Start
O szkole
Organizacja

Erasmus Plus "CLIL" - Pierwsze spotkanie międzynarodowe na Słowacji
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
Ośmioro uczniów naszej szkoły z klas: 6a,5b, 5a wraz z opiekunami wzięło udział w pierwszym spotkaniu międzynarodowym na Słowacji, w miejscowości Sliać, w ramach projketu Erasmus Plus "CLIL".

Erasmus Plus "Handel" - warsztaty ozdabiania kubków
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by


Dnia 13.12.2019 r. w ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy" uczniowie kl.: 6b, 7, 8 spotkali się z właścicielami małego przedsiębiorstwa "Mobilny Misz Masz"
i wzięli udział w warsztatach ozdabiania własnych kubków.
Podczas tego spotkana dowiedzieli się, że na założenie firmy i czerpania z niej zysków nie są potrzebne "wielkie" pieniądze tylko dobry pomysł, kreatywność i umiejętność słuchania klientów. W trakcie trwania warsztatów dowiedzieli się jak wykląda krok po kroku proces ozdabiania kubków i każdy z uczestników mógł samodzielnie wykonać wszystkie te etapy, by na końcu otrzymać piękny kubek, samodzielnie zaprojektowany.

Erasmus Plus "Handel" - Kiermasz Bożonarodzeniowy (08.12.2019)
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 8.12.2019 r. podczas koncertu Katarzyny Zawady w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mielżynie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas któego uczniowie kl. 8: Aleksandra Zawodna, Jakub Kowalski, Mateusz Lisiak sprzedawali wykonane przez uczniów w ramach projektu Erasmus Plus ozdoby świąteczne.

Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Gdańska
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 07.12.2019 r. uczniowie klas: 6b, 7, 8 odwiedzili Gdańsk w ramach projektu Erasmus Plus " Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy". Odwiedzili Port W Gdańsku, Muzeum Żurawia, Bursztynowe Muzeum, Jarmark Bozonarodzeniowy oraz odbyli spacer po Gdańsku z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczyli ciekawe miejsca i poznali ich historię.


Erasmus Plus - "Handel" - Warsztaty bożonarodzeniowe
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by

Uczniowie  w ramach projektu Erasmus Plus "Handel" przygotowują podczas lekcji plastyki oraz warsztatów bożonarodzeniowych pod opieką Pani Eweliny Zawodnej oraz Mariki Wróbel różnorodne ozdoby związane z Bożym Narodzeniem, które następnie będą sprzedawali na Kiermaszu Bożonarodzeniowym organizowanym w szkole podczas przerw oraz na Koncercie, który odbędzie się 8.12.2019 r.
Uczniowie podczas zajęć - zdjęcia.

Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Kalisza
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 29.11.2019 r. uczniowie klas: 6 b, 7, 8 wzięli udział w wyjeździe do Kalisza. Odwiedzili oni Kaliski Gród Piastów - Rezerwat Archeologiczny - Oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Następnie udali się do Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza. Zwiedzili wystawę, dowiedzieli się czym zajmował się średniowieczny skryba. Po czym podczas warsztatów iluminatorskich mogli wcielić się w jego rolę. Kolejnym punktem był spacer z przewodnikiem. Osoba prowadząca zwracała szczególną uwagę na miejsca w Kaliszu związane z handlem, starymi zawodami, cechami rzemieślniczymi.

Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Świdnicy
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo co funded

W dniu 16.11.2019 r. udaliśmy się do Świdnicy w ramach projektu ,,Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy’’. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy wczesnym rankiem o godz. 06:30. Do przejechania mieliśmy ok. 300km.

O godz. 10:30 dojechaliśmy na miejsce i przeszliśmy do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Po muzeum oprowadzał nas pan dr Dobiesław Karst. Pokazał nam m.in.  zachowane fragmenty średniowiecznych kramów kupców świdnickich, dom wagi, wyposażenie starodawnej apteki. Opowiedział o tradycjach handlu w Świdnicy, np. sprzedaży chleba, o słynnym piwie świdnickim. Zobaczyliśmy cały szereg wag, kasy sklepowe. Przewodnik pokazał nam plan budowy Muzeum, stary plan miasta Świdnicy, opowiedział o mennictwie Świdnicy. W tym mieście bito monetę o nazwie “półgroszki świdnickie”. Następnie  z Panem Mariuszem Barcickim zwiedziliśmy rynek, na którym zobaczyć można fontannę z Neptunem, budynki mieszkalne, które zamieszkiwane były przez słowiańskie plemię Ślężan. Cechą charakterystyczną tych kamienic są zdobione sklepienia. Od niego dowiedzieliśmy się, że Książe wrocławski Henryk IV Probus w 1280 r. nadał prawo mili t.j zakaz prowadzenia handlu i rzemiosła w promieniu 1 mili od miasta (ok. 6,5 km przez niezrzeszonych w cechu. Prawa te w istotny sposób wpłynęły na dalszy rozwój Świdnicy. Po śmierci Henryka IV Probusa Świdnica stała się stolicą samodzielnego księstwa. Dalszy rozkwit gospodarczy miasta nastąpił pod rządami jej suwerennych władców: Bolka I Surowego, Bernarda I Bolka II Małego. Szczególnie ten ostatni przyczynił się do rozwojowi Świdnicy, uporządkował m.in. sądownictwo, nadał miastu prawo bicia złotych florenów.

Kliknij tutaj aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki.


Nowy projekt Erasmus Plus "Handel".
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo co funded
Projekt pt.: "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy” został napisany z troską o uczniów, by ułatwić im wybór dalszej drogi kształcenia, pomóc uwierzyć w siebie, a w długoterminowym efekcie stać się atrakcyjnym na rynku pracy. We wszystkich krajach, z których pochodzą szkoły partnerskie doskonalenia wymaga system doradztwa zawodowego. Uczniowie napotykają na trudności związane z wyborem przyszłego zawodu. Niektórzy z nich pochodzą z ubogich, wielodzietnych rodzin a ponadto uzyskują niezbyt wysokie wyniki nauczania. Uważamy, że razem możemy więcej. Nasza różnorodność pozwoli osiągnąć wyznaczone cele. W swoim gronie posiadamy dwie szkoły będące szkołami eTwinning - z Grecji i Słowacji. Szkoła partnerska z Hiszpanii po raz pierwszy uczestniczy w takich działaniach, ale za to szkolny koordynator jest ambasadorem programu eTwinning. Szkoła z Bułgarii posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów Erasmus+. Nasza szkoła będzie koordynatorem wszystkich działań i zapewni by były zrealizowane na wysokim poziomie. W ten sposób pokażemy uczniom, że warto się uczyć, dążyć do osiągania ambitnych celów, a wybór kolejnej szkoły i zawodu nie musi być trudny. Chcemy by po zrealizowaniu projektu uczniowie potrafili odpowiedzialnie pokierować swoją dalszą drogą kształcenia i stać się atrakcyjnymi na rynku pracy.

Nowy projekt Erasmus Plus w naszej szkole - CLIL across the borders - enjoy and learn


Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo co funded

Projekt ten realizowany jest od 1.09.2019 r.

Celem projektu CLIL across the borders - enjoy and learn / CLIL wzdłuż granic – baw się i ucz” jest wdrożenie metody CLIL na różnych przedmiotach. W naszej pracy wykorzystamy nowoczesne narzędzia informatyczne, dzięki czemu nasi uczniowie poprawią swoją znajomość języka i umiejętności w zakresie ICT. Będą oni tworzyć różne samouczki i zadania dla swoich partnerów, będą uczyć się razem w wirtualnej klasie. Pragniemy wdrożyć metodę CLIL na matematyce, fizyce, chemii, biologii, historii, geografii, technice, informatyce, muzyce, sporcie, plastyce i literaturze. Dzieci będą porównać swoje języki ojczyste - ich podobieństwa i różnice. Wszyscy nauczymy się, jak współpracować w międzynarodowej grupie. CELE HORYZONTALNE: - Wspieranie osób w zdobywaniu i rozwijaniu podstawowych umiejętności i kluczowych kompetencji - Zrównoważone inwestycje, jakość i wydajność systemów edukacji, szkoleń i młodzieży EDUKACJA SZKOLNA: - Promowanie kompleksowego podejścia do nauczania i uczenia się języków - Tematy, które porusza projekt: - Edukacja międzykulturowa / międzypokoleniowa i uczenie się przez całe życie - Kwestie regionu i współpraca - Nauczanie i uczenie się języków obcych.

W projekcie biorą udział szkoły z: Serbii, Słowacji, Czech oraz Polski (nasza szkoła).Warsztaty upowszechniające działania projektowe - Erasmus Plus "Woda"
Znalezione obrazy dla zapytania logo Erasmus Plus Co funded by
W dniu 10.10. 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty upowszechniające działania projektowe. W tych zajęciach wzięli udział uczniowie klas piątych.
17.10.2019 r. odbyły się kolejne warsztaty, mające na celu upowszechnianie rezultatów projektu. Tym razem uczestniczyli w nich nasi goście z Czech oraz uczniowie z obydwu szkół podstawowych w Witkowie.
W trakcie zajęć uczniowie nauczyli sie wykonywać różne ciekawe eksperymenty oraz zdobić lniane torby, które następnie mogli zabrać ze sobą. Techniki zdobienia toreb lnianych nasi uczniowie nauczyli się podczas spotkania międzynarodowego na Słowacji, a wykonywania eksperymentów podczas spotkania młodzieży w Polsce. Teraz mieli okazję podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi.

Spotkanie uczniów z Czech i Polski w ramach projektu "Woda"
Znalezione obrazy dla zapytania logo Erasmus Plus Co funded by
W dniach od 14-18.10.2019 r. odbyło się ostatnie podsumowujące spotkanie młodzieży z Czech i Polski w ramach projektu "Woda". Było one połączone z upowszechnianiem działań projektowych.
W tych dniach uczniowie klas 5 wspólnie z naszymi gośćmi odwiedzili: Ostrów Lednicki, Termy Matlańskie. Brali udział w warsztatach zorganizowanych w Grzybowie oraz wspólnie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, takich jak: plastyka, zajęcia lingwistyczne, W-F oraz warsztataty upowszechniające działania projektowe.
W warsztatach upowszechniających wzięli również udział uczniowie ze szkół podstawowych w Witkowie.
BIP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców