Start
O szkole
Organizacja

Erasmus Plus "Handel" - lekcja międzynarodowa
Erasmus+: Visual identity and logos | EACEA
W dniu 10. 06.2020 r. odbyła się kolejna lekcja międzynarodowa, w której wzięli udział uczniowie i nauczyciele: z Czech, Hiszpanii, Bułgarii, Grecji i Polski. Tematem spotkania był wpływ handlu na rozwój naszych krajów.
W ramach tej lekcji przygotowano prezentację, która została uczniom wcześniej udostępniona, a podczas lekcji uczniowie wzięli udział w quizach, przygotowanych w języku angielskim i niemieckim w programie Quizzis.

Projekt eTwinning
eTwinning Polska
W ramach realizowanego projektu eTwinning "Zeichne, was ich dir sage - Narysuj, co ci powiem" uczniowie klasy 7 dwukrotnie wzięli udział (19.05. i 05.06) w międzynarodowej lekcji online. Podczas której z wykorzystaniem narzędzia Whiteboard wspólnie wszyscy rysowali usłyszane w języku niemieckim słowa oraz rozwiązywali różne, ciekawe quizy.

Erasmus Plus "Handel" - spotkanie z Panią Hanną Mańczak Jankiewicz
Erasmus+: Visual identity and logos | EACEAW dniu 1.06.2020 r. odbyło się kolejne spotkanie z panią Hanną Mańczak- Jankiewicz w ramach projektu Erasmus Plus pt.: "Sprzedaż i Marketing", a w dniu 8.06.2020 druga część spotkania pt.: "Kim chcesz zostać?". Wzięli w nim udział uczniowie kl. 8, 7 i 6b.

Erasmus Plus "Handel" - międzynarodowa lekcja
Erasmus+: Visual identity and logos | EACEA
W dniu 27.05.2020 roku odbyła się kolejna lekcja międzynarodowa w ramach projektu Erasmus Plus "Handel". Tym razem uczniowie zmagali się z tematyką związaną z wymianą towaru i monetami. Wcześniej zapoznali się z prezentacją przygotowaną na ten temat, a podczas lekcji wzięli udział w dwóch quizach. Zostały one przygotowane w programie Quizzis. Każdy z quizów zawierał 35 pytań. Pierwszy był w języku angielskim, a drugi w języku niemieckim.

Erasmus Plus "Handel" - lekcja na temat przedsiębiorczości.
Erasmus+: Visual identity and logos | EACEAW dniu 18.05.2020 r. uczniowie uczestniczący w projekcjie Erasmus Plus "Handel" spotkali się online z Panią Hanną Mańczak -  Jankiewicz. Tematem przewodnim spotkania była szeroko pojęta "przedsiębiorczość".

Erasmus Plus "Handel" - miédzynarodowa lekcja online
Erasmus+: Visual identity and logos | EACEA
W dniu 13.05.2020 uczniowie z Lanzarote, Grecji, Czech, Bułgarii i Polski uczestniczyli w międzynarodowej lekcji online. Tematem lekcji była historia handlu i szlaki handlowe w naszych krajach oraz ewaluacja tego zagadnienia. Lekcja została przygotowana za pomocą aplikacji nearpod oraz quizzis. Zadaniem uczniów było zapoznanie się z wcześniej otrzymaną prezentacją, a następnie rozwiązywanie różnych zadać. W lekcji uczestniczyło około 80 osób.

Zajęcia z Panią Hanną Mańczak - Jankiewicz w ramach projektu Erasmus Plus "Handel"
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mielżynie

W dniu 06.05.2020 r. uczniowie klasy 6b, 7 oraz 8 wzięli udział w spotkaniu online z panią Hanną Mańczak -  Jankiewicz, która jest skutecznym  doradcą, trenerem, konsultantem. Tematem spotkania  był zatytułowany "Kim chcesz zostać?". Spotkanie odbyło się w ramach projektu Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy".

Międzynarodowa lekcja online w ramach projektu Erasmus Plus "Handel"
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mielżynie

Dnia 28.04.2020 odbyła się międzynarodowa lekcja w ramach Erasmus Plus "Od Barteru do Bitcoina - Handel Kołem się Toczy" pt.: "Unsere Länder - Nasze Kraje". Lekcja została przeprowadzona za pomocą komunikatora Google Meet. W lekcji brało udział łącznie prawie 100 osób. Byli to uczniowie z Lanzarote, Czech, Bułgarii, Grecji i Polski. Ich zadaniem było zapoznanie się z wcześniej udostępnioną im prezentacją na temat naszych krajów, a podczas lekcji rywalizowali ze sobą rozwiązując Quizy przygotowane w programie Quizzis. Quizy oraz prezentacja zostały połączone za pomocą aplikacji Nearpod, która umożliwia dostęp do platformy edukacyjnej i pozwala na wielu urządzeniach wyświetlać treści nauczyciela i uczniów oraz podglądać, w jaki sposób uczniowie pracują nad zadaniem.

TWÓJ PARASOL

PSYCHOLOG I PEDAGOG INFORMUJĄ


Sytuacja alienacji związana z obecnie panującym stanem epidemii i zasadami dotyczącymi ograniczeń w przemieszczaniu się, może być wyjątkowo trudna dla osób doznających przemocy w rodzinie. Dlatego też w opinii Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej aplikacja TWÓJ PARASOL może być szczególnie przydatna w obecnym czasie,  zwłaszcza w kontekście utrudnionej komunikacji ze służbami i konieczności zachowania dyskrecji
w sprawach przemocy związana z obecnie panującym stanem.

Twój Parasol to aplikacja mobilna dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie.

Aplikacja umożliwia m.in. dyskretny kontakt z wcześniej skonfigurowanym adresem email,
a także możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego w nagłych przypadkach, jak również zawiera informacje, które mogą być pomocne osobom krzywdzonym np. z zakresu prawa.

W celu zapewnienia dyskrecji użytkowania aplikacji – oficjalną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji.

aplikacja do pobrania pod adresem

https://twojparasol.com

Ponadto osoby doznające przemocy mogą dzwonić pod całodobowe numery telefonu:

  • dorośli: – 122

  • dzieci: – 111 lub 116


"Szkoła z TVP" - nowy projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej
Zachęcamy również do korzystania z programu "Szkoła z TVP" - nowy projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej

Linki poniżej:
https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-z-tvp

https://www.tvp.pl/47318246/tvp-i-men-uruchamiaja-projekt-szkola-z-tvp-sprawdz-plan-lekcji

Np. Tele Lekcja - Egzamin ósmoklasisty 2020 z TVP 3 Białystok - godz. 19:42 - 21: 30 na TVP Poznań

Przykłady dzisiejszych lekcji


Komunikat Psychologa i Pedagoga
DRODZY RODZICE

Rzeczywistość szkolna, w której przyszło nam aktualnie żyć i funkcjonować
stanowi wyzwanie dla każdego z nas - niezależnie od wieku, statusu
społecznego, czy wykonywanego zawodu - wszyscy musimy zmierzyć się
z konsekwencjami epidemii, które każdego dnia zmuszają nas do
konfrontowania się z bezustannie następującymi zmianami, własnymi
lękami i słabościami. W związku z zaistniałą sytuacją jeśli będziecie
Państwo chcieli porozmawiać o swoich problemach związanych z dziećmi,
czy też sami będziecie potrzebowali wsparcia służymy pomocą w formie
porad i konsultacji telefonicznych.
Pedagog Pani Patrycja Kokott - 724103847
Psycholog Pani Anna Budnik - 694683142
Sekretariat szkoły - 614775004
BIP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców