PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, DNIEM TALENTÓW

Talenty  uczniów, można było zauważyć już w pierwszej części
artystycznej, poświęconej kobietom, gdzie męskie grono uczniowskie wcielało się w ich rolę, począwszy od czasów Adama i Ewy, aż po dzień dzisiejszy.

Images: epoka1.jpg

Images: epoka2.jpg

Images: epoka3.jpg

Images: epoka4.jpg

Images: epoka6.jpg

Części tej towarzyszyły śpiewy oraz przemówienia znanych osób, ze świata nauki m.in. Profesora Gryzipiórka, jak i jego asystentki.
Profesor podjął się trudnej próby zdefiniowania słowa "kobieta", a jego asystenka schrakteryzowała typy kobiet, prezentując jednocześnie ich przykłady. Przed wystąpieniem Profesora i jego asystentki,
mieliśmy okazję podziwiać jeden z wielu odcinków serialu pt. "On i Ona", a w późniejszej części kabaret przygotowany przez trójkę uczniów klasy II i III gimnazjum.

W drugiej części uczniowie klasy VI zaprezentowali przedstawienie pt. "Aschenputtel", "Kopciuszek". Oprócz talentów aktorskich uczniowie wykazali się zdolnościami językowymi, ponieważ przedstawienie było w języku niemieckim, zgodnie z oryginalną wersją tej bajki, napisaną przez Braci Grimm, w tym własnie języku.

Images: kopciuszek.jpg

Images: kopciuszek1.jpg

Images: kopciuszek2.jpg

Inne zdjęcia z obchodów Pierwszego Dnia Wiosny można obejrzeć w zakładce galeria, strona 5.