Erasmus Plus "Handel" - wyjazd do Gdańska

Dnia 7.12.2019 około godziny 5:00 wyjechaliśmy z Mielżyna na podbój Gdańska. Na miejscu byliśmy około godziny 9:00. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizycie w porcie. Pani, która nas oprowadzała opowiadała bardzo ciekawie o wszystkim co znajduje się w Gdańskim porcie. Widzieliśmy między innymi: miejsce gdzie stoją auta czekające na dalszą drogę, miejsce, w którym stał niemiecki okręt Schleswig-Holstein, oraz najstarszą część portu. Pani również zaprowadziła nas na plaże gdzie każdy zrobił sobie zdjęcie na tle morza. Po wizycie w porcie spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po gdańskiej starówce. Oprócz tego zwiedziliśmy Żurawia i Muzeum Bursztynu. Korzystając z tego, że zbliżają się święta każdy z nas mógł dokonać zakupu na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Około godziny 15:00 udaliśmy się na obiad, a po obiedzie dalej zwiedzaliśmy Gdańsk z przewodnikiem. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Po dniu pełnym wrażeń musieliśmy opuścić Gdańsk i wyruszyć w drogę powrotną do domu. W autobusie dokonaliśmy oceny wyjazdu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wyjazd był bardzo udany.

Aleksandra Zawodna kl.VIII