Od maja do czerwca w ZSP w Mielżynie, miesięczna retrospekcja.

26 maja na Dzień Mamy uczniowie przygotowali prezentacje artystyczne . Dzień później na zaproszenie mam wystąpili z tej samej okazji w remizie .

1 czerwca 150 osób wybrało się kolejką wąskotorową do gospodarstwa agroturystycznego . Dla mam i dzieci była to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu i wspólnej zabawy. Pozostali uczniowie świętowali w szkole .

Były konkurencje i rozgrywki sportowe , uczennice z klasy II G przygotowały nietypowe eksperymenty chemiczne . Pokazały m.in. jak powstaje chmura i jak wybucha wulkan .

Nastąpiło również podsumowanie projektu „Akademia Uczniowska”, dzięki któremu nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny mikroskop z możliwością podłączenia do komputera. Uczennice kl. IG wygraly w konkursie projektowym kamerę .

5 czerwca na Pikniku Rodzinnym bawili się starsi i młodzi. Ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa , każdy chciał zostać właścicielem nagrody głównej – roweru.

6 czerwca chętni wyjechali do Warszawy . Zwiedzali stolicę przez jeden dzień . Mimo napiętego programu wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

14 czerwca nauczycielki języków obcych przygotowały lekcję otwartą, która była podsumowaniem projektu „Prawdziwi czy fałszywi przyjaciele”.

Uczniowie klasy IIG w ciekawy sposób pokazali podobieństwa i różnice w językach angielskim i niemieckim .

16 czerwca zakończenie pierwszego etapu edukacji świętowała klasa III SP.

17 czerwca żegnali się gimnazjaliści , a 21 czerwca przedszkolaki i zerówkowicze . Wszyscy chcieli pokazać , czego do tej pory się nauczyli , dlatego przygotowali interesujące części artystyczne .

22 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy rok szkolny 2010/2011.

Opracowała

Beata Bil-Gurzęda