Start
O szkole
Organizacja

Wyjazd do Warszawy - Erasmus Plus

Na warsztatach biologicznych zajęliśmy się wyimaginowanym zabójstwem. Panie prowadzące przedstawiły nam fikcyjne akta sprawy, z którymi mieliśmy się zapoznać. Nauczyliśmy się przede wszystkim pobierania DNA, czy też rozpoznawania grupy krwi poprzez dodanie odczynnika A albo B. Po tych zajęciach mogliśmy się poczuć jak prawdziwi kryminalistycy. Na warsztatach fizycznych mieliśmy przygotowane doświadczenia z ciekłym azotem. Za jego pomocą zamrażaliśmy wodę, alkohol i benzynę.

Pan prowadzący dał nam kilka informacji na temat wody, które poprzez doświadczenie musieliśmy potwierdzić bądź odrzucić. Kolejnym doświadczeniem jakie robiliśmy było sprawdzenie czy woda jest dobrym przewodnikiem prądu.

Na warsztatach robotycznych zajęliśmy się badaniem, a następnie leczeniem robota Nao, który stracił pamięć w wyniku  wyimaginowanego wypadku podczas meczu piłki nożnej. Na początku otrzymaliśmy kartę pacjenta Nao, a naszym zadaniem było jej uzupełnienie. Po odnalezieniu informacji i uzupełnieniu karty zajęliśmy się badaniem Nao. Robot został poddany badaniu okulistycznemu, psychologicznemu, laryngologicznemu oraz ortopedycznemu. Po  zakończeniu badań i zapisaniu obserwacji zajęliśmy się leczeniem robota. Leczenie polegało na wykryciu błędów w programie Nao, a następnie ich naprawieniu. Naprawa polegała na wprowadzeniu odpowiednich zmian w programie Nao. Gdy robot został już naprawiony naszym kolejnym zadaniem po podzieleniu na grupy było wymyślenie, a następnie zapisanie jego historii z przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Kiedy już to zrobiliśmy dzięki odpowiednim wskazówką udało się nam wprowadzić te historię do systemu Nao, dzięki czemu chwile później sam mógł je nam opowiedzieć.

Po zakończeniu zajęć w grupach mieliśmy  czas aby lepiej przyjrzeć się wszelkim wystawą.

Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy a w nich kolejno wybraliśmy się na spektakl dotyczący przewodzenia prądu elektrycznego. Po jego zakończeniu opuściliśmy centrum Nauki Kopernik i wybraliśmy się na zwiedzanie Warszawy.

Udało nam się zwiedzić m.in. pałac prezydencki, zamek królewski oraz stary rynek. Zobaczyliśmy również grób nieznanego żołnierza oraz pomnik smoleński.

Po zakończeniu zwiedzania pojechaliśmy pod Złote Tarasy gdzie mieliśmy ok. 2 godziny czasu wolnego. Kiedy czas wolny dobiegł końca wróciliśmy do autobusu, a następnie wybraliśmy się w drogę powrotna do Mielżyna. Na miejsce wróciliśmy ok. Godziny 21. I w taki sposób zakończyliśmy naszą wycieczkę.

Opracowały:

Weronika Kujawa, Paulina Przybylska z kl. 8

 


BIP
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Dla ucznia
Dla rodziców