PASOWANIE NA UCZNIA

Pasowanie na ucznia- „pierwszaki” z ZSP w Mielżynie są już pełnoprawnymi uczniami

Ostatni dzień listopada w naszej szkole był wyjątkowy dla pierwszoklasistów. W tym dniu odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.

Klasa I przygotowała krótką część artystyczną, podczas której zaprezentowała swoje talenty recytatorskie. Kulminacyjnym momentem uroczystości  było złożenie przez najmłodszych uczniów  przysięgi- w obecności swoich rodziców i pani dyrektor. Po ślubowaniu każdy z uczniów dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia klasy I dokonanego przez dyr. szkoły-

p. U. Potaś.

Finałem uroczystości było wręczenia przez dyrektora pamiątkowego dyplomu każdemu z najmłodszych adeptów naszej placówki oraz złożenie im życzeń.

M. Czarnecka- Schelenz

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

W środę, 1 grudnia, w bibliotece ZSP w Mielżynie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I SP na czytelników biblioteki. W imprezie wzięło udział 12 pierwszaków.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega działalność placówki, poznały regulamin obowiązujący w bibliotece oraz zasady prawidłowego obchodzenia się z książką.

Następnie złożyły przyrzeczenie i otrzymały pamiątkowe zakładki do książek, wykonane ręcznie przez członków Koła Miłośników Książek.

W drugiej części spotkania pierwszoklasiści zmierzyli się z zagadkami ze świata baśni. Każdy, kto prawidłowo rozpoznał bohatera, w nagrodę otrzymał słodki upominek.

Od tej chwili uczniowie klasy I SP są pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki ZSP w Mielżynie.

M. Czarnecka- Schelenz

Images: PASOWANIE NA CZYTELNIKA-1.JPG