Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Poznania i Sadów pod Poznaniem
Znalezione obrazy dla zapytania: logo erasmus plus co funded by

W dniu 14.02.2020 r. w ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy" odwiedziliśmy Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu - Gardenia. Na terenie targów zobaczyliśmy również wystawę malarską impresjonistów i postimpresjonistów w 3D.
Następnei udaliśmy się do centrum Logistycznego e-Commerce Amazon, Muzeum Wag i Miar oraz Zakładu Obróbki Metali GUSMA w Sadach, niedaleko Poznania.

Erasmus Plus "Handel" - konferencja ewaluacyjna przez Skype
Znalezione obrazy dla zapytania: logo projektu erasmus plus fundet

Dnia 24.01.2020 r. odbyła się konferencja uczniów mająca na celu podsumowanie i poddanie ewaluacji Pierwszego Miedzynarodowego Spotkania Młodzieży, poświęconego wzajemnemu uczeniu się, które odbyło się w Arrecife, na Lanzarote. Na początku wszyscy wspólnie zaśpiewali hymn projektu "Handel". Uczestnicy spotkania z Hiszpani zadawali pytania w języku niemieckim, a Bułgarzy, Grecy i Polacy na nie odpowiadali.

Erasmus Plus "Handel" - Pierwsza Lekcja Otwarta
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by24.01.2020 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Mielżynie odbyła się pierwsza lekcja otwarta w ramach dwóch realizowanych projektów Erasmus Plus. Na lekcji tej podsumowano działania podejmowane od września 2019 r. do stycznia 2020 r. związane z projektem "Clil" oraz  od listopada 2019 r. do stycznia 2020 r. poświęcone projektowi "Handel".
W lekcji tej wzięła udział cała społecznośc szkolna. Uczniowie realizujązy projekty przedstawili prezentacje, filmiki.

Erasmus Plus "Handel" - Pierwsze Spotkanie Międzynarodowe w Arrecife, Hiszpania (Lanzarote)
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy" ośmioro uczniów oraz trzech opiekunów ze Szkoły Podstawowej w Mielzynie w dniach od 11.01.do 18.01.2020 wzięło udział w pierwszym Międzynarodowym Spotkaniu poświęconym wzajemnemu uczeniu się w Arrecife, w szkole IES LAS MARETAS, wyspa Lanzarote w Hiszpanii.

Erasmus Plus "Handel" - rozmowa przez Skype
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 18.12.2019 r. uczniowie kl. 8 ze szkoły w Mielżynie rozmawiali z uczniami z Hiszpanii przez Skype. Przeprowadzili ze sobą krótkie rozmowy, następnie śpiewali kolędy.

Erasmus Plus "CLIL" - Pierwsze spotkanie międzynarodowe na Słowacji
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
Ośmioro uczniów naszej szkoły z klas: 6a,5b, 5a wraz z opiekunami wzięło udział w pierwszym spotkaniu międzynarodowym na Słowacji, w miejscowości Sliać, w ramach projketu Erasmus Plus "CLIL".

Erasmus Plus "Handel" - warsztaty ozdabiania kubków
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by

Dnia 13.12.2019 r. w ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy" uczniowie kl.: 6b, 7, 8 spotkali się z właścicielami małego przedsiębiorstwa "Mobilny Misz Masz"
i wzięli udział w warsztatach ozdabiania własnych kubków.
Podczas tego spotkana dowiedzieli się, że na założenie firmy i czerpania z niej zysków nie są potrzebne "wielkie" pieniądze tylko dobry pomysł, kreatywność i umiejętność słuchania klientów. W trakcie trwania warsztatów dowiedzieli się jak wykląda krok po kroku proces ozdabiania kubków i każdy z uczestników mógł samodzielnie wykonać wszystkie te etapy, by na końcu otrzymać piękny kubek, samodzielnie zaprojektowany.

Erasmus Plus "Handel" - Kiermasz Bożonarodzeniowy (08.12.2019)
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 8.12.2019 r. podczas koncertu Katarzyny Zawady w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mielżynie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas któego uczniowie kl. 8: Aleksandra Zawodna, Jakub Kowalski, Mateusz Lisiak sprzedawali wykonane przez uczniów w ramach projektu Erasmus Plus ozdoby świąteczne.

Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Gdańska
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 07.12.2019 r. uczniowie klas: 6b, 7, 8 odwiedzili Gdańsk w ramach projektu Erasmus Plus " Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy". Odwiedzili Port W Gdańsku, Muzeum Żurawia, Bursztynowe Muzeum, Jarmark Bozonarodzeniowy oraz odbyli spacer po Gdańsku z przewodnikiem, w trakcie którego zobaczyli ciekawe miejsca i poznali ich historię.

Erasmus Plus - "Handel" - Warsztaty bożonarodzeniowe
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by

Uczniowie  w ramach projektu Erasmus Plus "Handel" przygotowują podczas lekcji plastyki oraz warsztatów bożonarodzeniowych pod opieką Pani Eweliny Zawodnej oraz Mariki Wróbel różnorodne ozdoby związane z Bożym Narodzeniem, które następnie będą sprzedawali na Kiermaszu Bożonarodzeniowym organizowanym w szkole podczas przerw oraz na Koncercie, który odbędzie się 8.12.2019 r.
Uczniowie podczas zajęć - zdjęcia.

Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Kalisza
Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus co funded by
W dniu 29.11.2019 r. uczniowie klas: 6 b, 7, 8 wzięli udział w wyjeździe do Kalisza. Odwiedzili oni Kaliski Gród Piastów - Rezerwat Archeologiczny - Oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Następnie udali się do Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza. Zwiedzili wystawę, dowiedzieli się czym zajmował się średniowieczny skryba. Po czym podczas warsztatów iluminatorskich mogli wcielić się w jego rolę. Kolejnym punktem był spacer z przewodnikiem. Osoba prowadząca zwracała szczególną uwagę na miejsca w Kaliszu związane z handlem, starymi zawodami, cechami rzemieślniczymi.