Start
O szkole
Organizacja

Podsumowanie działań projektu Erasmus Plus podczas lekcji otwartej.

Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus

W dniu 21.06.2017r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie działań projektu Erasmus Plus
,,Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success".
Uczniowie podczas lekcji otwartej podsumowali działania podejmowane od stycznia do czerwca 2017r. oraz te, które realizowane były przez cały okres trwania projektu. Takim działaniem była innowacja pedagogiczna pt.:  “Wykorzystanie elementów metody nauczania międzyprzedmiotowego CLIL”. Efektem jej przeprowadzenia jest słowniczek szkolny, w którym znajduje się wprowadzane na lekcjach w ramach innowacji słownictwo i został on zaprezentowany podczas tej lekcji. Uczniowie zaprezentowali również dwie scenki historyczne, przedstawiające bitwę pod Grunwaldem oraz bitwę o Anglię. Zadaniem innych uczniów było odgadnięcie o jakie bitwy chodzi.
Cała lekcja prowadzona była w trzech językach przez: Wiktorię Franczak, Ewelinę Nowacką i Weronikę Pawlak.
Na początku Kamil Kąpiela i Wiktor Ulanowski przedstawili prezentację z wyjazdu do Golubia-Dobrzynia i Brodnicy, który odbył sie 27 stycznia 2017r.
O wycieczce z 11 marca 2017r. do Kórnika, Winnej Góry i Miłosławia opowiedział nam Patryk Pławski i Damian Stawikowski.
Szymon Jaroszewski i Albert Łysiak przedstawili filmik z warsztatów kulinarnych prowadzonych przez Panią Agatę Dobrzykowską, podczas których uczniowie piekli mazurki wielkanocne. Warsztaty odbyły się 10.03.2017r.
O wyjeździe do Czech, podczas którego sześcioro uczniów z naszej szkoły poznało kulturę i historię Turcji, opowiedzieli Samuel Walczykiewicz i Jakub Kosmala. Spotkanie trwało od 23.04.2017r. do 29.04.2017r. i odbyło się w miejscowości Pr'imda. Przedstawiono również filmik z tego wyjazdu, a na koniec uczniowie zatańczyli turecki taniec Halay, któego nauczyli się podczas spotkania. Opowiedziano również o konferencji przez Skype, która odbyła się 09.05.2017r. i miała na celu podsumowanie czwartego spotkania międzynarodowego w Czechach.
Hanna Kiełczewska i Szymon Jaroszewski zrelacjonowali ostatnie spotkanie międzynarodowe, które odbyło się rónież w Czechach, lecz tym razem poświęcone było kulturze i historii Czech. Trwało ono od 28.05.2017r. do 02.06.2017r. w Pr'imdzie.
Następnie pokazano zdjęcia z rozmowy z 05.06.2017 r. przez Skype, podczas której dokonano ewaluacji piątego, ostatniego już spotkania międzynarodowego.
Na sam koniec Hanna Kiełczewska podsumowała realizowany przez całą klasę I gimnazjum projekt eTwinning "Reisen macht uns Spaß - Podróżowanie sprawia nam przyjemność". Uczniowie współpracowali ze szkołami z Czech i Finlandii.
Na tę lekcję zostali zaproszeni rodzice ZS-P w Mielżynie, uczniowie, nauczyciele i Dyrektor.
Podczas spotkania były prezentowane pamiątki z wyjazdów i wycieczek.


Zakończenie trzeciej klasy gimnazjum!
W dniu szóstego czerwca odbyło się oficjalne zakończenie klasy trzeciej gimnazjum, której wychowawcą był Pan Roman Organiściak. Uroczystość pożegnalna odbyła się w przepięknej restauracji w Słupcy "Pod Białą Różą".
Uczniowie zatańczyli poloneza, towarzyszyły im przy tymrównież koleżanki z młodszych klas. Następnie uczniowie przedstawili część artystyczną, podziękowali rodzicom, nauczycielom, a rodzice  P. Dyrektor i wychowawcy. Przy bardzo dobrym jedzeniu i muzyce wszyscy doskonale się bawili.
Dziękujemy uczniom klasy trzeciej gimnazjum i ich rodzicom za tak wspaniały wieczór!

X PIKNIK RODZINNY

04.06.2017r. w naszej szkole odbył się x Piknik Rodzinny. Na scenie pojawili się uczniowie naszej szkoły oraz zespół ,, Bez grosza”. Jak co roku było wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się  zamki dmuchane, przewozy bryczką i pokaz Strongmanów. Była także loteria fantowa i pyszne ciasto. Na koniec odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.

E.N


VIII STRAŻACKI RAJD ROWEROWY
Dnia 28.05.2017r. odbył się  VIII Strażacki Rajd Rowerowy. Długość trasy wynosiła 27 km. Rozpoczynała się ona w Mielżynie na rynku. Biegła do Arcugowa. Tam każdy mógł zwiedzić piękny pałac i odpocząć. Około godziny 17:00 wszyscy dotarli na boisko szkolne. Każdy uczestnik otrzymał upominek oraz posilił się pyszną grochówką. Odbyło się także losowanie atrakcyjnych nagród m.in. 3 rowerów.
E.N

Erasmus Plus - rozmowa przez Skype
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo polska
W dniu 05.06.2017r. odbyła się w ramach projektu Erasmus Plus ,,Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success" rozmowa przez Skype. Podczas jej trwania uczniowie wspólnie podsumowali spotkanie międzynarodowe w Czechach. Z naszej szkoły w rozmowie uczestniczyli: Julia Ćwiklińska, Hanna Kiełczewska, Szymon Jaroszewski, Marek Szczepański, Joachim Jalowski, Łukasz Staniszewski, Patryk Pławski. Uczniowie wspólnie przypominali sobie warsztaty, w których brali udział i dzielili się swoimi pozytywnymi spostrzeżeniami na ich temat. Wspólnie śpiewali też hymn naszego projektu.

ERASMUS PLUS - MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE W CZECHACH
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo

Wyjazd do Czech 28.05.-03.06.2017r.

W ramach projektu Erasmus Plus ,,Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success" siedmioro uczniów z naszej szkoły: Patryk Pławski, Marek Szczepański, Szymon Jaroszewski, Julia Ćwiklińska, Hanna Kiełczewska, Łukasz Staniszewski, Joachim Jalowski wyjechało na piąte spotkanie międzynarodowe do Czech, by tam reprezentować naszą szkołę.

Wyjechaliśmy 28.05.2017r. o godz 1:25 z dworca PKP w Gnieźnie, a o godz.6:18 byliśmy we Wrocławiu. Z Wrocławia busem pojechaliśmy do Pragi, gdzie wraz z przewodnikiem podziwialiśmy jej uroki. W Pradze byliśmy od godz. 11:00 do godz. 15:00. Do miejscowości Horsovsky Tyn dotarliśmy o godz. 16:30. Jako drudzy dojechaliśmy na miejsce. Po nas przyjeżdżały kolejne grupy. Stopniowo się poznawaliśmy.

Kolejnego dnia (29.05.2017 r.) po zjedzeniu śniadania o 9:15 udaliśmy się do szkoły. W szkole odbyło się oficjalne powitanie oraz śpiewanie naszego hymnu Erasmus. Później wszystkie grupy udały się na wspólne zwiedzanie ruin zamku oraz krótki spacer po pięknej miejscowości Primda. Po obiedzie wszyscy zajęli się warsztatami szkolnymi. O 16:30 zakończyły się warsztaty i udaliśmy się na pobliski basen. Mieliśmy również różne aktywności sportowe. Po tak udanym dniu wróciliśmy do hotelu.KONKURS "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

We wtorek-23 maja w szkolnej bibliotece odbył się konkurs dla klas 2-3 szkoły podstawowej,który wyłonił Mistrza Pięknego Czytania. Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów, ktorzy zmierzyli się z wylosowanymi przez siebie tekstami. Komisja w składzie: Monika Czarnecka-Schelenz i Ewa Popek przysłuchiwała się wykonawcom i biorąc pod uwagę wyznaczone kryteria, wyłoniły zwycięzców.
Mistrzem Pięknego Czytania zostala Adrianna Dobrychłop z kl.3 b, II miejsce zajął Igor Mayuszak z kl.2 b a III miejsce zdobył Bartosz Jankowski z kl. 3 b.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy do galerii zdjęć!Święta Majowe
05.05.2017r. w naszej szkole odbył się apel upamiętaniający Majowe Święta. Uczniom i zaproszonym gościom zaprezentowane zostały prezentacje multimedialne o wydarzeniach, które miały miejsce w maju. Uczennice klasy I gimnazjum zarecytowały wiersz ,,Polak Mały". W trakcie apelu Burmistrz MiG Witkowo pan Marian Gadziński wręczył stypendia naukowe najlepszym uczennicom: Hannie Kiełczewskiej z klasy I gimnazjum, Wiktorii Franczak z klasy III gimnazjum i Ewelinie Nowackiej z klasy III gimnazjum.

E.N

Rozmowa przez Skype w ramach projektu Erasmus Plus
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo
Sześcioro uczniów naszej szkoły (Weronika Pawlak, Ola Płatek, Samuel Walczykiewicz, Wiktor Ulanowski, Kamil Kąpiela, Jakub Kosmala) 09.05.2017r. uczestniczyło w konferencji prowadzonej przez Skype. Miała ona na celu podsumowanie i ocenę czwartego spotkania międzynarodowego w Czechach, którego tematem była kultura i historia Turcji. Uczniowie odpowiadali na pytania młodzieży z Turcji. Wszyscy wsominali warsztaty prowadzone przez grupę turecką (marbling, gotowanie potraw tureckich, taniec Halay, mozaika, Henna-Night). Uczniowie z entuzjazmem wspominali warsztaty. Uważali, że wszystkie z nich były bardzo ciekawe. Młodzież z Turcji śpiewała, a uczniowie z Polski i Czech tańczyli taniec Halay, którego nauczyli się podczas spotkania w Czechach.


Warsztaty profilaktyczne

SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH

RODZICÓW

NA WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W DN.17.05.2017r,O GODZ.16.00,SALA nr.32

TEMAT WARSZTATÓW:

„KARY I NAGRODY W WYCHOWANIU”

Prowadzący : Piotr Józwiak-(psychopedagog,interwent kryzysowy)


Pedagog szkolny-Patrycja K.


Erasmu Plus - czwarte międzynarodowe spotkanie w Czechach poświęcone kulturze i historii tureckiej

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo

Wyjazd do Czech 23-29.04. 2017r.


W ramach projektu Erasmus Plus ,,Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success" sześcioro uczniów z naszej szkoły: Weronika Pawlak, Ola Płatek, Samuel Walczykiewicz, Wiktor Ulanowski, Kamil Kąpiela, Jakub Kosmala wyjechało na czwarte spotkanie międzynarodowe do Czech, by tam reprezentować naszą szkołę. Tematem spotkania była kultura i historia Turcji.


Wyjechaliśmy 23.04.2017r. o godz 2:13 z dworca PKP w Gnieźnie o godz. 7:00 byliśmy we Wrocławiu. Z Wrocławia busem pojechaliśmy do Pragi, gdzie wraz z przewodnikiem podziwialiśmy jej uroki. W Pradze byliśmy od godz. 11:30 do godz. 15:30. Do miejscowości Horsovsky Tyn dotarliśmy o godz. 17:30. Jako pierwsi byliśmy na miejscu. Po nas przyjeżdżały kolejne grupy. Stopniowo się poznawaliśmy.


Kolejnego dnia (24.04.2017r.) o godzinie 8:30 wyjechaliśmy z hotelu na  oficjalne powitanie w szkole. Na miejscu, przed wejściem do hali,  grupa z Turcji witając nas, częstowała czekoladkami i tak, jak u nich w zwyczaju, zdezynfekowała nasze dłonie perfumami cytrynowymi. Następnie rozpoczęło się wielkie powitanie. Nasi przyjaciele zaprezentowali nam informacje na temat ich kraju, zwyczajów, szkoły. Przedstawili tańce ludowe i regionalną muzykę.

Później podzielono wszystkich na grupy. Najpierw uczniowie z Turcji pokazali nam sztukę malowania, tak zwany - Marbling, a następnie każdy z nas mógł spróbować własnych sił. Każda praca była inna, wyjątkowa. Kto chciał, mógł efekty swojej pracy zabrać do domu. Następnie poszliśmy na obiad. W tym dniu podano nam gulasz na słodko z knedliczkami oraz kompot i deser do wyboru. Następnie udaliśmy się do pracowni ceramicznej, gdzie mogliśmy wykonać z gliny wszystko, co nam przyszło do głowy. Dobrze się przy tym bawiliśmy. Po bardzo miło spędzonym czasie w szkole wróciliśmy do hotelu. Później poszliśmy do sklepu, gdzie zakupiliśmy jedzenie i słodycze.


Kliknij poniżej w czytaj więcej!

Marbling 1 - Ola

Marbling 2 - Ola

Marbling3 - Ola

Marbling 1 - Kuba

Marbling 2 - Kuba

Marbling 1 - Wiktor

Marbling - Samuel

Taniec Halay w wykonaniu grupy tureckiej

Taniec Halay - Weroniki grupa

Taniec Halay - Oli grupa

Taniec Halay - Samuela grupa

Taniec Halay - Kamila grupa

Taniec Halay - grupa Wiktora

Taniec Halay - grupa Kuby

Halay w wykonaniu całej grupy międzynarodowej

Henna Night

Obejrzyj zdjęcia


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców