Start
O szkole
Organizacja

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

16 grudnia 2010r. ZSP w Mielżynie obchodził swoje święto patrona szkoły. W tym roku był to dzień szczególny, inny od poprzednich, a to za sprawą tego, że obchodziliśmy 40-tą rocznicę nadania szkole im. Powstańców Wielkopolskich. Nic więc dziwnego, że zarówno nauczyciele jak i dyrektor szkoły, włożyli dużo pracy w przygotowania, by ten dzień był dla wszystkich niezapomniany.

Kilka tygodni wcześniej podjęliśmy się już następujących zadań:

- przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy liczne konkursy ( szkolny- „ Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”; Powiatowy Konkurs Wierszy i Pieśni Patriotycznych, plastyczny dla szkoły podstawowej „ Barwy i oręż” oraz na słowa hymnu szkoły);

-wzięliśmy udział w projekcie „ Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918/1919- 2018/2019’;

-wydaliśmy broszurę na temat historii szkoły i Mielżyna;

-przygotowaliśmy jesienne spotkania z historią;

- zorganizowaliśmy Powiatowe Zawody Strzeleckie pod hasłem „ Powstańcy Wielkopolscy naszym wzorem”;

-zorganizowaliśmy wycieczkę „ Śladami Powstania Wielkopolskiego;

-przygotowaliśmy wystawy prac dzieci, pamiątek i zdjęć związanych z powstańcami i z życiem naszej szkoły.

Uroczystość uczczenia 40 rocznicy nadania szkole imienia Powstańców Wielkopolskich rozpoczęła się 16 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, m.in.: Burmistrz GiM  Witkowo, zastępca burmistrza, ks. proboszcz, radni, Przewodniczący Komisji Szkolnictwa Kultury, Sportu i Opieki Społecznej, dyrektorzy szkół, sołtysi, rodzice, którzy w minionych 40 latach byli aktywnymi członkami Komitetów Rodzicielskich i Rad Rodziców, emerytowani nauczyciele oraz absolwenci, którzy na przestrzeni 40 lat byli wyróżniającymi się uczniami mielżyńskiej szkoły.

Szkolną uroczystość rozpoczęliśmy od zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Następnie obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez uczniów na temat sylwetek mielżyńskich powstańców. Uczniowie wspominali swojego patrona w pięknej akademii, od dłuższego czasu dopracowywanej przez nauczycieli- p. B. Bil- Gurzędę, p. H. Gadzińską, p. M. Bocheńskiego. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wystąpienie pani dyrektor- U. Potaś, która również w formie prezentacji przedstawiła historię szkoły na przestrzeni 40 lat. Ta prezentacja miała szczególne przesłanie, gdyż poruszyła serca wszystkich przybyłych na tę uroczystość. Po tym wystąpieniu pani dyrektor wręczyła specjalne wyróżnienia w formie medali- „PRIMUS INTER PARES”  osobom zasłużonym dla naszej szkoły:

-J. Fałdzińskiej- wieloletniej dyrektorce naszej szkoły;

- K. Szkudlarkowi- burmistrzowi GiM Witkowo;

-M. Gadzińskiemu- zastępcy burmistrza;

-F. Kowalikowi- Przewodniczącemu RR;

-A. Basińskiej ( absolwentce naszej szkoły);

-E. Witkowskiej-Banaszczak ( absolwentce naszej szkoły);

W tym wyjątkowym dniu zostali również nagrodzeni stypendiami burmistrza:

- A. Olejniczak- uczennica kl. II G.;

- W. Gadziński- uczeń kl. III G.;

a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne.

Po wręczeniu wyróżnień i odznaczeń głos zabrali kolejno zaproszeni goście.  Na koniec wszyscy  otrzymali świąteczne upominki oraz zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy pamiątek i zdjęć związanych z historią naszej szkoły pod hasłem: „ 40 lat minęło…”

 

M. Czarnecka-Schelenz

Images: wspolne_zdjecie.jpg


PASOWANIE NA UCZNIA

Pasowanie na ucznia- „pierwszaki” z ZSP w Mielżynie są już pełnoprawnymi uczniami

 

Ostatni dzień listopada w naszej szkole był wyjątkowy dla pierwszoklasistów. W tym dniu odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.    

Klasa I przygotowała krótką część artystyczną, podczas której zaprezentowała swoje talenty recytatorskie. Kulminacyjnym momentem uroczystości  było złożenie przez najmłodszych uczniów  przysięgi- w obecności swoich rodziców i pani dyrektor. Po ślubowaniu każdy z uczniów dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia klasy I dokonanego przez dyr. szkoły-  

p. U. Potaś.

 Finałem uroczystości było wręczenia przez dyrektora pamiątkowego dyplomu każdemu z najmłodszych adeptów naszej placówki oraz złożenie im życzeń.

M. Czarnecka- Schelenz


PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

 

W środę, 1 grudnia, w bibliotece ZSP w Mielżynie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I SP na czytelników biblioteki. W imprezie wzięło udział 12 pierwszaków.

 Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega działalność placówki, poznały regulamin obowiązujący w bibliotece oraz zasady prawidłowego obchodzenia się z książką.

Następnie złożyły przyrzeczenie i otrzymały pamiątkowe zakładki do książek, wykonane ręcznie przez członków Koła Miłośników Książek.

W drugiej części spotkania pierwszoklasiści zmierzyli się z zagadkami ze świata baśni. Każdy, kto prawidłowo rozpoznał bohatera, w nagrodę otrzymał słodki upominek.

Od tej chwili uczniowie klasy I SP są pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki ZSP w Mielżynie.

                                                                     M. Czarnecka- Schelenz

Images: PASOWANIE NA CZYTELNIKA-1.JPG


Images: PASOWANIE NA CZYTELNIKA-2.JPG


Images: W SWIECIE BASNI-PASOWANI.JPG


Images: PASOWANIE- ZAGADKI.JPG

BIP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców