Start
O szkole
Organizacja

Dzień Języków Obcych

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.  Imprezę przygotowywały nasze Panie nauczycielki – P. Małogorzata Walczykiewicz oraz P. Elwira Wasiewicz. W tym wspaniałym dniu nie mogło także zabraknąć moich kolegów, którzy zaprezentowali się ze strony wokalnej, zarecytowali wiersze, oraz podzielili się swoim talentem plastycznym i swoją wiedzą.  Razem ze starszymi kolegami i koleżankami przedstawiliśmy trzy prezentacje dotyczące projektów, które realizujemy (wymiana e-mailów z nowo poznanymi kolegami z Holandii i Włoch).  W konkursie na najładniej zaśpiewaną piosenkę wygrała Natalia Patrzek ( IIG), na najlepiej zarecytowany wiersz wygrała Oliwia Sybilska (II G. Zwycięzców wyłoniła nasza komisja w składzie: P. Beata Bil-Gurzęda, P. Roman Organiściak oraz przedstawiciel samorządu uczniowskiego ( Magdalena Marciniak).

W Konkursie Plastycznym  pierwsze miejsce zajęła Martyna Grabowska ( IG), drugie miejsce przypadło Natalii Patrzek ( II G), trzecie miejsce równolegle zajął duet Jagoda Juchacz i Łukasz Kubacki ( I G.) oraz Wiktoria Franczak ( VI). W Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pierwsze miejsce na poziomie gimnazjum zajęła Anna Płatek ( II G), natomiast na poziomie szkoły podstawowej Ewelina Nowacka. Pierwsze miejsce z wiedzy o krajach anglojęzycznych  zajął Szymon Słowiński ( I G) . Na zakończenie apelu wystąpili uczniowie z II gimnazjum, którzy zaprezentowli swój talent aktorski. Przedstawili historię Jasia i Małgosi w jezyku niemieckim. Aktorami byli: Dawid Błaszczyk, Natalia Patrzek, Oliwia Sybilska, Mateusz Włodarczyk, Marcelina Rogacka oraz Marika Mikołajczyk.

Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało!

Opracowała: Jagoda Juchacz, uczennica kl. I gimnazjum


BEZPIECZNE WAKACJE

Images: bezpieczne_wakacje_360_300.jpg
"BezpieczneWakacje.pl - to mogą być wakacje Twojego życia"

UCZNIOWIE GIMNAZJUM KORESPONDUJĄ Z WŁOCHAMI I HOLENDRAMI

UCZNIOWIE KLAS I-III GIMNAZJUM POZNALI NOWYCH KOLEGÓW!

Od pewnego czasu uczestniczymy w pewnym projekcie.

Projekt ten ma na celu, zapoznanie się z  uczniami z zagranicy, w tym przypadku Holandii oraz Włoch i posługiwanie się, w rzeczywistych sytuacjach, językami, których się uczymy.

Poznaliśmy już swoich nowych kolegów, teraz jesteśmy na etapie zadawania sobie pytań dotyczących szkoły, zainteresowań, zwyczajów świątecznych oraz miejscowości i państw, w których żyjemy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy  uczestniczyć w tak ciekawym doświadczeniu, utrwalając i poszerzając  przy okazji umiejętność posługiwania się j. niemieckim oraz j. angielskim.

Opracowała: Jagoda Juchacz, uczennica kl. I gimnazjum


VI PIKNIK RODZINNY Z ANNĄ MATLEWSKĄ

VI PIKNIK RODZINNY Z ANNĄ MATLEWSKĄ!

2 czerwca 2013r. odbył się już VI Piknik Rodzinny. Na szkolnym boisku zgromadziło się wiele rodzin.

Jak co roku Mielżyn dostarczył mieszkańcom dużo rozrywki, a szczęśliwców obdarzył nagrodami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, głównymi nagrodami były dwa rowery.

Organizatorzy dostarczyli wiele atrakcji m.in.:  dmuchane zamki, trampolina bungee, kule wodne i wiele więcej. Piknik nie byłby udany, gdyby nie wystąpili na nim nasi zdolni uczniowie. Na scenie zaprezentowała się m.in.: Grupa Pomysłowego Radomira.  Jedną z największych atrakcji była z pewnością Anna Matlewska, finalistka VII edycji programu „YOU CAN DANCE”, która na specjalne zaproszenie uczniów naszego gimnazjum odwiedziła Mielżyn. Ania zaprezentowała się ze strony wokalnej, uczyła chętnych choreografii, a nastepnie na sali gimnastycznej pokazała swój talent i zatańczyła.  Ania obdarowała chętnych swoimi autografami.

Tak wspaniałą i niezapomnianą zabawę zawdzięczamy organizatorom: Dyrektorowi, Radzie Rodziców, pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie oraz sponsorom, którym serdecznie dziękujemy za ufundowanie wspaniałych nagród.

Autor artykułu: Jagoda Juchacz, uczennica kl. I gimnazjum


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/2014 - PRZEDSZKOLE, SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA PRZEDSZKOLA

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA II KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA III KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA IV KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA V KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA VI KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA I KLASY GIMNAZJUM
Prezentacja rezultatów projektu SWOI
Opis projektu SWOI (kliknij, aby pobrać dokument Word)

Jednym z wielu zadań uczniów było wykonanie prac, reklamujących projekt SWOI, w którym uczniowie brali udział. Poniżej zostały zaprezentowane rezultaty ich pracy. Prace te wzięły udział w konkursie na reklamę i w okresie realizacji projektu były prezentowane na stronie http://e-swoi.pl/

PRACA JAKUBA KOKOTTA

Images: Jakub_Kokott_reklama.png
Kliknij poniżej w czytaj więcej, aby obejrzec pozostałe prace.

Rekrutacja do Przedszkola na rok szkolny 2013/2014

Uwaga Rodzice !!!

Dyrektor ZS-P w Mielżynie informuje , że wszystkie dzieci 6 letnie (rocznik 2007), 5 letnie (rocznik 2008) ,

4 letnie ( rocznik 2009), których rodzice złożyli kartę zgłoszenia , zostały przyjęte do przedszkola na rok szkolny 2013/2014 .

O rekrutacji dzieci 3 letnich (rocznik 2010) udzielamy informacji

pod nr tel. 61 4775004 w godz. 7 00 – 15 00 lub osobiście w sekretariacie szkoły.


Festiwal Uczniowskiej Nauki

Uczniowie ZS-P w Mielżynie na Festiwalu Uczniowskiej Nauki

w Poznaniu

7 kwietnia 2013r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w II edycji Wojewódzkiego Festiwalu Uczniowskiej Nauki, który odbył się w Hotelu Sheraton w Poznaniu. Było to spotkanie podsumowujące pracę w ramach programu Akademia Uczniowska, realizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tym razem uczniowie klasy drugiej zaprezentowali projekt edukacyjny dotyczący kwasów nieorganicznych, nad przebiegiem którego czuwała pani Irena Nowak. I tak jak w poprzednim roku ich starsi koledzy odważyli się zaprezentować swoją pracę nie tylko przy stoisku ekspozycyjnym, ale również i na scenie.


Gimnazjalny Projekt Edukacyjny z Chemii

GIMNAZJALNY PROJEKT EDUKACYJNY  Z CHEMII

„POZNAJEMY KWASY NIEORGANICZNE”

Dnia 14 lutego 2013r. w naszej szkole odbyła się prezentacja realizowanego przez uczniów klasy II gimnazjum  projektu edukacyjnego „ Poznajemy kwasy nieorganiczne”. W podsumowaniu pracy uczestniczyli uczniowie klasy I gimnazjum , rodzice, pani dyrektor i nauczyciele.

Kwasy, grupa A, fragment prezentacji PowerPoint


Sport i aktywność fizyczna jako doskonały sposób na prowadzenie dobrego i zdrowego stylu życia
Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mielżynie wzięli udział w Programie „Sport
i aktywność fizyczna jako doskonały sposób na prowadzenie dobrego i zdrowego stylu życia”. Program realizowany był w okresie od kwietnia do grudnia 2012r. Zostali nim objęci uczniowie klas IV, V,  VI Szkoły Podstawowej, tj. 60 uczniów, a w roku szkolnym 2012/2013 klas V, VI Szkoły Podstawowej oraz klasy I Gimnazjum tj. 61 uczniów.
Celem projektu było:
 • Rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań dzieci sportem, a zwłaszcza pływaniem i marszem.
 • Zagospodarowanie wolnego czasu.
 • Promocja zdrowia psychicznego i fizycznego.
 • Profilaktyka uzależnienia od alkoholu, narkotyków i nikotyny poprzez uprawianie sportu i współzawodnictwo.
 • Rozwijanie umiejętności interpersonalnych.
 • Zapobieganie, zmniejszanie szkód w związku z sięganiem po substancje uzależniające.
 • Promocja zdrowia i rozwijanie zdolności do prowadzenia zdrowego stylu życia.
 • Nauczanie pozytywnych zachowań oraz właściwego postrzegania i rozumienia ludzi.


Niecodzienna lekcja chemii, 23.10.2012r.

„Niecodzienna lekcja chemii w ZS-P w Mielżynie”

23 października 2012r. uczniowie gimnazjum mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat ropy naftowej na zajęciach pt.: „Lekcja chemii - Orlen”. Zostały one przeprowadzone w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego w szkołach gimnazjalnych przy współpracy PKN ORLEN i agencji reklamowej NANO.

Prowadzący zajęcia w atrakcyjny i intrygujący sposób przybliżyli młodzieży zagadnienia dotyczące pochodzenia, wydobycia i zastosowania ropy naftowej. Uczniowie:

- z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali opowieści komiksowego bohatera o imieniu Petro dotyczącej pochodzenia, wydobycia i zastosowania tzw. „czarnego złota”;

- wzięli udział w doświadczeniu chemicznym, obrazującym proces destylacji frakcyjnej, który stanowi podstawę przerobu ropy naftowej na poszczególne składniki, m.in. benzynę, naftę, oleje napędowe;

- obejrzeli przykładowe przedmioty codziennego użytku, wytworzone z ropy naftowej lub jej pochodnych (m.in. leki, kauczuk syntetyczny, tworzywa sztuczne). Prezentacja niektórych przykładowych produktów wykonanych             z tego surowca okazała się dla uczniów zaskakująca.

Gimnazjaliści chętnie uczestniczyli w lekcji, a najbardziej aktywni zostali nagrodzeni płytą z filmem pt.: ”Skąd się wzięła ropa naftowa?”.

Dzięki udziałowi w tego typu zajęciach młodzież miała okazję przeżyć ciekawą przygodę i poczuć chemię do … chemii.

Aby obejrzyj zdjecia z tej lekcji, kliknij tutaj Opracowała: Irena Nowak

BIP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców