odbyło się w Arrecife, na Lanzarote. Na początku wszyscy wspólnie zaśpiewali hymn projektu "Handel". Uczestnicy spotkania z Hiszpani zadawali pytania w języku niemieckim, a Bułgarzy, Grecy i Polacy na nie odpowiadali.

Erasmus Plus "Handel" - Pierwsza Lekcja Otwarta
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by24.01.2020 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Mielżynie odbyła się pierwsza lekcja otwarta w ramach dwóch realizowanych projektów Erasmus Plus. Na lekcji tej podsumowano działania podejmowane od września 2019 r. do stycznia 2020 r. związane z projektem "Clil" oraz  od listopada 2019 r. do stycznia 2020 r. poświęcone projektowi "Handel".
W lekcji tej wzięła udział cała społecznośc szkolna. Uczniowie realizujązy projekty przedstawili prezentacje, filmiki.

Erasmus Plus "Handel" - Pierwsze Spotkanie Międzynarodowe w Arrecife, Hiszpania (Lanzarote)
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy" ośmioro uczniów oraz trzech opiekunów ze Szkoły Podstawowej w Mielzynie w dniach od 11.01.do 18.01.2020 wzięło udział w pierwszym Międzynarodowym Spotkaniu poświęconym wzajemnemu uczeniu się w Arrecife, w szkole IES LAS MARETAS, wyspa Lanzarote w Hiszpanii.


Erasmus Plus "Handel" - rozmowa przez Skype
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 18.12.2019 r. uczniowie kl. 8 ze szkoły w Mielżynie rozmawiali z uczniami z Hiszpanii przez Skype. Przeprowadzili ze sobą krótkie rozmowy, następnie śpiewali kolędy.

Erasmus Plus "CLIL" - Pierwsze spotkanie międzynarodowe na Słowacji
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
Ośmioro uczniów naszej szkoły z klas: 6a,5b, 5a wraz z opiekunami wzięło udział w pierwszym spotkaniu międzynarodowym na Słowacji, w miejscowości Sliać, w ramach projketu Erasmus Plus "CLIL".

Erasmus Plus "Handel" - warsztaty ozdabiania kubków
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by


Dnia 13.12.2019 r. w ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy" uczniowie kl.: 6b, 7, 8 spotkali się z właścicielami małego przedsiębiorstwa "Mobilny Misz Masz"
i wzięli udział w warsztatach ozdabiania własnych kubków.
Podczas tego spotkana dowiedzieli się, że na założenie firmy i czerpania z niej zysków nie są potrzebne "wielkie" pieniądze tylko dobry pomysł, kreatywność i umiejętność słuchania klientów. W trakcie trwania warsztatów dowiedzieli się jak wykląda krok po kroku proces ozdabiania kubków i każdy z uczestników mógł samodzielnie wykonać wszystkie te etapy, by na końcu otrzymać piękny kubek, samodzielnie zaprojektowany.

Erasmus Plus "Handel" - Kiermasz Bożonarodzeniowy (08.12.2019)
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 8.12.2019 r. podczas koncertu Katarzyny Zawady w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mielżynie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas któego uczniowie kl. 8: Aleksandra Zawodna, Jakub Kowalski, Mateusz Lisiak sprzedawali wykonane przez uczniów w ramach projektu Erasmus Plus ozdoby świąteczne.

Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Gdańska
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 07.12.2019 r. uczniowie klas: 6b, 7, 8 odwiedzili Gdańsk w ramach projektu Erasmus Plus " Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy". Odwiedzili Port W Gdańsku, Muzeum Żurawia, Bursztynowe Muzeum, Jarmark Bozonarodzeniowy oraz odbyli spacer po Gdańsku z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczyli ciekawe miejsca i poznali ich historię.

BIP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców