Rekrutacja do Przedszkola

Nabór do przedszkola na rok szkolny 2019/2020

Rekrutacja  na wolne miejsca w przedszkolu  odbywać się będzie w terminie od 01.03.2019 r. do 29.03.2019 r.

Podstawą kontynuacji pobytu dziecka w przedszkolu jest złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu.

Do przedszkola zapisać można dziecko w wieku 2,5 – 6 lat.

W tym celu należy pobrać w siedzibie przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mielżynie ,,Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola’’ i wypełnić go.

Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia  w przyjęciu dziecka do przedszkola.

Dzieci sześcioletnie urodzone w 2013 r. obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu.

Dzieci pięcioletnie urodzone w 2014 r., dzieci czteroletnie urodzone w 2015 r. oraz dzieci trzyletnie urodzone w 2016 r. mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego w roku szkolnym 2019/2020 do przedszkoli, dla których Gmina Witkowo jest organem prowadzącym określa Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 14/2019 r. Burmistrza Gminy

i Miasta Witkowo z dnia 28 stycznia 2019 r. http://www.bip.witkowo.pl/

Dyrektor Przedszkola