Start
O szkole
Organizacja

PASOWANIE NA UCZNIA

Pasowanie na ucznia- „pierwszaki” z ZSP w Mielżynie są już pełnoprawnymi uczniami

 

Ostatni dzień listopada w naszej szkole był wyjątkowy dla pierwszoklasistów. W tym dniu odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.    

Klasa I przygotowała krótką część artystyczną, podczas której zaprezentowała swoje talenty recytatorskie. Kulminacyjnym momentem uroczystości  było złożenie przez najmłodszych uczniów  przysięgi- w obecności swoich rodziców i pani dyrektor. Po ślubowaniu każdy z uczniów dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia klasy I dokonanego przez dyr. szkoły-  

p. U. Potaś.

 Finałem uroczystości było wręczenia przez dyrektora pamiątkowego dyplomu każdemu z najmłodszych adeptów naszej placówki oraz złożenie im życzeń.

M. Czarnecka- Schelenz


PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

 

W środę, 1 grudnia, w bibliotece ZSP w Mielżynie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I SP na czytelników biblioteki. W imprezie wzięło udział 12 pierwszaków.

 Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega działalność placówki, poznały regulamin obowiązujący w bibliotece oraz zasady prawidłowego obchodzenia się z książką.

Następnie złożyły przyrzeczenie i otrzymały pamiątkowe zakładki do książek, wykonane ręcznie przez członków Koła Miłośników Książek.

W drugiej części spotkania pierwszoklasiści zmierzyli się z zagadkami ze świata baśni. Każdy, kto prawidłowo rozpoznał bohatera, w nagrodę otrzymał słodki upominek.

Od tej chwili uczniowie klasy I SP są pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki ZSP w Mielżynie.

                                                                     M. Czarnecka- Schelenz

Images: PASOWANIE NA CZYTELNIKA-1.JPG


Images: PASOWANIE NA CZYTELNIKA-2.JPG


Images: W SWIECIE BASNI-PASOWANI.JPG


Images: PASOWANIE- ZAGADKI.JPG

BIP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców