Start
O szkole
Organizacja

Warsztaty-Techniki uczenia się i zapamiętywania
Warsztaty dla uczniów
W piatek 1.12.2017r uczniowie klas 4a i 4b brali udział w warsztatch zorganizowanych przez pedagoga Ewę Malawko. Było to pierwsze z trzech spotkań z Panem Piotrem Jóźwiakiem. Uczniowie chętnie ćwiczyli i praktykowali nowo poznane techniki - fotorelacja w galerii.
Głównym celem warsztatów jest zapoznanie uczniów z metodami i technikami ułatwiającymi proces uczenia się, zapamiętywania i odtwarzania materiału szkolnego. Kolejnym celem jest pobudzenie w uczniach chęci do modyfikowania ich form uczenia się, które nie do konca są dobre lub się nie sprawdzają.
Po warsztatach uczniowie będą wdrażać nowe techniki uczenia się i zapamiętywania do swojej codziennej nauki.

Ewa Malawko


Erasmus Plus - wyjazd do Parku Makiet Mikroskali w Koninie

Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus plus funded by

W ramach projektu Erasmus Plus "Water = Wisdom and Activity through Enjoyable Realisation" wyruszyliśmy dnia 2.12.2017r. do Parku Makiet Mikroskala do Konina.

Wszyscy zebraliśmy się o godzinie 8:30 pod Sklepem Polskim w Mielżynie. Autobus zabrał miejscowych i ruszyliśmy do Ruchocinka po resztę osób. Stamtąd pojechaliśmy do Konina. O 9:45 dotarliśmy do Parku Makiet. Nasza przygoda zaczęła się od utworzenia trzech grup: czerwonej, niebieskiej i żółtej. Mieliśmy pół godziny czasu na obejrzenie makiet oraz innych atrakcji. Po upływie 30 minut grupa czerwona poszła z przewodnikiem do makiet, aby wysłuchać historii o nich. Grupa żółta była w tym czasie w kinie oraz kapsule 6D, co dało się słyszeć. W tym czasie grupa niebieska miała warsztaty modelarskie. Po około trzydziestu minutach grupy zamieniły się zajęciami. Podczas wykładu z przewodnikiem dowiedzieliśmy się wielu różnych ciekawych rzeczy. Na przykład dlaczego titanic zatonął, ile nas dzieli kilometrów od Księżyca, jaką temperaturę ma lawa w wulkanie, czy też kto był pierwszym człowiekiem w kosmosie. Warsztaty modelarskie polegały na wykonaniu postaci lub zwierząt z małych, drewnianych klocków, które sklejaliśmy za pomocą specjalnego kleju. W kinie 6D dostarczono nam dawkę adrenaliny. Podczas seansu zostaliśmy wielokrotnie spryskani wodą. Mogliśmy poczuć wiatr we włosach pędząc kolejką górską w kopalni, a nasze fotele poruszały się w każdym kierunku. Kapsuła zapewniła nam podobne przeżycia, choć wybraliśmy inny gatunek filmu - horror. Ta atrakcja trwała łącznie około trzydziestu minut. Po wszystkich głównych punktach programu mieliśmy godzinną przerwę. Niektórzy z nas tańczyli, a inni dobrze się bawili na sali zabaw, na której między innymi można było zagrać w cymbergaja, czy też pojeździć na wirtualnych motorach. Pod koniec nasi tancerze dostali upominki w postaci przypinek na bluzkę, podobnie jak osoby które układały domino. Po tym wszystkim podziękowaliśmy i ruszyliśmy w dalszą podróż do Mini Zoo. Na miejscu znajdowały się daniele, konie Przewalskiego, lamy, strusie i inne zwierzęta. Następnie zrobiliśmy kilka wspólnych zdjęć i udaliśmy się do autokaru. Będąc już w drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do McDonalda. Kiedy już każdy się posilił ruszyliśmy do domu. Wyjazd był bardzo udany.

Opracowały:

Nicola Frejda,

Amelia Matuszczyk


KOLEJNY PROJEKT ERASMUS PLUS CZAS ZACZĄĆ
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus plus logo
W dniu 27.11.2017r. rozpoczęło się pierwsze spotkanie nauczycieli i deyrektorów w ramach nowego projektu Erasmus Plus "WATER= Wisdom and Activity Through Enjoyable Realisation", który nasza szkoła będzie realizowała przez dwa lata (1.11.2017r. - 31.10.2019r.).
Wizyta rozpoczęła się uroczystą kolacją w "Liliowym Stawie". 28.11.2017r. nasi goście spotkali się z przedstawicielami witkowskiego samorządu: Burmistrzem – Marianem Gadzińskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Witkowie – Piotrem Jóźwikiem, Inspektorem ds. oświaty Marzeną Polak. W trakcie krótkiego wystąpienia Włodarz Gminy przedstawił charakterystykę Gminy i lokalnego samorządu.

Wizyta przebiegała w miłej atmosferze, a zagraniczni goście byli pod wrażeniem lokalnej infrastruktury, wydarzeń kulturalnych organizowanych przez witkowski samorząd i ogólnego poziomu rozwoju Gminy.
Następnie zostali powitani przez społeczność szkolną w Mielżynie.

Sam projekt i realizowane w związku z nim działania zostały podzielone na pięć obszarów tematycznych:
1. Woda w liczbach i lokalizacjach (geografia, matematyka).
2. Woda – dom roślin i zwierząt (biologia, chemia i fizyka).
3. Woda – miejsce wspomnień i marzeń (historia, literatura, języki).
4. Woda jako doświadczenie (kultura ciała).
5. Woda w rzeczywistości wirtualnej (praca z technologią informacyjną, informatyka).

 

 

Dnia 27.11.2017r. w naszej szkole odbyło się się pierwsze spotkanie nauczycieli

i dyrektorów z Czech, Słowacji oraz Polski w ramach projektu Erasmus Plus

"WATER= Wisdom and Activity Through Enjoyable Realisation". Jednak zanim goście

do nas dotarli trwały intensywne przygotowania. Grupy, które zostały utworzone

na początku projektu miały wyznaczone zadania. Jedna robiła plakat na temat Czech,

druga o Słowacji, natomiast trzecia o Polsce. Wykonaliśmy także flagi, którymi

ozdobiliśmy szkołę. Oczywiście nie skończyło się tylko na plakatach i flagach.

Robiliśmy prześliczne, a zarówno pracochłonne kartki świąteczne oraz aniołki

dla naszych gości. Po tygodniu zmagań przyszedł dzień, w którym śpiewająco

przywitaliśmy przybyszy z zagranicy. Mamy nadzieję, że nasze powitanie i drobny

upominek im się spodobał.

Opracowały:

Nicola Frejda,

Amelia Matuszczyk
Imprezy charytatywnych na rzecz Daniela Miętkiewicza
IMREZY CHARYTATYWNE NA RZECZ DANIELA MIĘTKIEWICZA
1.

Dnia 11.11.2017r. odbędzie się zabawa dla Daniela Miętkiewicza. Impreza odbędzie się o godz.19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie. ,,Pomagamy Danielowi Miętkiewiczowi ''
Koncert Juliana Mere- aktora i wokalisty Teatru Rampa
Orkiestra Alex Brat Band
Pyszne Menu oraz wyjątkowa atmosfera z licznymi niespodziankami. Koszt biletu to 200zł- od pary.
Zapisy pod telefonem:
697083845 lub 614294917.
Zapisy także w szkole. Wszelkie dochody z imprezy idą na leczenie Daniela Miętkiewicza


2.

Odbędzie się fitness. Dnia 19.11.2017r. od godz.16.00 do godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodki Kultury w Niechanowie. Koszt wstępu 20zł. Wszelkie dochody z imprezy idą na leczenie Daniela Miętkiewicza.


3.


Kolejny turniej piłki nożnej,,Gramy dla Daniela". Tym razem zapraszamy na Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej GRAMY DLA DANIELA. Turniej odbędzie się 9 grudnia 2017r. o godz. 15.00na hali w Niechanowie przy Szkole Podstawowej. Zgłoszenia do 6 grudnia. Zgłoszenia także w szkole.
Marika Adamczyk

ERASMUS PLUS - WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 W GNIEŹNIE/ KONKURS

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus logo

27 października 2017r. dwoje uczestników projektu: Aleksandra Płatek i Samuel Walczykiewicz opowiedziało o swojej przygodzie z Erasmusem kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Gniezna, ucząc ich również tureckiego tańca Halay.


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ

Tego samego dnia w ramach upowszechniania projektu w naszej szkole został zorganizowany konkurs “7-Language Dictionary”. Sprawdzał on wiedzę z zakresu wybranego słownictwa i zwrotów, które znajdują się w siedmiojęzycznym słowniku. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas od czwartej szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjum. Pierwsze miejsce zdobył Jakub Kowalski. Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Zawodna, a na trzecim Maciej Stawikowski (cała trójka z klasy 6).ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ


Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika

We wtorek,31 października 2017 roku odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy Ia na czytelników.
Impreza miała miejsce w szkolnej bibliotece. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, odpowiedzieli na pytania związane z książkami,zapoznali się z regulaminem oraz w formie zabawy sprawdzili swoją wiedzę z zakresu bajek i baśni.
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki oraz tarczę-symbol złożonego przyrzeczenia-przekazaną na ręce pani wychowawczyni.
Od tej chwili uczniowie klasy I mogą prawnie korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

ERASMUS PLUS - FORT VI W POZNANIU

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus logo

FORT VI W POZNANIU


30 października 2017r. pięćdziesięcioro uczniów od klasy szóstej po trzecią gimnazjum uczestniczyło w wycieczce do stolicy Wielkopolski. Zwiedzili fort VI wchodzący w skład Twierdzy Poznań. Uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Poszerzyli swoją wiedzę z zakresu obronności Wielkopolski. Po raz pierwszy zobaczyli prawdziwy fort i poznali jego funkcje.ERASMUS PLUS - OBÓZ KONCENTRACYJNY AUSCHWITZ-BIRKENAU, KRAKÓW

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus logo

OBÓZ KONCENTRACYJNY AUSCHWITZ-BIRKENAU, KRAKÓW

Dnia 28.10.2017r. uczniowie zwiedzili niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady (1940-1945). Zobaczyli miejsce dokumentujące zbrodnie niemieckie w czasie II wojny światowej. Zdali sobie sprawę z okrucieństwa, jakie niesie ze sobą wojna.

Ponadto uczniowie podziwiali Kraków. Zobaczyli największy rynek z czasów średniowiecznej Europy oraz niektóre zabytki miasta.ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆUpowszechnianie rezultatów projektu Erasmus Plus

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus logo

Dnia 25.10.2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie poświęcone upowszechnianiu rezultatów projektu. Naszą szkołę odwiedziły: Szkoła Podstawowa nr 9 im. z Gniezna, Szkoła Podstawowa nr 10 z Gniezna, Szkoła Podstawowa z Witkowa oraz Szkoła Podstawowa z Niechanowa. Aleksandra Płatek oraz Samuel Walczykiewicz zapoznali  przybyłych gości z wszystkimi aktywnościami podejmowanymi w projekcie w wielkim skrócie, zwracając szczególną uwagę na osiągnięte rezultaty. Następnie wszyscy obejrzeli filmik ze spotkań  międzynarodowych. Kolejnym punktem spotkania były warsztaty podczas których uczniowie, którzy wzięli udział w spotkaniach międzynarodowych uczyli koleżanki i kolegów z innych szkół: malowania techniką marbling, tańca Halay oraz wyplatania koszyków. Na podsumowanie warsztatów uczniowie pokazali czego się nauczyli oraz co udało im się stworzyć. Nauczyciele otrzymali siedmiojęzyczne słowniki, opracowane przez uczniów naszej szkoły.Żywe lekcje historii

Znalezione obrazy dla zapytania logo erasmus+
Dnia 19 i 20.10.2017r. w ramach projektu Erasmus Plus

“Culture and History without Borders - Success in Diversity, Diversity in Success”

odbyły się w naszej szkole dwie żywe  lekcje historii, w których wzięli udział uczniowie całej szkoły.
Grupa rekonstrukcyjna zabrała uczniów na wycieczkę w czasie. Przenieśli się oni w czasy świetności Imperium Romanum, a dzień później powędrowali do średniowiecza, gdzie mogli zapoznać się z kulturą rycerską.
Images: MAREK_LEKCJA_HISTRII_IMPERIUM_RZYMSKIE.JPG

Images: SAMUEL_ALBERT_KAMIL_LEKCJA_HISTORII.JPG

Images: KLAUDIUSZ_RYCERSTO_LEKCJA_HISTORII.JPG


Images: KRYSTIAN_LEKCJA_HISTORII_RYCERSTWO.JPGApel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela. Z okazji tego święta na uroczystym apelu Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody oraz złożyła najlepsze życzenia. Na początku przedszkolaki zatańczyły oraz powiedziały liczne życzenia, natomiast po nagrodzeniu poszczególnych osób starsze klasy przygotowały część artystyczną. Myślę, że wszystkim najbardziej spodobał się taniec chłopców z klasy III gimnazjum. My, uczniowie dziękujemy bardzo wszystkim nauczycielom, pracownikom i życzymy dalszych sukcesów zawodowych, cierpliwości i dużo uśmiechu!

H.Kiełczewska


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców