Start
O szkole
Organizacja

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

08.11.2013r. w naszej szkole obchodzone było Narodowe Święto Niepodległości (obchodzone 11 listopada). Z tej okazji odbył się apel, podczas którego wystąpili uczniowie i uczennice szkoły podstawowej oraz gimnzjum, a także najmłodsi (przedszkole, grupa I).

Uczniowie szkoły podstawowej recytowali wiersze i śpiewali pieśni nawiazujące do tematu. Uczennice gimnazjum (Oliwia Sybilska i Natalia Patrzek) przedstawiły prezentacje multimedialną pt. „OJCOWIE POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI”. W tym dniu wystąpili także uczniowie, którzy wzięli udział w Konkursie Pieśni i Wierszy Patriotycznych (21.10.2013r.). Byli to: Julia Słowińska, Adrian Karwecki, Oliwia Sybilska oraz Natalia Patrzek. W trakcie apelu uczniowie klasy VI złożyli wieniec i zapalili znicz w kąciku pamięci.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości

 

Jagoda JuchaczEuropejskie Forum Młodzieży

Europejskie Forum Młodzieży

Uczniowie naszej szkoły Paula Wiącek, Dawid Patrzek, Natalia Patrzek, Dawid Błaszczyk pod opieką p.Ewy Malawko byli uczestnikami specjalnego obozu edukacyjnego EuroWeek –Szkoła liderów w Długopolu Dolnym w dniach 13-17.102013r.

Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży opartego na metodach stosowanych w Unii Europejskiej. W trakcie trwania szkolenia wszyscy uczestnicy zapoznali się z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego, projektów dotyczących Ameryki  Południowej, Środkowej, Afryki. Azji, jak również międzynarodowych wymian  młodzieży. Każdy uczestnik szkolenia miał możliwość konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i tańców z krajów wolontariuszy. Program zajęć obozu był bardzo atrakcyjny, zajęcia zaczynały się o godzinie 9:30 a ończyły o 21:00. Każdy dzień to inny kraj, inne zadanie, nowe doświadczenie.

W trakcie obozu uczniowie odbyli również wycieczkę do Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej, zwiedzali przepiękne miasto Kłodzko, podziwiali przepiękne górskie widoki. Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat Uczestnictwa,  Nasza Szkoła podziękowanie za współorganizacje obozu. 

Opracowała: Ewa Malawko


Zdjęcia z Europejskiego Forum Mlodzieży


POWIATOWY KONKURS WIERSZY I PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

POWIATOWY KONKURS

WIERSZY I PIEŚNI

PATRIOTYCZNYCH

W poniedziałkowe popołudnie (21.10.2013r.) w naszej szkole odbył się konkurs pieśni i wierszy patriotycznych. Uczestniczyły w nim cztery szkoły, w tym nasze gimnazjum. Każdą ze szkół reprezentowali uczniowie różnych klas. W przypadku naszej szkoły byli to: Oliwia Sybilska klasa IIIG (recytacja), Natalia Patrzek klasa IIIG (recytacja), Julia Słowińska klasa IIG (pieśń) i Adrian Karwecki klasa IIG (pieśń). Do konkursu przygotowywała ich Pani Beata Bil-Gurzęda (recytacja) oraz Pan Michał Bocheński (pieśni).  W konkursie uczestniczyło również gimnazjum im. Adama Borysa z Witkowa, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego z Witkowa oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Jan III Sobieskiego z Gniezna.  W klasyfikacji drużynowej miejsce I - zajęło III Liceum Ogólnokształcące im. Jan III Sobieskiego w Gnieźnie, miejsce II - Zespół Szkół Ponadgimnzjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie, miejsce III -Gimnazjum im. Adama Borysa z Witkowa, wyróżnienie otrzymało nasze gimnazjum im. Powstańców Wilekopolskich w Mielżynie. Klasyfikacja indywidualna: Laureat w kategorii recytacji: Patryk Lewandowski (III Liceum Ogólnokształcące im. Jan III Sobieskiego w Gnieźnie), Laureat w kategorii pieśni: Marcin Kaczyński (Gimnazjum im. Adama Borysa z Witkowa). Występy uczestników oceniało jury, w składzie: Katarzyna Wieczorek-nauczyciel śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Henryka Melcera w Kaliszu, Beata Szkudlarek-bibliotekarz Biblioteki GM Witkowo, Regina Dygudaj-przedstawiciel Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Witkowie. Fundatorami nagród byli: Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju Andrzej Kostencki (miejsce I), Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Krzysztof Szkudlarek (miejsce II i wyróżnienie), Dyrektor ZSP Mielżyn Urszula Potaś (miejsce III).

Gratuluję Zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów.

Jagoda Juchacz

Obejrzyj zdjęcia


Pasowanie na czytelnika

"Pierwszoklasiści u brzegów Książkolandii"

 

W środę 23 października w naszej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. W trakcie uroczystości dzieci wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. ,, Piraci na Książkolandii " , które miało na celu zachęcić je do czytania książek oraz zapoznały się z regulaminem obowiązującym w szkolnej bibliotece. Pierwszokasiści w obecności swoich rodziców, Pani Dyrektor, wychowawcy oraz opiekuna biblioteki złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na czytelników. Po pasowaniu dzieci mogły wypożyczyć pierwszą książkę i otrzymały pamiątkową zakładkę.

Ewelina Nowacka, uczennica klasy szóstej

Images: biblioteka.JPG

Obejrzyj inne zdjęcia

 


Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

„Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej…”

Tak brzmiały słowa, które Pani Dyrektor wielokrotnie powtórzyła podczas uroczystości, która odbyła się w czwartek 17.10.2013r. W tym właśnie dniu miało miejsce pasowanie na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej.  Było to ważne święto, w którym każdemu z bohaterów towarzyszyli rodzice, opiekunowie, wychowawca Pani Danuta Tyborowska oraz Pani Dyrektor Urszula Potaś. Dzieci, w trakcie tej uroczystości, wykazały się umiejętnością śpiewania, liczenia oraz recytowania wierszy. Mali uczniowie złożyli ślubowanie, a Pani Dyrektor pasowała każdego z nich na ucznia i uczennicę klasy pierwszej. Podczas pasowania życzyła, aby każdy dzień spędzony w szkole był dniem radosnym i twórczym, a zdobywanie wiedzy stało się niezwykłą przygodą.

Drodzy pierwszoklasiści, witamy w szkole!

 

Jagoda Juchacz


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 11 października w naszej szkole odbyła się jedna z bardzo ważnych uroczystości, Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela (obchodzony jest 14 paździenika).

Uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalnie dla nauczycieli część artystyczną. Zawierała ona ciekawą, a zarazem zabawną prezentację dotyczącą tego dnia. Za tą część odpowiedzialni byli uczniowie gimnazjum. Na szkolnej scenie wystąpiły też uczennice z klas podstawowych w układzie tanecznym. Wystąpiła także wokalna grupa „Pomysłowego Radomira”, swój pełen energii wykon zaprezentowały również uczennice Paulina i Weronika z klasy III szkoły podstawowej. Młodym wokalistkom towarzyszyli uczniowie Gracjan i Oskar z klasy V szkoły podstawowej. Wszystko to dopełnił występ grupy uczniów III klasy gimnazjum, grających na fletach i gitarach (uroku całemu występowi nadał Pan Michał Bocheński grający na trójkącie). Na zakończenie apelu Pani Dyrektor Urszula Potaś podziękowała nauczycielom za to, że tak ciężko pracują, aby uczniowie byli dobrze przygotowani i za to, że tak wiele serca w to wszystko wkładają. Pani Dyrektor podziękowała również pozostałym pracownikom. Cała kadra pedagogiczna odwdzięczyła się za tak miłe słowa i w ręce Pani Potaś złożyła piękny bukiet kwiatów z życzeniami.

My, jako uczniowie dziękujemy wszystkim naszym nauczycielom za trud, za uśmiech, za serce, za to, że są przy nas i opiekują się nami najlepiej jak potrafią.

DZIĘKUJEMY !!

Jagoda Juchacz, uczennica kl. II gimnazjum


Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości w naszej szkole, rozpoczęcie roku szkolnego. Po dwóch miesiącach ciszy na naszych korytarzach szkolnych znowu zabrzmiały dzwonki. Dla uczniów i nauczycieli to początek ciężkiej pracy. Jednak w ciągu tych wakacji trochę się zmieniło. Nowy rok szkolny przywitała z nami Pani Ewa Popek, nauczyciel nauczania przedszkolnego. Ponadto nasze przedszkole zostało podzielone na trzy oddziały. W pierwszym oddziale rolę wychowawcy sprawuje Pani Ewa Popek, w drugim niezastąpiona Pani Elżbieta Kowalska, a w trzecim Pani Halina Lisiak.

Wszystkim uczniom, tym szczęśliwym z powrotu do szkoły i tym mniej zadowolonym życzę udanego roku szkolnego 2013/2014 !

Jagoda Juchacz, uczennica kl. II gimnazjum

Kliknij, by obejrzeć zdjęcia.


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Przez większość długo wyczekiwany dzień, przez niektórych

wręcz przeciwnie.

W dniu 28 czerwca, w naszej szkole, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013.

Jak co roku najlepsi uczniowie otrzymali nagrody, które wręczała Pani Dyrektor Urszula Potaś oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Justyna Bondalska. Ogromne gratulacje należą się Ewelinie Nowackiej, gdyż została ona najlepszą uczennicą szkoły podstawowej, najlepsza gimnazjalistka to Natalia Patrzek.

Jagoda Juchacz, kl. I gimnazjum

Dzień Sportu 2012/2013

DZIEŃ SPORTU!

25 czerwca nauczyciele Wf-u ( P. Grażyna Grzybowska i P. Roman Organiściak) zorganizowali nam (wszystkim uczniom) Dzień Sportu. Impreza odbyła się na szkolnej hali gimnastycznej. Każdą imprezę trzeba jakoś rozpocząć, my zrobiliśmy to w bardzo oryginalny sposób.

Dzień Sportu rozpoczeliśmy naszym ulubionym tańcem COUNTRY.  Tego dnia rozgrywane były różne konkurencje sportowe m.in. bieg sztafetowy, skoki dodawane oraz gra zespołowa „ dwa ognie”.  Dzień Sportu byłby nieudany dla I i II gimnazjum, szczegółnie dla chłopaków, gdyby nie zagrali meczu piłki nożnej. W tym samym czasie nasi absolwenci przedstawiali różnego rodzaju doświadczenia chemiczne dla klas 4-6.

Z niecierpliwością czekamy na następny wspaniały Dzień Sportu!!!

Opracowała:

Jagoda Juchacz z kl. I gimnazjum


ZAKOŃCZENIE III KLASY GIMNAZJUM

„Ostatni raz z moją klasą”

Czyli zakończenie III klasy gimnazjum.

Niestety w życiu bywa tak, że jedni odchodzą, a drudzy przychodzą, taka jest już kolej rzeczy.

21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III gimnazjum.

Na początku odbyła się Msza Święta, a następnie absolwenci, wychowawca, nauczyciele oraz delegacje z klasy I i II gimnajum przeszli na salę OSP w Mielżynie. Tam absolwenci zatańczyli nasz narodowy taniec - Polonez oraz przedstawili krótką część artystyczną.  Po zakończeniu części artystycznej uczniowie rozpoczęli zabawę, następnie dołączyli do nich  nauczyciele.

Zabawa trwała do późnego wieczoru.

Oczywiście każdy pamietał o tragicznej śmierci naszego kolegi Dominika Kaczmarka, dlatego uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście uczcili to minutą ciszy.

Wszyscy mamy nadzieję, że nasi koledzy będą nas pamiętać i od czasu do czasu odzwiedzać starą szkołę!


Moja szkoła jak majowy dzień

Czasem słońce
Czasem chwile złe
Pierwsza miłość
Pierwsze smutku łzy
Nigdy tego nie zapomnę

Ostatni raz z moją klasą
Już pożegnać czas
Mych przyjaciół
Dzisiaj każdy ma
Swój dorosły świat”

Autor artykułu:

Jagoda Juchacz, kl I gimnazjum


Kopciuszek w wykonaniu klasy szóstej

KOPCIUSZEK W NASZEJ SZKOLE!

21 czerwca w naszej szkole odbyło się przedstawienie. Uczniowie klasy VI wystawili "Kopciuszka". Było to dla nich bardzo stresujące, ponieważ na widowni zasiadło mnóstwo małych znawców bajek i baśni, mowa o naszych przedszkolakach. Uczestnicy kółka teatralnego pod czujnym okiem Pani Hanny Gulińskiej ćwiczyli cały rok szkolny, aby zaprezantować się z jak najlepszej strony. Młodzi aktorzy zachwycili wszystkich swoimi strojami oraz dekoracjami. Myślę, że wszystkim zgromadzonym przedszkolakom, nauczycielom i Pani Dyrektor bardzo się podobało, gdyż wszyscy nagrodzili aktorów ogromnymi brawami.

Czekamy na następne przedstawienia!

Jagoda Juchacz

uczennica kl. I gimnazjum

BIP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców