Start
O szkole
Organizacja

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości w naszej szkole, rozpoczęcie roku szkolnego. Po dwóch miesiącach ciszy na naszych korytarzach szkolnych znowu zabrzmiały dzwonki. Dla uczniów i nauczycieli to początek ciężkiej pracy. Jednak w ciągu tych wakacji trochę się zmieniło. Nowy rok szkolny przywitała z nami Pani Ewa Popek, nauczyciel nauczania przedszkolnego. Ponadto nasze przedszkole zostało podzielone na trzy oddziały. W pierwszym oddziale rolę wychowawcy sprawuje Pani Ewa Popek, w drugim niezastąpiona Pani Elżbieta Kowalska, a w trzecim Pani Halina Lisiak.

Wszystkim uczniom, tym szczęśliwym z powrotu do szkoły i tym mniej zadowolonym życzę udanego roku szkolnego 2013/2014 !

Jagoda Juchacz, uczennica kl. II gimnazjum

Kliknij, by obejrzeć zdjęcia.


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Przez większość długo wyczekiwany dzień, przez niektórych

wręcz przeciwnie.

W dniu 28 czerwca, w naszej szkole, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013.

Jak co roku najlepsi uczniowie otrzymali nagrody, które wręczała Pani Dyrektor Urszula Potaś oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Justyna Bondalska. Ogromne gratulacje należą się Ewelinie Nowackiej, gdyż została ona najlepszą uczennicą szkoły podstawowej, najlepsza gimnazjalistka to Natalia Patrzek.

Jagoda Juchacz, kl. I gimnazjum

Dzień Sportu 2012/2013

DZIEŃ SPORTU!

25 czerwca nauczyciele Wf-u ( P. Grażyna Grzybowska i P. Roman Organiściak) zorganizowali nam (wszystkim uczniom) Dzień Sportu. Impreza odbyła się na szkolnej hali gimnastycznej. Każdą imprezę trzeba jakoś rozpocząć, my zrobiliśmy to w bardzo oryginalny sposób.

Dzień Sportu rozpoczeliśmy naszym ulubionym tańcem COUNTRY.  Tego dnia rozgrywane były różne konkurencje sportowe m.in. bieg sztafetowy, skoki dodawane oraz gra zespołowa „ dwa ognie”.  Dzień Sportu byłby nieudany dla I i II gimnazjum, szczegółnie dla chłopaków, gdyby nie zagrali meczu piłki nożnej. W tym samym czasie nasi absolwenci przedstawiali różnego rodzaju doświadczenia chemiczne dla klas 4-6.

Z niecierpliwością czekamy na następny wspaniały Dzień Sportu!!!

Opracowała:

Jagoda Juchacz z kl. I gimnazjum


ZAKOŃCZENIE III KLASY GIMNAZJUM

„Ostatni raz z moją klasą”

Czyli zakończenie III klasy gimnazjum.

Niestety w życiu bywa tak, że jedni odchodzą, a drudzy przychodzą, taka jest już kolej rzeczy.

21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy III gimnazjum.

Na początku odbyła się Msza Święta, a następnie absolwenci, wychowawca, nauczyciele oraz delegacje z klasy I i II gimnajum przeszli na salę OSP w Mielżynie. Tam absolwenci zatańczyli nasz narodowy taniec - Polonez oraz przedstawili krótką część artystyczną.  Po zakończeniu części artystycznej uczniowie rozpoczęli zabawę, następnie dołączyli do nich  nauczyciele.

Zabawa trwała do późnego wieczoru.

Oczywiście każdy pamietał o tragicznej śmierci naszego kolegi Dominika Kaczmarka, dlatego uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście uczcili to minutą ciszy.

Wszyscy mamy nadzieję, że nasi koledzy będą nas pamiętać i od czasu do czasu odzwiedzać starą szkołę!


Moja szkoła jak majowy dzień

Czasem słońce
Czasem chwile złe
Pierwsza miłość
Pierwsze smutku łzy
Nigdy tego nie zapomnę

Ostatni raz z moją klasą
Już pożegnać czas
Mych przyjaciół
Dzisiaj każdy ma
Swój dorosły świat”

Autor artykułu:

Jagoda Juchacz, kl I gimnazjum


Kopciuszek w wykonaniu klasy szóstej

KOPCIUSZEK W NASZEJ SZKOLE!

21 czerwca w naszej szkole odbyło się przedstawienie. Uczniowie klasy VI wystawili "Kopciuszka". Było to dla nich bardzo stresujące, ponieważ na widowni zasiadło mnóstwo małych znawców bajek i baśni, mowa o naszych przedszkolakach. Uczestnicy kółka teatralnego pod czujnym okiem Pani Hanny Gulińskiej ćwiczyli cały rok szkolny, aby zaprezantować się z jak najlepszej strony. Młodzi aktorzy zachwycili wszystkich swoimi strojami oraz dekoracjami. Myślę, że wszystkim zgromadzonym przedszkolakom, nauczycielom i Pani Dyrektor bardzo się podobało, gdyż wszyscy nagrodzili aktorów ogromnymi brawami.

Czekamy na następne przedstawienia!

Jagoda Juchacz

uczennica kl. I gimnazjum


Dzień Języków Obcych

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.  Imprezę przygotowywały nasze Panie nauczycielki – P. Małogorzata Walczykiewicz oraz P. Elwira Wasiewicz. W tym wspaniałym dniu nie mogło także zabraknąć moich kolegów, którzy zaprezentowali się ze strony wokalnej, zarecytowali wiersze, oraz podzielili się swoim talentem plastycznym i swoją wiedzą.  Razem ze starszymi kolegami i koleżankami przedstawiliśmy trzy prezentacje dotyczące projektów, które realizujemy (wymiana e-mailów z nowo poznanymi kolegami z Holandii i Włoch).  W konkursie na najładniej zaśpiewaną piosenkę wygrała Natalia Patrzek ( IIG), na najlepiej zarecytowany wiersz wygrała Oliwia Sybilska (II G. Zwycięzców wyłoniła nasza komisja w składzie: P. Beata Bil-Gurzęda, P. Roman Organiściak oraz przedstawiciel samorządu uczniowskiego ( Magdalena Marciniak).

W Konkursie Plastycznym  pierwsze miejsce zajęła Martyna Grabowska ( IG), drugie miejsce przypadło Natalii Patrzek ( II G), trzecie miejsce równolegle zajął duet Jagoda Juchacz i Łukasz Kubacki ( I G.) oraz Wiktoria Franczak ( VI). W Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pierwsze miejsce na poziomie gimnazjum zajęła Anna Płatek ( II G), natomiast na poziomie szkoły podstawowej Ewelina Nowacka. Pierwsze miejsce z wiedzy o krajach anglojęzycznych  zajął Szymon Słowiński ( I G) . Na zakończenie apelu wystąpili uczniowie z II gimnazjum, którzy zaprezentowli swój talent aktorski. Przedstawili historię Jasia i Małgosi w jezyku niemieckim. Aktorami byli: Dawid Błaszczyk, Natalia Patrzek, Oliwia Sybilska, Mateusz Włodarczyk, Marcelina Rogacka oraz Marika Mikołajczyk.

Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało!

Opracowała: Jagoda Juchacz, uczennica kl. I gimnazjum


BEZPIECZNE WAKACJE

Images: bezpieczne_wakacje_360_300.jpg
"BezpieczneWakacje.pl - to mogą być wakacje Twojego życia"

UCZNIOWIE GIMNAZJUM KORESPONDUJĄ Z WŁOCHAMI I HOLENDRAMI

UCZNIOWIE KLAS I-III GIMNAZJUM POZNALI NOWYCH KOLEGÓW!

Od pewnego czasu uczestniczymy w pewnym projekcie.

Projekt ten ma na celu, zapoznanie się z  uczniami z zagranicy, w tym przypadku Holandii oraz Włoch i posługiwanie się, w rzeczywistych sytuacjach, językami, których się uczymy.

Poznaliśmy już swoich nowych kolegów, teraz jesteśmy na etapie zadawania sobie pytań dotyczących szkoły, zainteresowań, zwyczajów świątecznych oraz miejscowości i państw, w których żyjemy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy  uczestniczyć w tak ciekawym doświadczeniu, utrwalając i poszerzając  przy okazji umiejętność posługiwania się j. niemieckim oraz j. angielskim.

Opracowała: Jagoda Juchacz, uczennica kl. I gimnazjum


VI PIKNIK RODZINNY Z ANNĄ MATLEWSKĄ

VI PIKNIK RODZINNY Z ANNĄ MATLEWSKĄ!

2 czerwca 2013r. odbył się już VI Piknik Rodzinny. Na szkolnym boisku zgromadziło się wiele rodzin.

Jak co roku Mielżyn dostarczył mieszkańcom dużo rozrywki, a szczęśliwców obdarzył nagrodami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, głównymi nagrodami były dwa rowery.

Organizatorzy dostarczyli wiele atrakcji m.in.:  dmuchane zamki, trampolina bungee, kule wodne i wiele więcej. Piknik nie byłby udany, gdyby nie wystąpili na nim nasi zdolni uczniowie. Na scenie zaprezentowała się m.in.: Grupa Pomysłowego Radomira.  Jedną z największych atrakcji była z pewnością Anna Matlewska, finalistka VII edycji programu „YOU CAN DANCE”, która na specjalne zaproszenie uczniów naszego gimnazjum odwiedziła Mielżyn. Ania zaprezentowała się ze strony wokalnej, uczyła chętnych choreografii, a nastepnie na sali gimnastycznej pokazała swój talent i zatańczyła.  Ania obdarowała chętnych swoimi autografami.

Tak wspaniałą i niezapomnianą zabawę zawdzięczamy organizatorom: Dyrektorowi, Radzie Rodziców, pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie oraz sponsorom, którym serdecznie dziękujemy za ufundowanie wspaniałych nagród.

Autor artykułu: Jagoda Juchacz, uczennica kl. I gimnazjum


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013/2014 - PRZEDSZKOLE, SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA PRZEDSZKOLA

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA II KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA III KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA IV KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA V KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA VI KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA I KLASY GIMNAZJUM
Prezentacja rezultatów projektu SWOI
Opis projektu SWOI (kliknij, aby pobrać dokument Word)

Jednym z wielu zadań uczniów było wykonanie prac, reklamujących projekt SWOI, w którym uczniowie brali udział. Poniżej zostały zaprezentowane rezultaty ich pracy. Prace te wzięły udział w konkursie na reklamę i w okresie realizacji projektu były prezentowane na stronie http://e-swoi.pl/

PRACA JAKUBA KOKOTTA

Images: Jakub_Kokott_reklama.png
Kliknij poniżej w czytaj więcej, aby obejrzec pozostałe prace.
BIP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców