Start
O szkole
Organizacja

KOLEJNY PROJEKT ERASMUS PLUS CZAS ZACZĄĆ
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo
W dniu 27.11.2017r. rozpoczęło się pierwsze spotkanie nauczycieli i deyrektorów w ramach nowego projektu Erasmus Plus "WATER= Wisdom and Activity Through Enjoyable Realisation", który nasza szkoła będzie realizowała przez dwa lata (1.11.2017r. - 31.10.2019r.).
Wizyta rozpoczęła się uroczystą kolacją w "Liliowym Stawie". 28.11.2017r. nasi goście spotkali się z przedstawicielami witkowskiego samorządu: Burmistrzem – Marianem Gadzińskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Witkowie – Piotrem Jóźwikiem, Inspektorem ds. oświaty Marzeną Polak. W trakcie krótkiego wystąpienia Włodarz Gminy przedstawił charakterystykę Gminy i lokalnego samorządu.

Wizyta przebiegała w miłej atmosferze, a zagraniczni goście byli pod wrażeniem lokalnej infrastruktury, wydarzeń kulturalnych organizowanych przez witkowski samorząd i ogólnego poziomu rozwoju Gminy.
Następnie zostali powitani przez społeczność szkolną w Mielżynie.

Sam projekt i realizowane w związku z nim działania zostały podzielone na pięć obszarów tematycznych:
1. Woda w liczbach i lokalizacjach (geografia, matematyka).
2. Woda – dom roślin i zwierząt (biologia, chemia i fizyka).
3. Woda – miejsce wspomnień i marzeń (historia, literatura, języki).
4. Woda jako doświadczenie (kultura ciała).
5. Woda w rzeczywistości wirtualnej (praca z technologią informacyjną, informatyka).

 

 

Dnia 27.11.2017r. w naszej szkole odbyło się się pierwsze spotkanie nauczycieli

i dyrektorów z Czech, Słowacji oraz Polski w ramach projektu Erasmus Plus

"WATER= Wisdom and Activity Through Enjoyable Realisation". Jednak zanim goście

do nas dotarli trwały intensywne przygotowania. Grupy, które zostały utworzone

na początku projektu miały wyznaczone zadania. Jedna robiła plakat na temat Czech,

druga o Słowacji, natomiast trzecia o Polsce. Wykonaliśmy także flagi, którymi

ozdobiliśmy szkołę. Oczywiście nie skończyło się tylko na plakatach i flagach.

Robiliśmy prześliczne, a zarówno pracochłonne kartki świąteczne oraz aniołki

dla naszych gości. Po tygodniu zmagań przyszedł dzień, w którym śpiewająco

przywitaliśmy przybyszy z zagranicy. Mamy nadzieję, że nasze powitanie i drobny

upominek im się spodobał.

Opracowały:

Nicola Frejda,

Amelia Matuszczyk
Imprezy charytatywnych na rzecz Daniela Miętkiewicza
IMREZY CHARYTATYWNE NA RZECZ DANIELA MIĘTKIEWICZA
1.

Dnia 11.11.2017r. odbędzie się zabawa dla Daniela Miętkiewicza. Impreza odbędzie się o godz.19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie. ,,Pomagamy Danielowi Miętkiewiczowi ''
Koncert Juliana Mere- aktora i wokalisty Teatru Rampa
Orkiestra Alex Brat Band
Pyszne Menu oraz wyjątkowa atmosfera z licznymi niespodziankami. Koszt biletu to 200zł- od pary.
Zapisy pod telefonem:
697083845 lub 614294917.
Zapisy także w szkole. Wszelkie dochody z imprezy idą na leczenie Daniela Miętkiewicza


2.

Odbędzie się fitness. Dnia 19.11.2017r. od godz.16.00 do godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodki Kultury w Niechanowie. Koszt wstępu 20zł. Wszelkie dochody z imprezy idą na leczenie Daniela Miętkiewicza.


3.


Kolejny turniej piłki nożnej,,Gramy dla Daniela". Tym razem zapraszamy na Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej GRAMY DLA DANIELA. Turniej odbędzie się 9 grudnia 2017r. o godz. 15.00na hali w Niechanowie przy Szkole Podstawowej. Zgłoszenia do 6 grudnia. Zgłoszenia także w szkole.
Marika Adamczyk

ERASMUS PLUS - WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 W GNIEŹNIE/ KONKURS

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus logo

27 października 2017r. dwoje uczestników projektu: Aleksandra Płatek i Samuel Walczykiewicz opowiedziało o swojej przygodzie z Erasmusem kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Gniezna, ucząc ich również tureckiego tańca Halay.


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ

Tego samego dnia w ramach upowszechniania projektu w naszej szkole został zorganizowany konkurs “7-Language Dictionary”. Sprawdzał on wiedzę z zakresu wybranego słownictwa i zwrotów, które znajdują się w siedmiojęzycznym słowniku. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas od czwartej szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjum. Pierwsze miejsce zdobył Jakub Kowalski. Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Zawodna, a na trzecim Maciej Stawikowski (cała trójka z klasy 6).ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ


Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika

We wtorek,31 października 2017 roku odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy Ia na czytelników.
Impreza miała miejsce w szkolnej bibliotece. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, odpowiedzieli na pytania związane z książkami,zapoznali się z regulaminem oraz w formie zabawy sprawdzili swoją wiedzę z zakresu bajek i baśni.
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki oraz tarczę-symbol złożonego przyrzeczenia-przekazaną na ręce pani wychowawczyni.
Od tej chwili uczniowie klasy I mogą prawnie korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

ERASMUS PLUS - FORT VI W POZNANIU

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus logo

FORT VI W POZNANIU


30 października 2017r. pięćdziesięcioro uczniów od klasy szóstej po trzecią gimnazjum uczestniczyło w wycieczce do stolicy Wielkopolski. Zwiedzili fort VI wchodzący w skład Twierdzy Poznań. Uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Poszerzyli swoją wiedzę z zakresu obronności Wielkopolski. Po raz pierwszy zobaczyli prawdziwy fort i poznali jego funkcje.ERASMUS PLUS - OBÓZ KONCENTRACYJNY AUSCHWITZ-BIRKENAU, KRAKÓW

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus logo

OBÓZ KONCENTRACYJNY AUSCHWITZ-BIRKENAU, KRAKÓW

Dnia 28.10.2017r. uczniowie zwiedzili niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady (1940-1945). Zobaczyli miejsce dokumentujące zbrodnie niemieckie w czasie II wojny światowej. Zdali sobie sprawę z okrucieństwa, jakie niesie ze sobą wojna.

Ponadto uczniowie podziwiali Kraków. Zobaczyli największy rynek z czasów średniowiecznej Europy oraz niektóre zabytki miasta.ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆUpowszechnianie rezultatów projektu Erasmus Plus

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus logo

Dnia 25.10.2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie poświęcone upowszechnianiu rezultatów projektu. Naszą szkołę odwiedziły: Szkoła Podstawowa nr 9 im. z Gniezna, Szkoła Podstawowa nr 10 z Gniezna, Szkoła Podstawowa z Witkowa oraz Szkoła Podstawowa z Niechanowa. Aleksandra Płatek oraz Samuel Walczykiewicz zapoznali  przybyłych gości z wszystkimi aktywnościami podejmowanymi w projekcie w wielkim skrócie, zwracając szczególną uwagę na osiągnięte rezultaty. Następnie wszyscy obejrzeli filmik ze spotkań  międzynarodowych. Kolejnym punktem spotkania były warsztaty podczas których uczniowie, którzy wzięli udział w spotkaniach międzynarodowych uczyli koleżanki i kolegów z innych szkół: malowania techniką marbling, tańca Halay oraz wyplatania koszyków. Na podsumowanie warsztatów uczniowie pokazali czego się nauczyli oraz co udało im się stworzyć. Nauczyciele otrzymali siedmiojęzyczne słowniki, opracowane przez uczniów naszej szkoły.Żywe lekcje historii

Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus+
Dnia 19 i 20.10.2017r. w ramach projektu Erasmus Plus

“Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success”

odbyły się w naszej szkole dwie żywe  lekcje historii, w których wzięli udział uczniowie całej szkoły.
Grupa rekonstrukcyjna zabrała uczniów na wycieczkę w czasie. Przenieśli się oni w czasy świetności Imperium Romanum, a dzień później powędrowali do średniowiecza, gdzie mogli zapoznać się z kulturą rycerską.
Images: MAREK_LEKCJA_HISTRII_IMPERIUM_RZYMSKIE.JPG

Images: SAMUEL_ALBERT_KAMIL_LEKCJA_HISTORII.JPG

Images: KLAUDIUSZ_RYCERSTO_LEKCJA_HISTORII.JPG


Images: KRYSTIAN_LEKCJA_HISTORII_RYCERSTWO.JPGApel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela. Z okazji tego święta na uroczystym apelu Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody oraz złożyła najlepsze życzenia. Na początku przedszkolaki zatańczyły oraz powiedziały liczne życzenia, natomiast po nagrodzeniu poszczególnych osób starsze klasy przygotowały część artystyczną. Myślę, że wszystkim najbardziej spodobał się taniec chłopców z klasy III gimnazjum. My, uczniowie dziękujemy bardzo wszystkim nauczycielom, pracownikom i życzymy dalszych sukcesów zawodowych, cierpliwości i dużo uśmiechu!

H.KiełczewskaRozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
W dniu 4 września 2017 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przybyli na Mszę Świętą w Kościele w Mielżynie, natomiast później wspólnie przyszliśmy do szkoły na apel rozpoczynający kolejny rok szkolny. Pani Dyrektor Urszula Potaś serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych, a następnie mogliśmy spotkać się z naszymi klasami i wychowawcą. Miejmy nadzieję, że ten rok szkolny będzie równie udany jak poprzedni, a nawet lepszy! Wszystkim życzymy powodzenia.
Hanna Kiełczewska

jadłospis

JADŁOSPIS

09.10.17.poniedziałek

Zupa brokułowa, pierogi z serem, sok multiwitamina, gruszka.

Alergeny-1,3,7,9

10.10.17.wtorek

Zupa owocowa z makaronem, gulasz drobiowy, buraczki, kasza jaglana, woda mineralna, jabłko.

Alergeny-1,3,

11.10.17.środa

Zupa buraczkowa z makaronem, pieczeń z karkówki, ziemniaki, sos, kapusta kiszona gotowana, kompot z czerwonej porzeczki.

Alergeny-1,3,7,

12.10.17.czwartek

Zupa jarzynowa ze słodką kapustą, pulpety drobiowo-warzywne, ziemniaki puree, surówka z marchewki i jabłka, kompot wieloowocowy.

Alergeny-,3,7

13.10.17.piątek

Zupa pomidorowa z ryżem brązowym, filet z miruny, ziemniaki puree z koperkiem, surówka z kapusty pekińskiej(fasola czerwona, kukurydza), kompot jabłkowy.

Alergeny-4,7,

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców